שיתוף פעולה חוצה יבשות

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

נציגי העיר בית שאן מסכמים שבוע פורה ומרגש בעיר השותפה קליבלנד

הביקור התמקד בצמיחה דמוגרפית, פיתוח קהילתי, תהליכי צמיחה ופיתוח אורבני.

ליאור בלאוי, ערן מוסקוביץ', שוקי פורטל, מירי דוידוביץ ואביטל קופלזדה, ייצגו את העיר בית שאן בשבוע למידת עמיתים שהתקיים בעיר קליבלנד (אוהיו, ארה"ב) בשיתוף המועצה האזורית עמק המעיינות ובניהול שותפות 'ביחד'. הפרויקט הינו יוזמת ארגון 'גשר לעתיד' בתמיכת הפדרציה היהודית בקליבלנד.
קליבלנד, מונה כיום קרוב ל-400,000 איש בעיר עצמה ובסה"כ כ 1.5 מיליון במטרופולין.
הביקור בקליבלנד מהווה את "הסנונית הראשונה" לתכנית אותה גיבשה ומובילה הפדרציה היהודית בשיתוף ארגון 'גשר לעתיד' שמטרתה חיזוק והידוק היחסים המוניציפאליים והקהילתיים בין הערים. בשבוע הביקור, המפרה והחווייתי, למדו נציגי העירייה על תהליכים וכלים המשמשים את הקהילה האמריקנית לצורך התמודדות עם אתגרים זהים לאלו איתם מתמודדות העיר והעירייה בבית שאן.
הביקור התמקד בצמיחה דמוגרפית, פיתוח קהילתי, תהליכי צמיחה ופיתוח אורבני. למידת העמיתים בתחומים האלו נעשתה מול אנשי המקצוע והפעילים הקהילתיים של שכונת סנט-קלייר בקליבלנד.
במהלך השבוע הוצגו מספר רב של פרויקטים ויוזמות שונות ע"י חברי המשלחת בין התכניות בלטה גם התכנית אותה יזם, גיבש ומוביל מנהל הספרייה העירונית, ערן מוסקוביץ' במסגרתה נערים בני העיר עוברים תהליך של הכשרה ניהולית בסופה הם מנהלים בעצמם את הספרייה העירונית על כל היבטיה. נציגי רשת הספריות העירוניות בקליבלנד (המונה 25 ספריות) התרשמו מאוד מהתכנית ומהצלחתה והודיעו כי הם מאמצים אותה ובקרוב יגיעו לביקור בארץ כדי לעבור סדנת הכשרה והכנה ליישום התכנית בקליבלנד.
ראש עיריית קליבלנד, מר פורד ג. ג'קסון אירח את המשלחת מבית שאן ואף הציב ביום הביקור דגל ישראל לצד דגל האומה האמריקנית על גבי בניין העירייה. כמו כן, נפגשו הנציגים עם אנשים מהקהילה המקומית ואנשים הממלאים תפקידי מפתח בקהילה. נציין, כי זהו תחילתו של תהליך ארוך טווח אשר במהלכו יתקיים ביקור גומלין של נציגי קליבלנד בחודש ינואר 2018.
לאורך כל שהותם, נציגי המשלחת התארחו בבתיהם של משפחות מקהילה היהודית בקליבלנד ומתוך כך חשפו את הקהילה לבית שאן ולעמק המעיינות ולמדינת ישראל ותרמו רבות לחיזוק קשרי הגומלין בין הקהילות.
הביקור גם תרם באופן משמעותי לחיזוק היחסים בין בית שאן ועמק המעיינות ע"י חיבור מרגש במיוחד בין אנשי המקצוע ויצירת קשר ישיר ובלתי אמצעי.
מנכ"ל העירייה שוקי פורטל סיכם את הביקור: "מרתק לגלות שגם מעבר לים עוסקים בסוגיות ואתגרים בעלי דמיון רב לאלה המעסיקים אותנו. הידוק היחסים ושיתוף הפעולה בין הקהילות יבטיח הפרייה הדדית ותרומה משמעותית לכולם.
יש לשבח את כל חברי המשלחת שייצגו בכבוד רב את העיר ואת האזור ולהודות לשותפות 'ביחד', לארגון 'גשר לעתיד' לפדרציה היהודית בקליבלנד'.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8517" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8518" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

דילוג לתוכן