נשות בית שאן זוכרות ומשמרות את זכר הנופלים לדורותיהם

נשים הפעילות במועדון "חמדת נשים" מיפו את כל 24 אתרי ההנצחה בעיר לזכר בניה ובנותיה שנפלו במערכות ישראל ובפיגועי טרור רצחניים. ראש העיר רפאל בן שטרית: "פעילות מועדון 'חמדת נשים' מעידה על מעורבותן החשובה, המוערכת והמבורכת של נשים אכפתיות בקהילה. אתרי ההנצחה הם ביטוי להוקרת העיר את זכר הנופלים ויוזמת הנשים לטיפוחם ראויה לכל הוקרה ושבח"

לפני חודשים אחדים פתחו נשות מועדון "חמדת נשים" בבית שאן ביוזמה מבורכת לדאוג לטיפוח אתרי הנצחה הקיימים בעיר וגם לאיסוף מידע על חללי צהל ונפגעי פעולות איבה.

הנשים הנמנות עם מועדון" חמדת נשים" פועלות ללא לאות למען הקהילה בתחומים רבים בעיר. בשנת הפעילות הנוכחית הן גיבשו הצעה, כאמור, לפעול לשימור אתרי הנצחה בבית שאן. בעיר קיימים 24 אתרי הנצחה לזכר 87 חללים, חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה. הנשים פועלות ברוחו ובהשראתו של המשפט "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" (יגאל אלון, בספרו 'מסך של חול').

חברות המועדון יצאו לשטח כדי לערוך מיפוי אתרים. את הנתונים שאספו הן הציגו בפני ראש העיר, רפאל בן שטרית, שהבטיח כי הנושא יזכה לטיפול ויוקצה לו תקציב.

את שנת הפעילות החדשה פתחו בט"ו בשבט "ולא בכדי", אמרה אחת מהפעילות, "ט"ו בשבט הוא תאריך בלוח השנה העברי וחג חקלאי – ראש השנה לאילנות. האילן, העץ אותו אנו נוטעים, משריש שורשים צומח ומניב פירות – הוא החיים. וכבר נאמר בספר דברים "כי האדם עץ השדה" וגם אנו, כמו האילן נשריש שורשים ונניב פירות כאן בעירנו בית שאן. התברכה ארצנו בעצי פרי והתברכה עירנו באנשים טובים הנרתמים לעזרה".

ביום זה תלמידי כיתה יא' מהישיבה התיכונית, התכנסו באתר "הכיסאות", מול הבית הסיעודי הדסים, אתר שהוקם לזכר ששת הרוגי הפיגוע הרצחני שאירע בסניף תנועת הליכוד בעיר בשנת 2002. התלמידים האזינו להרצאה של בלה אברהם ששכלה את בעלה מוטי בפיגוע ואחריה נערך טקס נטיעות ושתילת פרחים אשר כלל גם את ניקוי המקום.

בסיום הפעילות ביקשו הנשים להודות "לכל מי שעזר לנו לקיים פעילות חשובה זאת. לראש העיר, לקוקי קבלו, אחראי גינון בעיר, לאורנה בדר מגשר לעתיד, למנהל הישיבה התיכונית מר יהודה כהן ולכל בנות חמדת נשים. שנמשיך בפעילות ברוכה ובשיתוף פעולה", ציינו.

ראש העיר רפאל בן שטרית, אשר בשנים האחרונות יזם ועודד את הקמת ארבעה מועדוני הנשים בעיר, בירך על היוזמה ואמר כי "מועדון 'חמדת נשים' מעיד על מעורבותן החשובה והמבורכת של נשים אכפתיות בקהילה. אתרי ההנצחה הם ביטוי להוקרת העיר את זכר הנופלים ויוזמת הנשים לטיפוחם ראויה לכל הוקרה ושבח".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן