עיריית בית שאן קיבלה הרשאה תקציבית לבניית קמפוס האולפנא לבנות

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

בשעה טובה ומוצלחת בסיומן של שלוש שנים של עבודה מאומצת:

ראש העיר רפאל בן שטרית: "בניית הקומפלקס החינוכי לבנות האולפנא בבית שאן היא נדבך נוסף בחיזוק החינוך בעיר. אני שמח וגאה על כך שבתוך זמן קצר יחסית הצלחנו לגייס ולרתום את משרד החינוך למטרה נעלה וחשובה לעתידה של העיר".

בשורה חדשה: בניית מתחם האולפנא התורנית יוצאת לדרך. בסיומה של עבודת צוות מאומצת ונמרצת של ראש העיר רפאל בן שטרית וחבר מועצת העיר מוריס מיארה מול הגורמים המקצועיים במשרד החינוך קיבלה השבוע עיריית בית שאן הרשאה תקציבית ממשרד החינוך לבניית בית ספר תיכון לבנות הנמנות עם הציונות הדתית. ראש העיר הודה לשר החינוך נפתלי בנט, ולסמנכ״ל הפיתוח במשרד החינוך תמיר בן משה שליוו את התהליך שהחל כבר לפני כשלוש שנים.

מדובר בקמפוס מרשים שייבנה על שטח של 1858 מ"ר על פי פרוגרמה שאושרה כבר בינואר 2016 בעלות כוללת של 18 מיליון ש"ח במימון משרד החינוך. המבנה יכלול 12 חדרי לימוד ומשרדים, מגרש ספורט משולב ולידו אולם ספורט שישרתו את בנות האולפנה ובית הספר. את התקציבים גייס ראש העיר ממפעל הפיס, מהספורטוטו וממשרד השיכון.

האולפנא לבנות הוקמה ביוזמת ראש העיר לפני שלוש שנים וחצי, בשנת הלימודים תשע"ה, ושוכנת כיום זמנית במתחם בית הספר 'מאיר'. מטרת הקמתה היתה לאפשר לבנות השייכות לזרם החינוך הציוני-דתי להתחנך במוסד חינוכי שנותן מענה לבנות אלה. לפני הקמת המוסד נסעו יותר מ 100 בנות כל יום לאולפנה צביה בעפולה.

בשנה הראשונה נקלטו 20 תלמידות לכיתה ז' וכיום, בשנה הרביעית לפעילות האולפנה לומדות במבנה זמני כ 160 תלמידות מכיתות ז-י' מתוכן כ – 30 תלמידות מהעמק ומהבקעה ואף מקצרין שברמת הגולן. יצוין, כי לקראת שנת הלימודים הבאה כ – 60 תלמידות מתעניינות ובוחנות את האפשרות להיקלט באולפנא, אשר השנה זכתה רשת אורט במכרז לנהל אותה.

כזכור, לפני שנה נערך בעיר טקס הנחת אבן פינה במעמד שר החינוך נפתלי בנט שאמר במעמד המכובד "בית שאן מצויה בזינוק גדול בהישגים ואין לי ספק כי ראש העיר ששם את החינוך בראש סדר העדיפויות שלו יהפוך את בית שאן, יחד עם הצוות הנפלא שעומד לרשותו, לעיר שהיא דוגמה ומופת לחינוך למצוינות ולהישגים".

ראש העיר, רפאל בן שטרית שקיבל את ההרשאה השבוע אמר כי הוא שמח וגאה על כך שבתוך זמן קצר יחסית הצליח לגייס ולרתום את משרד החינוך למטרה נעלה וחשובה לעתידה של העיר. ראש העיר הסביר, כי מבנה האולפנה החדש והמסגרת הלימודית הייעודית עונים על הצורך כמקום חינוך לבנות המחפשות מסגרת תורנית, לימודית וציונית ברמה גבוהה, ללמוד באזור מגוריהן. "בניית הקומפלקס החינוכי לבנות האולפנא בבית שאן היא נדבך נוסף בחיזוק החינוך בעיר. יחד עם הנהלת בית הספר הצלחנו להפוך את האולפנא לאבן שואבת לבנות איכותיות. אין ספק, האולפנא היא אחד המוסדות המאפשרים לנו להתגאות במערכת החינוך האיכותית שלנו".

בן שטרית אמר, כי קבלת ההקצאה התקציבית לבניית האולפנה מתאפשרת, בין השאר, הודות לתמיכתו החשובה של יושב-ראש הבית היהודי, מוריס מארה, שהיה שותף פעיל בקידום היוזמה ובמימושה. "התחושה בקרב הציבור הדתי לאומי בעיר היא תחושה של התגשמות חלום. פתיחת אולפנה היא ביטוי מוחשי נוסף למחויבותו ולנחישותו של ראש העיר, אשר לאורך כל דרכו הצהיר כי החינוך נמצא בראש מעייניו", ציין חבר מועצת העיר מוריס מיארה.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image="8971" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן