תכנית 'משפחה חיובית' להתנהלות כלכלית ומושכלת

בבית שאן מתחילים את הנישואין ברגל ימין: תכנית 'משפחה חיובית' להתנהלות כלכלית ומושכלת
עיריית בית שאן בשיתוף תכנית כיסופים מבית גרעין 'יחד' תסייע ותעניק ליווי למשפחות ולזוגות צעירים הנדרשים לכלכל את צעדיהן באופן מושכל ומבוקר

 

כחלק מהמאמץ להסביר פנים לזוגות שנרשמים לנישואים ולהגדיל את הסיכוי שיבחרו להקים את משפחתם בעיר, נרקם שיתוף פעולה מעניין בין עיריית בית-שאן, גרעין יחד בית-שאן והמועצה הדתית.
בתוכנית ייחודית לבית-שאן, כל משפחה שתירשם לנישואים תקבל תיק בד מעוצב הכולל בין היתר: מכתב ברכה, מפה עירונית, מידע על שעות קבלה ופתיחה של מוסדות בעיר, מידע על פעילויות שונות, עלון 'כיסופים', זמני כניסה ויציאת שבת וכלי עזר כלכליים.
גולת הכותרת של התכנית היא הענקת שובר כיסופים- משפחה חיובית במתנה. השובר מעניק הדרכה אישית של כ-90 דקות אצלם בבית על כלכלה משפחתית נכונה בתחילת הדרך+ בונוס בסיום השיחה – שי צנוע נוסף.
משפחות צעירות המקימות לראשונה בית בעיר מתמודדות עם קשיים כגון: קשיי קליטה לבן\בת זוג שאינם מהעיר, מפגש לראשונה עם גופי עירייה שונים ואף התמודדות כלכלית עצמאית. תיק זה הוכן על מנת להקל במשהו על קשיים אלה ולעזור למשפחה החדשה לכלכל את צעדיה בתבונה.
בין נושאי ההדרכה למי שירצה לממש את שובר כיסופים: לקיחת משכנתא, ניהול תקציב, הלוואות וריביות, זהירות מכניסה אל 'מעגל הקסמים' של אי יכולת להיחלץ מהמינוס ועוד.
מעיריית בית שאן נמסר: "תכנית 'כיסופים' עושה עבודות קודש- פשוטו כמשמעו. הסיוע והליווי שלה למשפחות הנדרשות לכלכל את צעדיהן באופן מושכל ומבוקר ולזוגות צעירים בתחילת דרכם ראויים לכל הוקרה ושבח. יישר כוח לכל המתנדבים ולכל החברות והחברים העושים במלאכה".
**בתמונות – שכונות חדשות בבית שאן מתאכלסות

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן