שלא נדע אבל מתכוננים…

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

עיריית בית שאן קיימה בהצלחה תרגיל במתווה של רעידת אדמה

בתרגיל נלמדה התמודדות הרשות עם תרחיש רעידת אדמה כדי לשפר את יכולתה לשמור על אספקת השירותים החיוניים לתושבים ולשקם במהירות את התשתיות ולהחזיר את העיר לשגרה. ראש העיר רפי בן שטרית:  "עיריית בית שאן נערכת בקביעות לכל תרחיש ומקיימת תרגילים לאורך כל ימות השנה בשיתוף גורמי הביטחון במטרה להיות מוכנים לשעת חירום"

עיריית בית שאן ערכה ביום חמישי האחרון תרגיל מעשי של הפעלת אס"ל – (אתר סיוע לאוכלוסייה) במקרה של רעידת אדמה, זאת במסגרת הפעילות העירונית והיערכותה לשעת חירום.

את התרגיל ניהל והפעיל מנהל האס"ל בעת חירום, הקב"ט העירוני עמיאל אבידן בשיתוף רח"ל (רשות חירום לאומית) ופיקוד העורף ובהשתתפות מנהל המרחב, מפקד הנפה, קציני היקל"ר ונציגים נוספים.

בתחילת התרגיל הוצגה תפיסת הפעלת האס"ל, חשיבותה ומשמעותה עבור האזרחים בעת רעידת אדמה הרסנית. התרגיל התקיים במעמד ראש העיר רפאל בן שטרית, ובהשתתפותם של מנכ"ל העירייה שוקי פורטל, נציגי מחלקת הרווחה, מח' ההנדסה,  מנהל האוכלוסין, נציגי בריאות עירוניים, נציגי הרובעים בעיר, ראשי מכלולים ויחידות ההצלה הפועלים בעיר.

משמעות הקמת אתר סיוע לאוכלוסייה בעת רעידת אדמה, הינה חשובה מאוד. בעת רעידת אדמה הרסנית עלולים תושבים רבים להישאר ללא קורת גג וחסרי אמצעים. בנסיבות אלו, קיים צורך חיוני לפתח מנגנון כלל מערכתי שישרת את האוכלוסייה ויאפשר לה לקבל שירותים שונים במקום ולניהול שגרת חירום. תפקידו של האס"ל הינו מרכז שירותים לתושבים שנפגעו בעת רעידת האדמה, תוך הנגשה מרוכזת של השירותים הקיימים והחיוניים במקום אחד לטובת התושבים, ביניהם: מידע לציבור, מזון, לבוש, שירותי רפואה, רווחה ומרכז מידע ותקשורת.

במסגרת התרגיל הוקם במתחם פתוח הסמוך לבית הסיעודי בעיר (כביש 90) אתר סיוע לאוכלוסייה שכלל כתריסר אוהלים בתחומים שונים, לרבות מנהלת האתר אשר מרכזת את הפעילות בזמן אמת מול הנהלת העירייה,  שרותי רווחה, מרפאה, איתור נעדרים, רישום מתנדבים, שרותי דת, מתן מידע הנדסי, שרותי לוגיסטיקה הכוללים חלוקת ציוד, מזון ומים.

בתרגיל נלמדה התמודדות הרשות עם תרחיש רעידת אדמה כדי לשפר את יכולתה לשמור בכל מצב על אספקת השירותים החיוניים לתושבים  ולשקם במהירות את התשתיות ולהחזיר את העיר לשגרה. כמו כן הוצגו אמצעים שונים של העירייה המסייעים בשעת חירום.

ראש העיר רפאל בן שטרית ציין, כי במקרה של רעידת אדמה או אסון טבע אחר, ייפתחו על ידי העירייה מספר אתרי סיוע לאוכלוסייה (אס"ל). בסיום התרגיל אמר בן שטרית: "העירייה הוכיחה שתרגול תרחישים באופן מעשי הינה הדרך הטובה ביותר להיערכות, תרגיל האס"ל התבצע בצורה מרשימה ומקצועית. עיריית בית שאן נערכת בקביעות לכל תרחיש ומקיימת מעת לעת תרגילים לאורך כל ימות השנה בשיתוף גורמי הביטחון ופיקוד העורף במטרה להיות מוכנים לשעת חירום. ידוע לכל כי בית שאן ממוקמת על קו השבר הסורי אפריקני שהוא אזור שקיימת בו היתכנות לרעידת אדמה, אשר איש אינו יודע את מועדה אבל חובתנו להיערך לקראתה".

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image="8071" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן