"תחום המוזיקה קיבל באחרונה תפנית חדה וניכר בו שינוי עצום"

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

תנופה עצומה בתחום המוזיקה בעיר בית שאן

גולת הכותרת של התחדשות בית המוזיקה והפיכתו לקונסרבטוריון היא הבאת אמן בסדר גודל בינלאומי ומורה חדש, טל שגב, שיגיע לעבוד בקונסרבטוריון העירוני עם ילדי בית שאן

זמן קצר בלבד לאחר שראש העיר מינה את עומר גבאי למנהל מרכז המוזיקה בבית שאן- כבר ניכר החותם שהוא טובע בתחום המוזיקה בעיר. גבאי, מוזיקאי בנשמתו בכל רמ"ח איבריו, הביא מורים מהשורה הראשונה. ביום הפתוח שנערך באחרונה, הגיעו ונרשמו יותר מ- 80 משתתפים, אשר נחשפו לרמה המקצועית הגבוהה של המורים. רבים מהבאים ציינו את הרמה הגבוהה, את הגישה הרצינית והביעו אמונה בהפיכתו של בית המוזיקה לקונסרבטוריון מקצועי ואיכותי שייהפך לבית חם עבור המוזיקאים בעיר.
כמות הנרשמים לשנת הלימודים הנוכחית, שהחלה זה מכבר, כפולה ממספר הנרשמים בשנה שעברה. הגידול המרשים במספר הנרשמים מיוחס לעבודת שטח שנעשתה בבתי הספר, שיווק מאסיבי ברשתות החברתיות, בהתקשרות ישירה עם הורי התלמידים ומנהלי בתי הספר השונים. כל הכלים שהיו במחסן הקונסרבטוריון נשלחו לתיקון, הוזמנו כלים חדשי ובאולם המרכזי תותקן בקרוב מערכת הגברה מקצועית ומשוכללת וכמו כן, יוקם אולפן מקצועי לרווחת התלמידים.
פרויקט 'צעירי בית שאן' פתחו את השנה בקול תרועה רמה: כ 50 ילדים הגיעו לאודישן בניהולו המוזיקלי של אחד מהמפיקים והמלחינים החשובים בארץ, חן הררי. רוב התלמידים שהתקבלו גם נרשמו לשיעורי פיתוח קול; צוות המורים גדל והתרחב, נוספו כלים שלא היו בשנים עברו: תופים, פיתוח קול, כלי נשיפה, כלי קשת ועוד . זאת ועוד, מאז כניסתו של מנהל הקונסרבטוריון החדש הוא הצליח לגייס תרומות רבות מארגונים שונים לטובת בית המוזיקה : שבע גיטרות חשמליות ובס, פסנתרים חשמליים, פסנתר ב 10,000 ₪ ועוד.
גולת הכותרת היא הבאת אמן בסדר גודל בינלאומי ומורה חדש למרכז המוסיקה המקומי, טל שגב, (זמר, יוצר, מעבד ומפיק מוזיקלי ישראלי) שיגיע לעבוד בקונסרבטוריון העירוני עם ילדי בית שאן. יצוין, כי גם ילדים מחוץ ליישוב נרשמו והגיעו ללמוד בבית שאן נוכח הרמה הגבוהה שהציגו המורים ומנהל הקונסרבטוריון ביום הפתוח.
ראש העיר רפאל בן שטרית הודיע כי לאחרונה נבחר קבלן ובתוך זמן קצר יעבור הקונסרבטוריון 'מתיחת פנים חיצונית' (שיפוץ במיליון שקל שגייס) וגם פנימית , פיקוח מוסיקלי מקצועי, בחירת מורים מצוינים שיפוץ הבניין ושדרוגו.
"אנו פועלים בכל הגילאים החל מהגיל הרך ועד הגיל השלישי. מ'גן מנגן', בתי ספר מנגנים ביסודי, הרכבים מוזיקליים בחטיבה ובתיכון ועד חבורת זמר לקשישים בגיל השלישי. לכל אחד יש מענה. לא יקרה שבן אדם בכל גיל ירצה לנגן או לשיר ולא יקבל מענה" אומר מנהל הקונסרבטוריון.
ראש העיר שמעודד ותומך רבו בתחום המוסיקה בעיר, ער ומודע לזינוק המטאורי שחל בפעילות המוזיקלית בעיר: "אני מאוד שמח על מינוי של איש מקצוע, מוזיקאי משכמו ומעלה שנחוש להעניק מכישרונו ומיכולותיו המגוונות למען העיר והתלמידים החדשים. אני מודה לשר החינוך, נפתלי בנט, שנרתם וייחד תקציב למינוי מנהל מקצועי בגלל חשיבות התחום לעיר. עד כה אני שמח על הדרך ועל הקשר השוטף עם מערכת החינוך ועם מנהל המחלקה שמסייע לו רבות. אני בטוח שייצאו מכאן מוזיקאים כמו שבית שאן הצמיחה כבר בעבר. אדאג ואוודא שכולם ישתפו פעולה ויאפשרו להנהלת הקונסרבטוריון להמריא ולהיות גוף מקצועי, מרכזי ומשמעותי בחיי התרבות בעיר", ציין בן שטרית.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8696" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8697" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן