חינוך

 • תקציב העירייה עם יותר חינוך ותרבות. התקציב שגיבש ראש העיר מעמיד בראש סדר העדיפויות את התושבים. בתקציב 2014, מערכת החינוך תהיה בראש סדר העדיפויות עם עלייה של 12 אחוז בתקציב החינוך. ראש העיר אמר, כי שדרוג מערכת החינוך יתבטא בהגדלת התקציב לפעולות העשרה, חוגים,  בינוי, פיתוח ושדרוג של מוסדות חינוך.
 • אישור תקציבים נוספים לפרוייקטים: בישיבת עבודה שהתקיימה  עם סגן שר החינוך, סוכם על הגדלת תקציבים במסגרת אגף שח"ר ובתחומי רווחה חינוכית והעשרה.  בפגישה סוכם גם על הגדלת מספר התקנים לבנות שירות לאומי, הגדלת תקציב תרבות תורנית בעיר, ואושרה תוכנית להעשרה של פעילויות בקיץ במימון של מיליון ש"ח שיכללו גם לימודי מוזיקה.
 • השקעות אדירות במערכת החינוך בעיר: סמנכ"ל משרד החינוך שביקר בבית שאן מבטיח להעביר מיליונים לשיפור פניה של מערכת החינוך בעיר. אישור תוספות בניית כיתות, השלמת תקציב פיתוח לבית הספר תומר החדש בשיעור של 2 מיליון ₪, לבית ספר אדיר אושרה תוספת בניית  כ-8  כיתות חדשות ותקציב נוסף לשדרוג המבנה הקיים. גם בבית ספר גלבוע תינתן תוספת  בין 8 , תלמידי העיר ייהנו גם ממערכת מיזוג חדשה בכיתות הלימודים לאחר אישור תקציב של 600,000 ₪ לרכישת מזגנים חדשים למוסדות החינוך בעיר.
 • שקיפות, טוהר מידות ועדיפות לתושבי המקום: בחירת המנהלים החדשים של בתי הספר בעיר תיעשה על פי מכרז חוקי של משרד החינוך בשקיפות ובטוהר מידות. ניתנה הנחיה למופקדים על תהליך הבחירה לתת עדיפות לאנשי חינוך מקומיים, במידה שהם יעמדו בתנאי הסף הנדרשים.
 • # תכנית 'המודל ההוליסטי' מוטמעת בהצלחה רבה בעיר: מטרת המודל לבנות רצף חינוכי, פדגוגי וארגוני, משולב בקרה והערכה, שיבטיח רווחה נפשית, תפקוד מיטבי ושיפור בהשגת החזון ומטרות החינוך בעיר.
 • מהפכת החינוך השקטה בבית שאן יצאה לדרך: מהפיכה שקטה בחינוך מתחוללת בעיר בשנה החולפת –  לא פחות מחמישה מנהלי בתי ספר התחלפו עם פתיחת שנת הלימודים,  פתיחתה של מסגרת תורנית לבנות, פתיחתו של גן ממלכתי דתי  חדש בשכונת אליהו ברוח מורשת חב"ד. גיוס תקציב של 600 אלף להחלפת 90 מזגנים בכל מוסדות החינוך, בתי ספר וגנים,  העמדת תקציב של מיליון שקל לפיתוח חצרות שני המקיפים. הושג מימון של 300 אלף ש"ח לשיקום ושדרוג בית-ספר 'אדיר', שבמסגרתו הוקמו 15 תאי שירותים חדשים ומגרש קט רגל. קבלת אישור לבניית שמונה כיתות בבית-הספר. יציאה למכרז  לחיזוק חמישה בתי ספר בעלות של 6 מיליון ₪ מתקציב החינוך.
 • פרויקט "מסע" יפעל  בבית שאן: מטרת הפרויקט היא ליצור קשר אמיץ בין יהודי התפוצות למדינת ישראל. במסגרת פרויקט "מסע", העיר בית שאן קיבלה על עצמה את הזכות לקלוט השנה עמיתי הוראה – יהודים מארצות הברית לשם לימוד השפה האנגלית בבתי ספר יסודיים.
 •  רענון משמעותי במערכת החינוך בעיר:  מנשה מוסאי, שניהל את בית הספר  'נועם נריה' בשני העשורים האחרונים נבחר לתפקיד מנהל מחלקת החינוך בעיריית בית שאן.
 • בשורה והיסטוריה לתלמידות החינוך הממלכתי-דתי בבית שאן והאזור: חלום הקמת אולפנה אזורית בבית שאן התגשם! קיבלנו החלטה להקים בשנת הלימודים הנוכחית אולפנת בנות אזורית בעיר. לאחר שנים שתלמידות בית שאן נאלצו לנדוד וללמוד מחוץ לבית שאן, ניתנת להן האפשרות להמשיך את לימודיהן בבית שאן במסגרת אולפנה.
 • בהמשך אף האולפנא האזורית תוקם ותורחב בבית שאן: החל משנת הלימודים הבאה תיערך העירייה לתיכנון אדריכלי להקמת מבנה חדש שישמש כבית ספר שש-שנתי תורני לבנות.
 • הנהלת המחוז מחזקת את החינוך בעיר: מנהלת המחוז אישרה הקצאת שעות לימוד נוספות לתחום המוזיקה בעיר, וכן הקצאת שעות  תגבור לימודי אומנות ומדעים בבתי ספר יסודיים.  כמו כן תפעל מנהלת המחוז לאישור בניית בית ספר שש שנתי לטובת האולפנא האזורית אשר במסגרתה תאשר פתיחת כיתות ז-ט בתשע״ו. כמו כן אישרה צירוף בתי ספר נוספים בעיר לפרויקט בתי ספר מנגנים ואת המשך הפעלת פרויקט מסע – ללימודי אנגלית בבתי הספר היסודיים.
 •  בתי הספר של החופש הגדול יוצאים לדרך: הצלחנו לשכנע את משרד החינוך על הצטרפותם של כל בתי הספר היסודיים בעיר לתוכנית העשרה בחופשת הקיץ. הצלחנו להבטיח שכל הפעילויות לתלמידי כיתות א-ה בבתי הספר ימומנו באופן מלא על ידי משרד החינוך והקרן לידידות וההורים לא יידרשו לשאת בתשלום.
 •  מתיחת פנים לבית הספר "גולני" בבית שאן: חנכנו ב גולני חצר משחקים מרהיבה בעלות של חצי מיליון ₪ לרווחת תלמידי בית הספר לחינוך מיוחד 'גולני'. גם במטבח ובחדר האוכל של בית הספר הושקעו עשרות אלפי שקלים בשדרוג הציוד והשולחנות וכלי המטבח.
דילוג לתוכן