תלמידים יצרו מסלול תיירותי חדש ברחבי העיר

לומדים ונהנים בבית שאן:

לאורך המסלול שיסומן בקו הפרדה מקוטע בצבעי המיתוג של העיר יהיו שבע תחנות, אשר בכל אחת מהן יהיה מידע על אודות המקום והיא תהווה מוקד לפעילות מתוקשבת באמצעות ברקודים שיעבירו את המטיילים אל התחנה הבאה.

 

במסגרת פרויקט שיקום נחל חרוד בכניסה הצפונית לעיר, יזמה עיריית בית שאן בשיתוף בית הספר 'מאיר' למדעים ולאומנויות יצירת שביל מתוייר לאורך בית שאן שמחבר את בית הספר לנחל חרוד. יצירת השביל יוצרת מסלול לימודי חינוכי ומקסים לאורך בית שאן בה נחשפים המטיילים לנקודות ציון משמעותיות לאורך כל המסלול תוך משימות מתוקשבות וחידונים לכלל המשפחה/ הקבוצה שמטיילת לאורך המסלול.

התהליך החל בחשיפת התכנית לצוות כיתה ד שנבחר להוביל את התכנית בליווי מורה הדרך איציק רחמים. הכוונה היא שכל כיתה תבחר מספר נקודות משמעותיות לחקר ולמידה לקראת פיתוחי פעילויות שיונצחו על גבי שלטים לאורך המסלול. התכנית הוצגה באחרונה בפני פורום שכלל את מנהל מחלקת החינוך, מנשה מוסאי, דובר העירייה, מנהלת תחום קהילה וחינוך ברשת ניקוז ונחלים ירדן דרומי, שירי פרידמן ונציגת גשר לעתיד, אורנה בדר.

השקת התכנית, שתכלול הדרכה ופעילויות, מיועדת ל 26.6.18 במעמד ראש העיר, ובהשתתפות התלמידים והוריהם. בסיום אמור להתקיים הפנינג המוני.

לדברי מנהל בית הספר, אודי בן שושן, האיש שמניע את הפרויקט הייחודי, התכנית הינה תוצר של למידה חינוכית "מדהימה ואיכותית", כניסוחו, שהחלה במסגרת הלמידה בבית החינוך מאיר בכתות ד' למדעים ואומניות. התכנית המוצעת הינה שלב ראשון מתוך תהליך חינוכי שיימשך בשלבים שונים בשנים הבאות. אודי: "הרעיון המונח ביסוד הפרוייקט, שהוא חלק מלימוד נושא 'היישוב שלי', הוא ליצור חיבור בין העמק לעיר וללמוד על נקודות המים השונות מתוך כוונה לחבר את התושבים וגם תיירים שיגיעו מבחוץ אל נחל חרוד".

לדבריו, בסיור מקדים של הצוות ושל הכיתות המובילות את הפרויקט התוודעו המבוגרים והילדים לשטח. לאורך המסלול שיסומן בקו הפרדה מקוטע בצבעי המיתוג של העיר יהיו שבע תחנות, אשר בכל אחת מהן יהיה מידע על אודות המקום והיא תהווה מוקד לפעילות מתוקשבת באמצעות ברקודים שיעבירו אל התחנה הבאה. המסלול מיועד לקבוצות, לתלמידי כלל בתי הספר בעיר, למשפחות ולכל מי שירצו להעשיר את הידע שלהם על תולדות העיר בהיבט של המים באמצעות טיול אתגרי וחווייתי.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן