פרס חינוך ארצי יוענק לאורט פסגות בבית שאן

לאחר שנים של השקעה -קוצרים את הפירות:

ראש העיר רפאל בן שטרית: "בית הספר שזכה בפרס היוקרתי מהווה מגדלור יישובי ואחרי עבודה מאומצת של ארבע שנים עם מערכת חינוך מפוארת הוא גם יהווה מוקד השראה למוסדות נוספים בעיר הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך".

פרס חינוך ארצי לשנת תשע"ח יוענק לאורט פסגות בבית שאן. ועדת הפרס בחרה באורט פסגות (המקיף הדתי) בתום תהליך ממושך ומורכב, בו בחנה את התנהלות בית הספר בתחומים שונים ולמדו על התכניות החינוכיות המגוונות הפועלות בבית הספר. תעודת ההוקרה והפרס יוענק לנציגי העיר בית שאן ולהנהלת ביה"ס בטקס שייערך בירושלים במעמד שר החינוך, חה"כ נפתלי בנט, מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב וראש מינהל החינוך הדתי ד"ר אברהם ליפשיץ.

פרס החינוך הארצי הניתן על ידי משרד החינוך הוא אחד מאירועי השיא המסכמים עשייה חינוכית המתקיימת במדינת ישראל. הפרס ניתן בכל סיום שנת לימודים לכ-10 מוסדות חינוך מצטיינים. בחירת המוסדות המצטיינים היא תהליך ממושך ומורכב, המתחיל בבחירת מצטיינים מחוזיים על ידי ועדות מחוזיות ומתקדם לבחירת המצטיינים הארציים.

הפרס היוקרתי והמחמיא, המבטא גם את גודל ההישג עבור בית הספר, אשר רק לפני חמש שנים היו הישגיו נמוכים, מתחת לממוצע הארצי, מתווסף למספר הישגים מרשימים שרשמה מערכת החינוך בבית שאן בארבע השנים שחלפו ובהם: זינוק דרמטי ומשמעותי בהישגי כל התלמידים בבית שאן כבר בשנת הלימודים תשע"ז, פרסי הצטיינות ארציים לשני בתי ספר מבית שאן, זינוק גדול ביותר מבין כל הערים בשיעור הגיוס של בוגרי מערכת החינוך לצה"ל, עלייה חדה במספר המתגייסים ליחידות קרביות, עלייה בדירוג הארצי במבחני המיצ"ב, גידול משמעותי במספר התלמידות באולפנה שהוקמה רק לפני שלוש שנים, שיפור משמעותי בהישגים הלימודים לבגרות איכותית ועלייה במספרי התלמידים הניגשים לבגרות 4-5 במתמטיקה ובאנגלית.

השבוע שלחה ועדת פרס החינוך הארצית של משרד החינוך לראש העיר, רפאל בן שטרית, את הנימוקים לזכייה של בית הספר אורט פסגות, הפרס היוקרתי ביותר הניתן על ידי משרד החינוך. בין הנימוקים לבחירה המחמיאה ציינו חברי הוועדה את התרשמותם הרבה מהתקדמות בהישגים הלימודיים בעיקר בזכאות לתעודות בגרות איכותיות, תפיסת הצוות החינוכי את הפרט והדאגה לכל תלמיד וכן על מגוון רחב של תוכניות למימוש העצמי של כל תלמיד והשאיפה למצוינות.

בין השינויים הדרמטיים שהתחוללו בארבע השנים האחרונות בבית הספר – 85% זכאות לבגרות, 100% זכאות בתחום חברתי ערכי, 35% מבוגרי בית הספר ניגשו ל 4-5 יח"ל במתמטיקה, 90% מהם נגשו ל 4-5 יח"ל באנגלית, 0% אחוזי נשירה. מדובר בנתון משמעותי שמלמד על המפנה שחל ועל העבודה הרבה המושקעת ע"י מערכת החינוך העירונית והבית ספרית.

"מדובר בפרס יוקרתי מאד שמוענק לאות הערכה על זינוק משמעותי ודרמטי של בית הספר בחינוך להישגים, בחינוך החברתי והערכי, ובאקלים הבית ספרי", אמר ראש העיר לאחר שקיבל את הבשורה ממשרד החינוך.

ראש העיר החמיא לצוות החינוכי באורט פסגות ולמנהל אורי דויטש (המנהל את בית הספר בשלוש השנים האחרונות), שהצליח, יחד עם מנהל חטיבת הביניים גולן עובדיה, הרכזת הפדגוגית כוכבה לזרוב והצוות החינוכי והמנהלי לחולל שינוי משמעותי מאד שהביא את הועדה הארצית של מפקחי משרד החינוך להכריז עליו כזוכה בפרס החינוך הארצי.

גם מנהל מחלקת החינוך מנשה מוסאי, פרגן לבית הספר ואמר: "אנו שמחים וגאים על זכיית בית הספר בפרס החינוך הארצי. הזכייה מבטאת הלכה למעשה את ההוקרה בעבודתנו ומהווה בעבורנו תמריץ להמשיך ולהתמיד בעשייה שלנו. תודה לראש העיר, לרשת אורט, למנהלת המחוז ולמשרד החינוך על הליווי לאורך השנים, המקצועיות וההובלה לפסגת המצוינות".

מנהל בית הספר אורי דויטש הודה בחום למורים, למחנכים ולתלמידים הנפלאים "שהפרס הזה הוא כולו שלהם ובשבילם". דויטש הוסיף, כי הוא שבע רצון מהשינוי שחל בשנים האחרונות. "אנו גאים על זכייתנו בפרס החינוך הארצי, זה מבטא את עבודתם המקצועית והמסורה של צוות המורים. ההישג הגיע בזכות צוות איכותי שנותן את נשמתו יום ולילה ולא מוכן לוותר לאף אחד. תודה לעירייה, רשת אורט ומשרד החינוך על התמיכה, הגיבוי והעזרה לאורך השנה. אנו מבטיחים להמשיך לקדם ולעשות הכל על מנת שהילדים יקבלו את החינוך הטוב ביותר", ציין הזוכה המאושר.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

דילוג לתוכן