תרגיל התגוננות ארצי שערך פיקוד העורף במערכת החינוך התבצע בהצלחה במוסדות החינוך בבית שאן

ערוכים ומוכנים…
תרגיל התגוננות ארצי שערך פיקוד העורף במערכת החינוך התבצע בהצלחה במוסדות החינוך בבית שאן

קצין הביטחון של העירייה, עמיאל אבידן הסביר כי מטרת התרגיל, שהקיף את בתי־הספר היסודיים והתיכוניים, נועד להטמיע את הנחיות ההתגוננות ולהגביר את מוכנות מערכת החינוך לאירוע של רעידת אדמה. "בתי הספר ביצעו גם אימון לצוות לשעת חירום ותרגלו תגובות לתרחישי חירום שונים".

תרגיל התגוננות ארצי שערך פיקוד העורף במערכת החינוך  ב14.2.2017 התמקד בתרחיש של רעידת אדמה, שמתרחשת במהלך יום לימודים. מטרת התרגיל היתה להטמיע את הנחיות ההתגוננות לסגל ההוראה ולתלמידים – "שטח פתוח הכי בטוח" – ולהגביר את מוכנות מערכת החינוך לאירוע של רעידת אדמה.

קצין הביטחון של העירייה עמיאל אבידן אמר כי במוסדות החינוך התבצעו הכנה והיערכות ממושכים, אשר כללו בין השאר תרגולים כיתתיים להתגוננות מפני רעידת אדמה שבמסגרתה יצאו התלמידים במהירות מרבית לשטח פתוח. לשם כך נבחרו שטחי כינוס מחוץ למבנים והוכנו נתיבי מילוט מהירים ומסודרים לכל כיתה וחדר. התרגיל בוצע למופת בניהולם של מנהלי בתי הספר ורכזי הביטחון הבית ספריים.

עמיאל: "התלמידים יצאו בצורה מהירה ומסודרת אל החצר שם נערכה להם הפוגה פדגוגית ע"י הצוות. בתי הספר ביצעו גם אימון לצוות לשעת חירום ותרגלו תגובות לתרחישי חירום שונים. למרות מזג האוויר החורפי, ניצלנו הפוגה בגשמים וביצענו את התרגיל", ציין הקב"ט העירוני.

במסגרת התרגיל, וכחלק בלתי נפרד ממנו, תורגלו בבתי־הספר גם כניסה למערכת "למידה מרחוק" באמצעות האינטרנט. המערכת נועדה לאפשר הפעלת שגרת לימודים במצב שבו נמנע מהלומדים להגיע לבית־הספר לתקופת זמן שיכולה לנוע בין כמה ימים לשבועות אחדים.

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן