מליאת מועצת העיר בית שאן החליטה באחרונה על מיסוד קשר ערים תאומות עם עיר האחות קליבלנד

התאומות ממסדות את הקשר ביניהן: 

מעיריית בית שאן נמסר כי על פי הפרוצדורה הרשמית של ארגון הערים התאומות בעולם, נדרש לקבל החלטת מליאת מועצת עיר לתמיכה במיסוד ברית הערים התאומות. השבוע תעבור ההחלטה גם במועצת העיר של קליבלנד, ארה"ב.

 

מליאת מועצת העיר החליטה השבוע על מיסוד קשר ערים תאומות בשיתוף עם מוא"ז עמק המעיינות – עם עיר האחות קליבלנד בארה"ב. בין הפדרציה היהודית בקליבלנד לבין עיריית בית שאן ומוא"ז עמק המעיינות, קיימים קשרים הנמשכים יותר מ- 22 שנה במסגרת 'שותפות ביחד'.

לפני כשנתיים התקיים אירוע מיוחד ומרגש לציון מלאות 20 שנות שותפות בין קהילת קליבלנד לקהילות בית שאן ועמק המעיינות. האירוע ציין וסימל  20 שנים של חברות וקשרי גומלין חוצי גבולות. קשרי החברות ההדוקים והאמיצים החלו בשנת 1995, מתוך רצון של הקהילה היהודית בקליבלנד לחזק אזור פריפריאלי, כחלק מהערבות ההדדית בין יהדות התפוצות לישראל.

בשלוש השנים האחרונות, הפדרציה הביאה  לבית שאן יותר מ- 120 מנהיגים לא יהודיים מקליבלנד אל בית שאן ועמק המעיינות, לרבות, באחרונה, קבוצה של 30 עובדי ציבור מקליבלנד. באחרונה ביקרה בעיר גם  כמו גם קבוצה קטנה יותר של אנשי מקצוע העוסקים בפיתוח קהילתי ומעורבים בעבודתה של הפדרציה בשכונת סיינט קלייר סופריור. חילופים אלה כבר מניבים תוצאות מיוחדות בתחום מעורבות צעירים (תכנית בפיתוח בספריה הציבורית של קליבלנד לפי המודל של תכנית מעורבות צעירים בבית שאן), תכניות תרבותיות (פיתוח אפשרי של תכנית לחבר נוער אפריקאי-אמריקאי עם מנהיגים מבוגרים בתנועה לשוויון האזרח, לפי המודל של תכנית קיימת המחברת בין צעירים יהודיים עם ניצולי שואה) ועוד. קיימות אפשרויות נוספות לשיתוף פעולה של עסקים-מול-עסקים ושיתוף ידע. 

יצוין, כי הפדרציה היהודית של קליבלנד הסכימה לשמש כארגון מממן של קשרי הערים התאומות, והתחייבה להמשיך ולפתח קשרים אמיצים ותכניות המרחיבות ומעמיקות את הקשרים המשמעותיים שכבר קיימים בין הקהילות.

השבוע תתכנס מועצת עיריית קליבלנד בארצות הברית לאשר בעצמה את ברית הערים התאומות עם בית שאן.

"ליהודי קליבלנד יש חלק בבניין העיר ובבניין חוסנה החברתי והקהילתי של החברה בעיר ובעמק", סיכמו בעיריית בית שאן את הקשר העמוק ורב השנים בין שתי הערים.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

דילוג לתוכן