שר האוצר משה כחלון יבקר בבית שאן בתחילת אפריל וייתן דחיפה חזקה לתכניות הפיתוח ברחבי העיר

אביב מלא תקווה:

שר האוצר משה כחלון יבקר בבית שאן בתחילת אפריל וייתן דחיפה חזקה לתכניות הפיתוח ברחבי העיר
במסגרת מאמציו השוטפים והבלתי נלאים של ראש העיר להשיג תקציבים לפיתוחה הוא נפגש באחרונה עם נציגיהם של משרדי ממשלה אחדים והשיג תקציבים ייעודיים לפיתוח ולשדרוג תשתיות ומיזמים שונים בעיר.

 

בימים אלה החלו בעירייה להיערך לקראת ביקורו של שר האוצר משה כחלון בתחילת חודש אפריל. בפני השר יוצגו נושאים שונים ובהם: הצורך בשדרוג של תשתיות מים וביוב על רקע צמיחתה והתפתחותה של העיר, מימון התייעלות אנרגטית, שדרוג מערך התברואה בעיר, שדרוג ופיתוח אזור התעשייה הצפוני, הצורך ב"מתיחת פנים" למרכז העיר ועוד.

יצויין, כי במסגרת מאמציו השוטפים של ראש העיר רפאל בן שטרית להשיג תקציבים לפיתוח העיר, הוא קיים באחרונה פגישה חשובה עם נציגי מפעל הפיס. בפגישה שבה נכחו צוותים מקצועיים של העירייה, סוכם על העברת ארבעה מיליון וחצי שקלים לשיפוץ, לקירוי ולשדרוג הבריכה העירונית שתפעל, לרווחת התושבים ולהנאתם, במשך כל השנה ולא רק בקיץ. מיד עם תום עונת הרחצה הקרובה יחלו עבודות השיפוץ במרץ רב.

בתוך כך נפגש ראש העיר עם נציגי משרד השיכון וסיכם עמם על הקמת מאגר ובריכת מים חדשה שתספק מים לשכונות החדשות שנבנות ושייבנו בעיר. עלות הפרויקט : 10 מיליון שקל במימון חברת מקורות ומשרד השיכון. פגישה נוספת נערכה עם נציגי המשרד להגנת הסביבה בה סוכם על החלפת מערך פינוי האשפה בעיר. עלות הפרויקט – כשמונה מיליון שקל.

דגש מיוחד ניתן לנושא החינוך: ראש העיר וצוות מהעירייה נפגשו עם נציגי משרד החינוך וסיכמו על הגדלת התקציבים לחיזוק ולשדרוג מבנה בית הספר המקיף הדתי ומבנה בית ספר גלבוע. עלות הפרויקט : 20 מיליון שקל. כמו כן, הקימה העירייה צוות היגוי רשותי למימוש תכנית שר החינוך נפתלי בנט לחיזוק החינוך בצפון. במסגרת התכנית יקבלו כל תלמידי  שכבות ד-ה בבית שאן חוג לימוד על כלי נגינה בעלות שנתית סמלית לכל תלמיד.

בשבוע שעבר הוציאה העירייה מכרז לשדרוג ולשיפוץ מועדוני וותיקי העיר בשכונת נווה הנחל ובשכונת אליהו. עלות הפרוייקט מיליון שקל.

הנהגת העיר פועלת, כידוע גם בתחומי חינוך למניעת אלימות ולסובלנות. בישיבת עבודה עם מפקד עם תחנת המשטרה המקומית שמעו נציגיה סקירה שנתית לגבי נתוני הפשיעה לשנת 2016 ושמחו להיווכח כי בשנה זו נרשמה פחות אלימות, פחות עבריינות נוער, פחות עבירות רכוש וירידה ברמת האלימות במשפחה. בנושא ובהקשר זה נפגשה הנהלת העיר עם מנהלי תוכנית 'עיר ללא אלימות' והמשרד לביטחון פנים. בפגישה סוכם להתחיל באופן מידי בתהליך גיוס פקחים עירוניים לטובת השיטור הקהילתי. הצוות יכלול 10 שוטרים, 10 פקחים ועוד שתי ניידות פיקוח ושיטור עירוני.

בתחום התרבות יצוין, כי בשבוע הבא ייערך בעיר ערב אנדלוסי לסיום עונת הבקשות עם הפייטנים בנימין בוזגלו ומימון כהן באולם מופת, ובתאריך שישה באפריל יתקיים טקס חלוקת מלגות ל 420 סטודנטים תושבי העיר.

לסיום – שתי בשורות משמחות: האחת,- בתוך זמן קצר יתחילו העבודות לביצוע כיכר וסידורי תחבורה בכניסה למתחם צים סנטר בעיר (עלות הפרויקט שלושה מיליון ₪) והשנייה – בני הנוער, הכוססים את ציפורניהם בציפייה דרוכה להופעת אמנים מהשורה הראשונה, ודאי ישמחו לשמוע כי בחול המועד פסח יתקיים גם מופע מלא של זמרת השנה עדן בן זקן בפארק האקליפטוס.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן