שנת 2017: שיא כל הזמנים באישור תכניות בנייה בבית שאן

משרד הבינוי והשיכון אישר בנייתן של 1380 יחידות דיור בבית שאן. לאחר שהסתיים זה מכבר השיווק בשכונת האקליפטוס ישווקו כבר בינואר 2018 עוד 120 מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשכונה ע"ש יצחק שמיר החדשה (מדרום לנוף הגלעד). ראש העיר רפאל בן שטרית: "הנתונים המעודדים והמחמיאים מהווים חיזוק לתנופת הבנייה המואצת בעיר. מדובר במספר שיא במספר יחידות דיור חדשות".

כשהיצע והביקוש הופכים להיות כלים שלובים: עלייה חדה וגידול משמעותי במספר הדירות ובתוכניות הבנייה שאושרו לעיר בית שאן בשנת 2017. מדובר בתוכניות ל-1,380 יח"ד שאושרו בעיר, זינוק חסר תקדים במספר יחידות הדיור בתוכניות הבנייה שקודמו ב-2017 לעומת שנים קודמות. נתונים שפרסם השבוע משרד הבינוי והשיכון מצביעים על עלייה חדה בעוד מספר ישובים כאשר רוב המאמצים הוקדשו לתכנון בפריפריה. על פי הנתונים אושרו 20,000 יחידות דיור בכל הארץ בשנת 2017 לעומת 13.000 יחידות דיור בשנת 2016.
הסיבה לגידול בכמות התוכניות שהגיעו לקו הסיום השנה היא בעיקר התיאום שמושג בין גורמים רלוונטיים באמצעות מטה הדיור בראשותו של אביגדור יצחקי במשרד האוצר שביקר בעיר והחליט לקדם ולהאיץ את תנופת הבנייה בעיר.
בית שאן נהנית גם מיישום מדיניות שר הבינוי והשיכון יואב גלנט לעידוד ולהעדפת פיתוח הפריפריה. גם שר האוצר משה כחלון עמו נועד ראש העיר מספר פעמים השנה הנחה את כל הגורמים לתת דגש ולקדם את תכניות הבנייה העתידיות בעיר. בחודש הבא יגיע השר כחלון לבית שאן להנחת אבן הפינה לשכונת האקליפטוס שבה כבר אושרו תכניות הבנייה של 141 יחידות דיור במסגרת 'מחיר למשתכן'.
משרד הבינוי והשיכון הודיע גם שבמקביל לאישור זה יוצא משרד השיכון במכרזים ובשווקים ליזמים ולקבלנים ובשנה הנוכחית צפוי אישורן של מאות יחידות נוספות בבית שאן. בהקשר זה דיווח ראש העיר השבוע כי בינואר 2018 ישווקו עוד 120 מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשכונת ע"ש יצחק שמיר החדשה (מדרום לנוף הגלעד).
השר גלנט אמר עם פרסום הנתונים: "משרד הבינוי והשיכון רושם השנה שיא חסר תקדים במספר יחידות דיור שאושרו לתוקף, וזוהי בשורה של ממש לשוק הדיור ולציבור בישראל. נמשיך להוביל את בניית הארץ, בדגש על חיזוק הפריפריה הצפונית והדרומית בישראל". ראש העיר רפאל בן שטרית, שלא הופתע מהנתון בירך עם פרסומו וציין כי הנתונים המעודדים מהווים חיזוק למגמת הבנייה המואצת שמתבטא בהתחלות בנייה רבות כפי שניתן להבחין בהם במקומות שונים בעיר. "בניית בית בבית שאן היא עדות וביטוי לאטרקטיביות שלה הן למי שנולדו בעיר והן לתושבים המגיעים אליה ממקומות רבים בכל רחבי הארץ. מדובר באנשים המשביחים עוד יותר את ההון האנושי המצוין הקיים בבית שאן".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן