עונג שבת עם סיון רהב ובעלה ידידיה מאיר

העיתונאים סיון רב מאיר ובעלה ידידיה מאיר עשו שבת בבית שאן כאורחי עיריית בית שאן. סיון החמיאה למי שראו עיניה בעיר. היא סיכמה את רשמיה וכתבה בין השאר: "בעלי ואני מגיעים להרבה קהילות. אף פעם לא קרה שהמודעה פורסמה- ואז קיבלנו פניות ממשפחות שאנחנו לא מכירים, שפשוט מציעות שנבוא אליהם לסעודה.."

 

בשבת שעברה פתחו העיתונאים סיון רהב מעיר ובעלה, ידידיה מאיר, סדרת הרצאות של אנשי תקשורת בכירים, שמהן ייהנו אחת בכמה זמן תושבי העיר בית שאן. את סדרת ההרצאות יזמו בעיריית בית שאן כחלק מפרויקט משותף עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

ביקורם בעיר החל בביקור ובשיחה פתוחה עם ראש העיר רפאל בן שטרית שסקר בפניהם את התפתחותה וצמיחתה של העיר בשנים האחרונות. בהמשך, המפגשים עם תושבי העיר באו לידי ביטוי בדברים שכבתה בעקבותיהם: "אחרי הרבה שנים, בונים בעיר המון שכונות חדשות, גם למשפחות שמגיעות מבחוץ וגם לבנים ממשיכים. אנחנו התארחנו ב"רבין החדשה" (תודה משפחת דרעי), שכונה שאוכלסה כמובן אחרי "רבין הישנה", ולידינו – ראינו עוד מגרשים עם שכונות ממש באמצע הבנייה".

ואת החום הבית שאני שעטף אותם מתארת סיון רהב-מאיר, "בעלי, ידידיה מאיר, ואני מגיעים להרבה קהילות. אף פעם לא קרה שהמודעה פורסמה – ואז קיבלנו פניות ממשפחות שאנחנו לא מכירים, שפשוט מציעות שנבוא אליהם לסעודה… אני מקווה שהמשפט הזה לא מוציא אותנו עכשיו סטריאוטיפיים בקשר ל'חום של התושבים', וגם לא מעליב הרבה ערים אחרות".

כ – 600 תושבים הגיעו לכל אחת מההרצאות המרתקות של הזוג רהב-מאיר. תושבים רבים הרעיפו מחמאות על המיזם ועל השינוי החד שחל בחיי התרבות והפנאי בעיר במהלך כל ימות השנה. "הצלחה עצומה לשבת מסוג זה מעידה על הצמא שיש בציבור לקהילתיות מסוג זה", ציין מוטי דרעי שפעל מטעם עיריית בית שאן בארגון 'שבתרבות'. "מדובר ביוזמה מבורכת של הנהגת העיר שמובילה מיזמים מסוג זה שמשרתים נטו את הקהילה".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן