עיריית בית שאן יוצאת לפרויקט פיתוח מבואת רסקו בהשקעה של מיליון שקל

מהעירייה נמסר: "המטרה היא להחיות את מרכז העיר ולהפוך אותו למקום שוקק חיים, באמצעות פעילויות שיתקיימו במבואה החדשה".

בימים אלו מקדמת עיריית בית שאן פרויקט משמעותי לפיתוח וחידוש מבואת המרכז המסחרי רסקו, זאת לאחר שלאחרונה הסתיים השיפוץ במתחם רסקו, בהשקעה של כ- 12 מיליון שקל. עם סיום העבודות לשידרוג ושיפוץ המתחם, יוצאת העיריה לפיתוח המבואה, בעלות של כמיליון ש"ח .

המבואה ממוקמת בין הקצה המזרחי של אחת הכניסות למתחם לבין מבנה מסחרי בחלקה הצפוני לבין אולם אירועים בצד הדרומי. "כיום טיילת רסקו מהווה רחבת מעבר בלבד, המרוצפת באבנים משתלבות, המשתעות על פני כ- 1200 מ"ר והיא לא מזמינה ולא מייצרת עניין. הרעיון הוא להפוך את המבואה לאטרקטיבית ולמעבר ציבורי חוויתי, שימשוך אליו את קהל המבקרים באזור", אומרים בעיריית בית שאן שמובילה את הפרויקט יחד עם משרד אדריכלים שנשכר לבצע את התכנון המרשים, "המטרה היא להחיות את מרכז העיר ולהפוך אותו למקום שוקק חיים, באמצעות פעילויות שיתקיימו במבואה החדשה".

המבואה החדשה מציעה פתרונות גיאומטריים להתחברות עם המפלסים השונים הקיימים בשטח, זאת באמצעות הקמת מדרגות ורמפות שיאפשרו גם את הנגשת המתחם ואת המעבר לנכים, עגלות ועוד.

אדריכל מועסתם היבי מתכנן הפרויקט, מסר כי הריצוף הקיים יוחלף לטובת ריצוף מאבנים משתלבות איכותיות וניתן דגש לחומרים איכותיים ומענים פרקטיים לטובת ציבור העוברים והשבים. לדבריו, "המעבר לאורך המובאה יסומן על ידי רצועה מחומר אשר ייצר חלוקה ועניין לאורכה וכן, יוצב בה ריהוט רחוב מודרני".

על מנת לאפשר שהות נעימה במתחם, יבוצעו רצועות גינון והצללה טבעית, באמצעות נטיעת עצי צל ויודגשו הכניסות למבואה, שיזמינו את הציבור לבוא בפתחה. לצד זאת יושם דגש על עיצוב חצר מרכזית, שתשמש לפעילויות פנאי וכמוקד בילוי לתושבים.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

דילוג לתוכן