שנת הלימודים בבית שאן יצאה לדרך באווירת חג והתחדשות

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

4500 ילדים ותלמידים נפרדו מהחופש הגדול וחזרו אל ספסל הלימודים בבית שאן

ראש העיר רפאל בו שטרית: "אחרי היום הזה, שבו ערכתי ביקורים בשבעה בתי ספר, אני מרגיש ביטחון בדרך שלנו. כמות הפרגונים והתמיכה היא חסרת תקדים ואני רואה בה ביטוי להכרת הטוב ולהוקרת המעשים שלנו בתחום החינוך".

פתיחת שנה מוצלחת ביותר נרשמה במוסדות החינוך בבית שאן. השנה נפתחה באווירה טובה ושמחה. הורים רבים הביעו הערכה רבה על השיפוצים והשדרוגים הניכרים בחזות מוסדות החינוך, על המתקנים ובעיקר על ההישגים שרשמה המערכת בשנה שעברה.
במהלך חופשת הקיץ, כחלק מעבודות נרחבות, שדרגה העירייה חלקים רבים במוסדות החינוך בעיר ובנוסף מתוכננות עוד עבודות והקצאת משאבים לבתי ספר ולגני ילדים. מנהל מחלקת החינוך, מנשה מוסאי, ציין בסיפוק רב את הגידול המשמעותי בחזרתם של תלמידים בני העיר שלמדו מחוץ לה אל מוסדות החינוך בה.
שנת הלימודים החלה בבית ספר תומר החדש בקבלת פנים חגיגית ומרגשת בבית הספר ל- 80 תלמידי כיתה א' שפתחו את שנת הלימודים בפעם הראשונה. את התלמידים קיבלו בוגרי כיתות ו' בנוכחות ההורים ובמעמד ראש העיר רפאל בן שטרית. מנהלת בית הספר מירי עיני והצוות החינוכי קיימו טקס מושקע ומרגש, אשר לא הותיר עיניים יבשות.
בבית ספר רמב"ם ובבית הספר מאיר נערכו טקסים וקבלות פנים מרגשות, חמות ומחמיאות במיוחד. בשני המוסדות התלמידים והוריהם התחדשו בבתי ספר נקיים ומתוחזקים היטב. את ראש העיר רפאל בן שטרית קידמו בקבלת פנים חמה מאוד. הוא זכה לשבחים ולפרגונים מפי מנהלי בתי הספר ששיבחו אותו והודה לו על הסיוע בשדרוג בתי הספר ועל תרומתו הרבה להקצאת משאבים בחודשי הקיץ.
ראש העיר ציין במיוחד את האולפנא, שבה לומדות השנה 160 בנות. "מי היה מאמין לפני ארבע שנים שיהיה בבית שאן בית ספר תורני לבנות ברמה מאוד מאד גבוהה, שיגיעו לבית שאן בנות מקצרין, מהקיבוצים בסביבה ומיישובי בקעת הירדן ללמוד בבית שאן ?" ציין בן שטרית בסיפוק.
בנוגע לבית הספר הגלבוע ציין ראש העיר כי לפני מספר חודשים פתחה עיריית בית שאן בפרויקט ענק של חיזוק המבנה המרכזי של בית הספר 'גלבוע' מפני רעידות אדמה הכולל גם שיפוץ ושדרוג הכיתות וביצוע עבודות פיתוח חסרות תקדים בהיקפן. לדבריו, העירייה לקחה על עצמה את האחריות לבצע את הפרויקט האדיר הזה בעלויות של מיליוני שקלים שגויסו ממשרד החינוך כדי לשקם את בית הספר שהוזנח במשך שנים רבות, ולהצעידו קדימה.
יצויין, כי כדי לתת מענה לתקופת הביניים הקצרה, הכשירה מספר מבנים וכיתות הסמוכים למבנה המצוי, כאמור, בשיפוץ. במבנים החלופיים בוצעו עבודות הכנה שכללו שיפוץ לחדרי השירותים, התקנת מזגנים חדשים, נרכש ציוד וריהוט חדש, מערכות מיחשוב ואינטרנט, עבודות ניקיון וגינון נרחבות ביותר. בתוך מספר שבועות ניתן יהיה לשוב למבנה המרכזי ועד אז יתקיימו הלימודים במבנים החלופיים. "צר לנו, כי ועד הורי בית הספר בחר להשבית את הלימודים ביומיים הראשונים חרף העובדה שמרבית הליקויים כבר תוקנו, מה גם שהורים רבים אף ביקשו לסיים את המחאה ולהחזיר לאלתר את הילדים ללימודים. תושבי העיר ברובם עדים לתנופת השיפוצים המואצת של מוסדות החינוך בעיר בית שאן. זה שנים לא נראתה בבית שאן תנופת פיתוח, הרחבה והשבחה של מבנים כה רבים במערכת החינוך בעיר", אמר ראש העיר.
מנהל מחלקת החינוך היטיב לסכם את המקום שתופס החינוך בראש סדר העדיפויות של עבודת העירייה כשאמר -"'החינוך בראש והראש בחינוך' זו הסיסמה וזה החזון של ראש העיר שהפכו לאורח חיים ולמציאות בחיי היום יום של כל קהילת החינוך בעיר בית שאן. ערב פתיחת שנה"ל תשע"ח , כולנו שואפים להתחיל מחדש ולהמשיך להתקדם במלוא המרץ להשביח את כל העשייה החינוכית שלנו למען ילדינו ותלמידינו הנהדרים והמקסימים שמביאים כבוד גדול למשפחה הגדולה שלנו".[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="8610" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="8611" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="8612" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן