פרוייקט ייחודי וראשון מסוגו בבית שאן

שיקום ושילוב חברתי בקהילה 

פרוייקט לשילוב נפגעי נפש בקהילה בגינה הקהילתית  בבית שאן נחל הצלחה מדהימה. התגבשה קבוצה מגוונת וגדולה והמשובים היו מרשימים. משתתפים רבים סיפרו עד כמה המפגש היה משמעותי וחיובי עבורם.
נוצרה קבוצה שהביעה רצון להמשיך וליצור יחד למען הקהילה.

כוחה של קהילה. במסגרת פעילות "עמיתים", פרויקט לשילוב נפגעי נפש בקהילה, הפועל במסגרת מתנ"ס בית שאן, התקיימה סדנת אמן אורח בגינה הקהילתית. מדובר בסדנא שכללה ארבעה מפגשים במנהלת הרובע המרכזי (מועדון "לב אל לב"), בו הוקמה לפני מספר חודשים גינה קהילתית, אשר מתוחזקת בהתנדבות על ידי אנשי הקהילה.

מנהל המתנ"ס, הרצל יונה, ציין לשבח את שיתוף הפעולה הפורה בין תושבי הרובע ומשתתפי תוכנית "עמיתים", אשר נרתמו להצלחת הפרוייקט והביאו לידי ביטוי את כוחה של הקהילה, בהובלת רכזת תכנית עמיתים הגב' עפרה דסברג הלוי.

הסדנה פעלה בשיתוף מספר גורמים: תכנית עמיתים, החברה למתנ"סים, המתנ"ס ומחלקת הרבעים בבית שאן.

מטרת הסדנה היתה העלאת המודעות של נושא בריאות הנפש בקהילה, שילוב חברתי של המתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילתם, קהילת בית שאן, טיפוח סביבת הגינה הקהילתית, חיזוק הקשר של הקהילה אל הסביבה.

במסגרת הסדנא נפתחו משתתפיה זה אל זה ושוחחו על סוגיות כגון היחס לאחר, קבלת השונה ועוד.

המשתתפים התנסו בציור על אריחים. למפגש הרביעי והאחרון הוזמנו מספר מצומצם של אנשים מטרת המפגש הייתה צביעת מספר אריחים אחרונים ונתינת שם לכל הפרויקט, שיסביר את מהותו וגם הוא נכתב על אריחים. השם הנבחר הוא: "כוחה של קהילה".

הפרוייקט נחל הצלחה מרשימה. התגבשה קבוצה מגוונת וגדולה (כ- 20 איש) והמשובים היו מדהימים. משתתפים רבים סיפרו עד כמה המפגש היה משמעותי וחיובי עבורם. נוצרה קבוצה שהביעה רצון להמשיך וליצור יחד למען הקהילה.

לאחר סדרת המפגשים הייתה תחושה מצד אנשים רבים שיש מקום להמשיך את התהליך, לשמר את הקבוצה ולהניע עוד יוזמות למען הקהילה והגינה הקהילתית.

בימים אלה מתבצע תהליך חשיבה, כיצד למנף את הפרויקט ולהמשיך ליצור מפגשים שהקהילה תיקח בהם חלק ויינתן מקום משמעותי לנושא ההתמודדות עם מגבלה נפשית בקהילה.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

חגיגות הקיץ "יחד בשכונה" עם קק"ל

  את חגיגות הקיץ מתחילים ב"יחד בשכונה" אחר צהריים של כיף משפחתי, כל פעם בשכונה אחרת. יש יותר קייצי מזה? עקבו אחר הפרסומים ובואו ליהנות

דילוג לתוכן