קפיצה נדל"נית גדולה לבית שאן ב-2017

תחזית מיוחדת לעיר בית שאן שערכה שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין:
קפיצה נדל"נית גדולה לבית שאן ב-2017

על-פי תחזית של שמאית מקרקעין שערכה בדיקה מיוחדת – העיר בית שאן צועדת בראש רשימת הערים שיעשו קפיצה נדל"נית בשנה הקרובה. שיפור התשתיות, המפנה הדרמטי הצפוי בפארק התעשייה צבאים ורכבת העמק יביאו לעלייה של 5%-7% במחירי הדירות בשנת 2017 שבה צפויות 600 התחלות בנייה בעיר. ראש העיר רפאל בן שטרית: "העלייה המתמדת בביקושים להתחלות בנייה וגידול בערכן של הדירות מעיד על מגמה מתמשכת של ביסוס מעמדה של העיר בית שאן כעיר מובילה בצפון". 

בית שאן צפויה לעשות קפיצת מדרגה משמעותית בשנה הקרובה מבחינה נדל"נית. מתחזית מיוחדת שערכה שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין, נמנית בית שאן עם הערים המובילות, שבהן נרשמה עלייה גדולה במחירי הדירות ומספר התחלות הבנייה בשנת 2017. מהבדיקה עולה שבית שאן נמנית עם גם עם שש הערים המובילות שנכנסו לרשימה בעקבות עליית מחירים מובהקת בשנה החולפת.

במסגרת הבדיקה נבחנו שלושה פרמטרים ביישובי הפריפריה: עליית מחירי דירות במהלך שנת 2016, מספר התחלות בנייה הצפוי השנה ושיפור תשתיות (כגון פתיחת מרכז תחבורה חדש, הוספת קווי אוטובוס או קווי רכבת, הרחבת כבישים ועוד).

מהתחזית שערכה בוגין עולה, כי מחירי הדיור בבית שאן קפצו בשנה האחרונה בשבעה אחוז ובמהלך 2017 צפויות בה 600 התחלות בנייה בשכונות החדשות שבסמוך לקרית רבין. הסוקרת קובעת כי "בית שאן אמנם רחוקה מהמרכז, אבל מחירי הדירות שבה עלו במהלך 2016 בלא פחות מ-7%", כך על פי הבדיקה של בוגין.

מחיר ממוצע של דירת שלושה חדרים מיד שנייה בעיר עומד על כ-450 אלף שקל, בעוד שדירת ארבעה חדרים תעלה עוד 100 אלף שקל. דירות חדשות משווקות כיום במחיר התחלתי של כ-800 אלף שקל לארבעה חדרים.

פרמטר הנגישות מראה כי רכבת העמק קיצרה את זמן הנסיעה לחיפה ל-45 דקות, ובוגין מעריכה כי המסילה תביא לעלייה של 5%-7% במחירי הדירות בשנה הקרובה. עוד אומרת הסוקרת כי כביש 71 הורחב ופוצל ממפגשי הכבישים והדרכים המקומיות, וכן נבנו מחלפים חדשים שהקלו על התנועה כמו בצומת נבות. "65 שנים אחרי שרכבת העמק ההיסטורית נסעה את נסיעתה האחרונה לבית שאן, נחנכה בעיר התחנה המאפשרת לתושביה להגיע תוך פחות משעה לתחנת לב המפרץ בחיפה. זו בשורה לעיר שנמצאת בבקעה ומהווה מנוע צמיחה יוצא דופן לכל האזור".

"נושא התחבורה הציבורית הוא קריטי עבור ערים בפריפריה", אומרת  חיה נחום, מומחית למיתוג נדל"ן למגורים. לדבריה, "ההתייחסות לעיר פריפריאלית מבחינת המרחק שלה מהמטרופולין הקרוב, משתנה לחלוטין ברגע שנכנסת רכבת לתמונה. השינוי התחבורתי מאפשר למשפחות צעירות לחזור לעיר הולדתן – כבר לא רואים רק משקיעים אלא גם רוכשי דירות למגורים".

ראש העיר רפאל בן שטרית לא הופתע מממצאי התחזית המבטאות את מה שהוא יודע זה מכבר. "התחזית מאששת ומחזקת את מה שרבים מהעיר ומחוץ לה יודעים. עלייה מתמדת בביקושים להתחלות בנייה וגידול בערכן של הדירות מעיד על מגמה מתמשכת של ביסוס מעמדה של העיר בית שאן כעיר מובילה בצפון. בשנתיים האחרונות בית שאן מהווה יעד אטרקטיבי לזוגות צעירים המבקשים לבנות בה את ביתם ולמספר הולך וגדל של תיירים הפוקדים אותה ונהנים ממגוון האטרקציות בה", ציין בן שטרית.

 

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן