שנת פעילות נוספת של תכנית "עתידים" יצאה לדרך

תוכנית 'עתידים' מוכיחה כי העתיד כבר כאן בבית שאן:

בבית שאן יש 290 תלמידים בכיתות ט'- י"ב' המשתתפים בתכנית. 80 אחוזים מבוגרי התכנית מסיימים עם תאר אקדמי. רבים מהם טוענים שישמחו לחזור ליישוב לאחר הלימודים. ראש העיר רפאל בן שטרית: "תוכנית 'עתידים 'הביאה לשינוי משמעותי מאוד בעיר. היא מעודדת תלמידים לשאוף למצוינות ולשירות משמעותי בצבא".

במעמד ראש העיר רפאל בן שטרית נערך באחרונה בלשכתו מפגש עם מפקד תכנית 'עתידים' בצה"ל, שבו השתתפו גם מנכ"ל עמותת 'ידידי עמיתים', קציני מנהלת התכנית, מנהלי ורכזי 'קדם עתידים'. מטרת המפגש היתה סקירה על התכנית והתנעת שנת פעילותה החדשה.
תוכנית עתידים היא תוכנית חינוכית בישראל, שנוסדה בשנת 2000 במטרה לשלב צעירים מצטיינים מיישובי הפריפריה במדינה במוסדות להשכלה גבוהה. הוגה הרעיון היה תת-אלוף אבנר ברזני והתוכנית נוסדה על ידי הרמטכ"ל שאול מופז. נכון לשנת 2017, תוכנית עתידים מלווה ומתגברת את התלמידים המצטיינים כבר מחטיבת הביניים ובית הספר התיכון. התכנית הייחודית פועלת כהכנה לקראת לימודים במסגרת העתודה האקדמית או במסלולים לתואר אקדמי וקריירה מקצועית, המיועדים לבוגרי שירות צבאי ושירות לאומי. הסטודנטים זוכים לסיוע אקדמי, חברתי וכלכלי בלימודיהם.
מנתונים שהוצגו במפגש עולה, כי בבית שאן יש 290 תלמידים בכיתות ט'- י"ב' המשתתפים בתכנית בשלושה בתי ספר בהפעלת "הזנק לעתיד". בשנה החולפת חלה עלייה באחוז התלמידים המשתתפים בתכנית בכלל התיכונים בעיר (מעל הממוצע הכללי). בנוסף, חלה עלייה בשיעור הניגשים לפסיכומטרי ול-5 יח"ל מתמטיקה (אורט כללי) וגם מתקיימים תהליכי חקר באקדמיה (אורט דתי). עוד עולה מהנתונים, כי מתוך 40% בוגרי קדם מסיימים רובם (80%) תואר אקדמי במקצועות שונים, רבים מהם טוענים שישמחו וירצו לחזור ליישוב לאחר הלימודים. לדברי רס"ן מתי אבשן, קצין מלווה של בית שאן, בוגר העיר ומחזור א' של עתידים, שהשתתף במפגש, ביישוב ישנה תקרת זכוכית שהיישוב והתכנית אינה מצליחה לפרוץ. יש חשיבות גבוהה בעיניו להגביר את מעורבותם של ההורים וללוות את התלמידים באופן צמוד יותר.
תכנית קדם עתידים בהצלחתה נמדדת בכמות התלמידים שבוחרים במסלול הקצונה. על-פי רוב, הם אלו שבחורים בשירות משמעותי אקדמאי, והם אלו שיחזרו ליישוב ולפריפריה.
מפקד תכנית עתידים, הדגיש את היותה של תכנית עתידים כמסלול חיים ללימודים ולשירות משמעותי בצבא. הוא ביטא את הצורך בהידוק הקשר בין מנהלי התיכונים, רכזי המדעים, המורים המלמדים 4/5 יח"ל, רכזי קדם עתידים וקציני המועמדים הפועלים בעיר למען שיפור החשיפה ועידוד ההצטרפות אל מסלולי העתודה של צה"ל.
בפגישה סוכם על גיבוש תכנית עבודה יישובית שמטרתה להגדיל את מספר המתקבלים לעתודה על ידי צוות שיהיו בו נציגים מהעיר ומהצבא שאמור להציג לראש העיר בתוך 30 יום, תכנית עבודה מפורטת שתכלול יעדים ודרכי פעולה.
ראש העיר, שסיכם את הדיון, אמר כי "תכנית עתידים הביאה לשינוי משמעותי מאוד בעיר. היא מעודדת תלמידים לשאוף למצוינות ולשירות משמעותי בצבא, אשר יאפשר לכל אחד ולכל אחת מיצוי יכולות וכישורים אישיים ובתוך כך לתרום למדינה במקום ובתפקיד שבו התועלת שלהם תהיה מרבית ומיטבית".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן