נשים מטיילות בעקבות נשים

פרויקט עירוני חדש בבית שאן: נשים מטיילות בעקבות נשים

מסע נשי הוא מקום להתפתחות ושמחה עבור נשים. מדובר במסע של נשים לחמישה טיולים ולאתרים בעקבות גלריה מרשימה של נשים, שסיפורן האישי השאיר חותם על החברה והמדינה.

קבוצת "מנהיגות המחר" בבית שאן יזמו לאחרונה פרויקט עירוני חדש, "נשים מטיילות נשים" ומזמינות את נשות בית שאן למסע נשי, גדוש חוויות והעצמה. מדובר במסע של נשים שיכלול חמישה טיולים בעקבות גלריה מרשימה של נשים, שסיפורן האישי השאיר חותם על החברה והמדינה. כל טיול יתקיים באזור אחר של הארץ, ובמהלכו יתוודעו המטיילות לפועלן של מספר גיבורות מקומיות, שפועלן וסיפורן האישי שזורים בתולדות המדינה.  במסגרת הפרויקט יערכו גם מפגשים עם נשים מיוחדות, בדיאלוג פתוח אשר מעניק כוח והשראה, בהיותן דוגמה ומופת לעצמאות נשית וליזמות אישית. את הסיורים מלווה המדריכה, זהבה סייג, מורת דרך בהכשרתה.

בשבוע שעבר התקיים הטיול הראשון במסגרת הפרויקט. 34 מטיילות בילו שעות קסומות בעמק הירדן ובטבריה. בנהריים, ביקרו הנשים באנדרטת הבנות, אתר הנצחה לבנות שנרצחו באי השלום בשעה שסיירו במקום, והתוודעו לסיפורה האישי של אורנה שמעוני, פעילה חברתית ויוזמת הקמת האנדרטה. בקבוצת כינרת, ביקרו בבית נעמי שמר והאזינו בהתרגשות לסיפור חייה, לסיפורה של רחל המשוררת ושל נשים עוצמתיות נוספות שהתגוררו במקום.

בטבריה התפללו וברכו על הנרות בקבר האימהות וקינחו בביקור במלון המוזיאון, דונה גרציה, המשתף את המבקרים בנבכי חייה של  מנהיגה יהודייה ופילנתרופית, שהקדישה את עושרה האגדי להצלת יהודים בזמן גירוש יהודי ספרד ופורטוגל.  השמחה הגיעה לשיאה כאשר לבשו המטיילות את מחלצות המאה השש עשרה והצטלמו למזכרת.

ב – 28/2/2017 (ב' אדר תשע"ז) ייצא טיול נוסף במסגרת הפרויקט, לעמק חרוד,  אזור קיסריה ושדות ים.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

דילוג לתוכן