פארק האקליפטוס – הפארק העירוני בבית שאן

ביוני 2015  פתחה עיריית בית שאן יחד עם קק"ל רשמית את פארק האקליפטוס באירוע הפנינג חגיגי לכל תושבי בית שאן והסביבה. האורחים והמבקרים שהגיעו לפתיחה החגיגית ראו וגם נהנו מפארק שעלותו הסתכמה ב – 24 מיליון ₪, אחוז נכבד מזה בתרומת קק"ל הכולל  100 דונם של מדשאות, פינות מוצלות, פינות נוי, גני משחקים ומים. במתחם קיימים מתקני משחקים ברמה גבוה, שבילי הליכה ואופניים, מתחם להופעות ואירועים, אטרקציות מים ייחודיות, שטחים מוצללים באופן טבעי ומלאכותי ועוד. הפארק אמור להוות אטרקציה ועוגן בילוי משמעותי לתושבי העיר והסביבה ולמשוך אליו מבקרים מכל הארץ שיבקרו במוקדי התיירות בגן הלאומי בית שאן ובעמק כולו.

החלק הדומיננטי של הפארק כולל מתחם כניסה עם רחבה מקורה בפרגולה ומבנה שירותים, כיכר כניסה עם מזרקה מרהיבה ואמפי הצופה אליה, רחבות מוצללות עם מתקני משחק לבוגרים ולפעוטות, מדשאות נרחבות וחורשות. גולת הכותרת של הגן היא המזרקה הראשית שמשלבת מופע מים מרהיב, צלילים וצבעים משתנים. המזרקה, בקוטר 23 מ', מכילה 105 ג'טים מהם מוזרקים סילוני מים ואוויר. לכל זה מצטרפת  תאורה צבעונית ומוזיקה מותאמת למופע המים.

התפיסה המרכזית שלאורה תוכנן הפארק שמה לה למטרה לשרת מגוון רחב של אוכלוסיות בעלות צרכי פנאי מגוונים כאשר המתחמים מאפשרים רצף נגישות ביניהם ובאותה מידה ריחוק מה בין המתחמים השונים.

המערכת כולה בנויה על פי דרישות משרד הבריאות זאת על מנת להגן על בריאות הילדים והמתרחצים. קיימת בקרה של כימיקלים, בקרה UV לטיפול במים, מסנני חול גדולים שמנקים המים באופן קבוע.

התרומות העיקריות לביצוע הפארק: קרן קיימת לישראל, משרד הבינוי, משרד התחבורה, משרד התיירות והמשרד לפיתוח הגליל.  

 

העירייה קבעה תקנון מיוחד לפארק הקובע כי שעות פעילות הפארק הינן בימים ב'-ה' מהשעה 09:00 ועד 23:00. בימי ו' וערבי חג, מהשעה 9:00 בבוקר ביום ו' (או ערב החג) ועד השעה 22:00 בצאת השבת (או החג).

 

סרטונים מהפארק:


החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן