מערכת החינוך משתתפת בשיקום פארק בית שאן – נחל חרוד

יוזמה משותפת של עיריית בית שאן עם רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי:

ראש העיר רפאל בן שטרית: "אין דרך טובה ויפה מזו לחיזוק הקשר של התלמידים עם העיר שבה נולדו ולטבע ולנוף שהיא נמצאת במרכזם"

דרך מקורית לחבר את הדור הצעיר לפרויקטים גדולים וחשובים שמתבצעים כיום בעיר בית שאן. יום שיא נערך באחרונה במסגרת תהליך שיתוף מוסדות החינוך בשיקום ובטיפוח פארק בית שאן – נחל חרוד. יום זה היווה אבן דרך בתהליך שהחל לפני כחמישה חודשים בהובלת עיריית בית שאן עם רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי. המטרה – שיתוף הקהילה ותלמידי מערכת החינוך בתהליך שיקום הנחל וטיפוחו. ביוזמת ראש העיר ומנהל אגף החינוך נערכה פעילות משותפת עם בתי הספר והקהילה למעורבות פעילה ולתכנון פעילות בפרויקט.
שיקום נחל חרוד נראה לכל הבאים בפאתי בית שאן מכיוון עפולה, כשהטרקטורים והפועלים עומלים בשני ערוצים מרכזיים – שבילי גישה מהרכבת לעיר ולצד נחל חרוד. הנחל וסביבתו מהווים את אחת מפנינות הטבע היפות הסובבות את העיר ואלו מהוות חלק בלתי נפרד מנוף העיר. מתוך רצון לחבר את ילדי העיר והקהילה לנחל ושיקומו הוחלט להציג את הפרויקט למנהלי מוסדות החינוך, על מנת לבחון איתם את אפשרות שילוב הפרוייקט בתכנית הלימודים הבית ספרית. מנהלי בתי הספר ראו את הערך הרב בשילוב תלמידיהם בתהליך ובפעילות על מנת לייצר תחושת שייכות וגאווה לנחל וסביבתו כמו גם לטבע ולאחריות האדם לשימורו.
במסגרת הפעילות בפארק בית שאן, הגיעו מנהלי בתי הספר ונציגיהם, לצפות בהתקדמות הפרוייקט, וקיבלו הדרכה על הנחל ואפשרויות שילוב התלמידים במגוון תחומי דעת, החל מהכרת הצומח, החי, דרך ההיסטוריה של הנחל, המים ועוד. בהמשך נפגשו המשתתפים עם אדריכל הנוף של הפרוייקט שהציג את התכנון על שלביו, ואחר כך התחלקו לקבוצות עבודה על מנת להגדיר את אופן השילוב הבית ספרי הרצוי לקראת בניית תכנית יישומית.
"גאווה מקומית היתה לראות את הצוותים החינוכיים עמלים יחדיו", ציינו באגף החינוך ושיבחו את השתתפותם של בתי הספר ואת תהליך הלמידה בטבע, יצירה אמנותית ושיתופי הפעולה המרגשים בין בתי הספר השונים לפי חוזקותיהם וייחודם.
ראש העיר רפאל בן שטרית, שבירך על היוזמה, רואה בפרוייקט זה חשיבות רבה "אין דרך טובה ויפה מזו לחיזוק הקשר של התלמידים עם העיר שבה נולדו ולטבע ולנוף שהיא נמצאת במרכזם. אני סבור שיש תועלת רבה בשילוב תלמידים בפרוייקט השיקום שתורם להם ולטבע שהם שותפים בשמירה עליו ובטיפוחו", ציין בן שטרית.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן