ערב מחווה והוקרה למוזיקאי ולמנצח דני רידר שניהל את בית המוזיקה בבית שאן במשך 17 שנה

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

מחווה מרגשת אחרי 30 שנה:

ראש העיר רפאל בן שטרית: "דני העמיד דורות של תלמידים. הוא לא רק חיבב עליהם את המוזיקה אלא הנחיל להם ערכים לחיים באמצעותה. אני שמח שהוא יזכה להערכה ולכבוד שהוא כה ראוי להם".

אחרי עשרות שנים שבהן איש לא מצא לנכון להוקיר את פועלו, הקונסרבטוריון העירוני בבית שאן יקיים ב – 17 למאי (יום חמישי, 19.00 אולם מופת בית שאן), ערב מחווה לדני רידר, המנצח של תזמורת הנוער של בית שאן והמנהל המיתולוגי של מרכז המוזיקה שאותו הקים וניהל במשך 17 שנה.

הערב שנערך במסגרת אירועי 70 שנה לבית שאן, הוא ביוזמת ראש העיר ומנהל הקונסרבטוריון עומר גבאי. במהלך הערב ישתתפו הרכבים וסולנים מהקונסרבטוריון כאות הערכה לניהולו ופועלו בתחום המוסיקלי בבית שאן.  בערב, שבו ישתתפו רבים מתלמידיו בעבר, ישולבו תמונות מהעבר, סרטונים, קטעים שדני כתב, תכנים אומנותיים ועוד. אחד מרגעי השיא יהיה כאשר דני רידר עצמו ינצח על תזמורת מקונסרבטוריון כפר סבא שיפיעו יחדיו עם התזמורת המקומית בעיבוד מיוחד שכתב לערב זה עומר גבאי. בכניסה ללובי תוצג גלריה עם תמונות מן העבר מתקופת עבודתו של רידר בבית שאן.

רידר החל את עבודתו בעיר בית שאן ב – 1970 וסיים בשנת 1987. במשך 17 שנים הוכיח דני רידר לעצמו ולכולם כי הפציעה והנכות ממנה הוא סבל אינה מהווה מכשול או מעצור אלא גרמה למינוף החזון המוסיקלי בעיר הפריפריאלית. הוא זכה לחנוך, ללוות ולהצמיח מאות ילדים שפיתחו את כישרונותיהם המוסיקליים, ואשר לרובם היה המקום הבית השני שלהם.

סיפור פציעתו הקשה של דני, כיום תושב כפר סבא, מוכר לוותיקי העיר. דני היה חייל מילואים שלחם במלחמת יום הכיפורים בגדוד שריון כתותחן. במהלך הקרב בגולן עלה הטנק שלו באש כתוצאה מפגיעה של טיל. הנהג והטען נהרגו במקום. דני הרגיש את האש אוחזת בסרבלו והוא קפץ מן הצריח ארצה. הוא ניצל בזכות תושייתו של המ"פ מיכה. דני נפצע אנושות, נשרף בכל חלקי גופו ורגלו השמאלית נקטעה. בשכבו בביה"ח אשתו הייתה בחודש התשיעי להריונה והיא זכתה ללדת בן, ששמו גולן, שתי קומות מתחתיו. תלמידים רבים שאותם לימד מוסיקה, מעולם לא ידעו את נסיבות פציעתו.

יצוין, כי על אף קטיעת רגלו, הוא המשיך את חייו, עסק במוזיקה ולימד בקונסרבטוריון למוזיקה של בבית שאן. גם כיום  חייו של דני תוססים ומלאי עשייה. דני מדגיש תמיד בפני תלמידיו את כוח הרצון וכוח האמונה. תמיד הסביר ונתן המלצה לחיים- להציב מטרות ולהגשים אותן במלוא האמונה.

לאחר שנודע לרידר על כוונת העירייה לקיים ערב הוקרה עבורו הגיב: "קיבלתי בהתרגשות רבה את ההודעה על המחווה היפה לאחר 30 שנה שעזבתי את בית שאן.  אני מודה מקרב לב לכבוד ראש העיר מר רפאל בן שטרית ולמנהל הקונסרבטוריון עומר גבאי על היוזמה המבורכת לערב זה לכבודי ומצפה לו בכיליון עיניים למעמד מכובד זה".

ראש העיר, רפאל בן שטרית, בירך על היוזמה ואמר כי דני ראוי לערב מחווה והוקרה על תרומתו רבת  השנים בתחום המוזיקה. "דני העמיד דורות של תלמידים. הוא לא רק חיבב עליהם את המוזיקה אלא הנחיל להם ערכים לחיים באמצעותה. סיפור השיקום שלו מעיד על אישיותו החזקה והמיוחדת. אני שמח שהוא יזכה להערכה ולכבוד שהוא כה ראוי להם בערב שבו תועלה על נס תרומתו הרבה להנחלת המוזיקה לדורות של תלמידים".

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval="3" images="9332,9333,9334" img_size="full" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

חגיגות הקיץ "יחד בשכונה" עם קק"ל

  את חגיגות הקיץ מתחילים ב"יחד בשכונה" אחר צהריים של כיף משפחתי, כל פעם בשכונה אחרת. יש יותר קייצי מזה? עקבו אחר הפרסומים ובואו ליהנות

דילוג לתוכן