מועצת הנוער העירונית ביום חילופי שלטון

מועצת הנוער העירונית ביום חילופי שלטון בעיריית בית שאן

ההרכב המיוחד של מועצת הנוער העירונית הגיע אל בית העירייה ליום חילופי שלטון. ראש העיר רפאל בן שטרית העביר את התפקיד למחליפו הזמני יו"ר מועצת התלמידים מנישי בריגה.

בשבוע שעבר עברו מושכות ההנהגה בעיר בית שאן ליום אחד אל בני הנוער. חברי מועצת התלמידים והנוער בבית שאן השתתפו ביום חילופי שלטון, במהלכו החליפו ליום אחד את בעלי התפקידים בעירייה כדי להתנסות בעבודתם.
במהלך היום מילאו בני הנוער את תפקידים שונים: ההחלפות נעשו בהתאמה בין תפקידי הנוער במועצה לבין תפקידי הבכירים ברשות. חברי מועצת הנוער חברו אל ראש העיר ואל בעלי התפקידים המרכזיים ליום של חילופי תפקידים ולמידה על "קצה המזלג". ביום זה הם התוודעו לעשייה העירונית הנרחבת הנעשית בכל התחומים. בני הנוער חוו ביום זה חוויה מרשימה ומעצימה. "היה זה יום של לימוד והעצמה ושיעור מאלף בדמוקרטיה", ציין אחד המשתתפים.

היום נפתח בהתכנסות בטרקלין העירייה, במעמד חגיגי של ראש העיר, מטהו ומנהלי המחלקות השונות. ראש העיר העביר בהתרגשות את מפתח העיר למחליפו הזמני יו״ר מועצת התלמידים מנישי בריגה. בטקס העברת השרביט אמר בן שטרית: "כל נבחר ציבור נושא בתפקידו אחריות רבה. היום תוכלו לקבל טעימה מדמוקרטיה פעילה ובזמן אמת. תראו דברים שרואים מכאן ולא רואים משם. נאפשר למידה וחשיפה וגם נשתדל לשתף אתכם בקבלת החלטה אחת לפחות במהלך היום על מנת שבני הנוער יוכלו לצאת עם תובנות על אודות המשמעות האמתית של קבלת החלטות".
הצעירים רוו נחת כאשר ראש העיר תיאר את הנוער בעיר במלים חמות ומחמיאות: "בעיר בית שאן צומח ומתפתח נוער נפלא, איכותי, מעורב, מתנדב פעיל ואיכפתי. יש לנו סיבות טובות להיות גאים בנוער שלנו. אנו מייחלים ורוצים שאחרי סיום השירות הצבאי תחזרו לעיר שתהיה מסוגלת ומוכנה לקלוט אתכם מכל הבחינות".
ראש העיר הודה בחום רב למנהלת מחלקת הנוער הדינמית לימור לוי שבעבודה יסודית ומקצועית ,תוך גילוי מסירות יוצאת דופן, מצליחה להכשיר שדרת נוער איכותית ונפלאה בעיר. "אני סבור שהדרך למנהיגות ציבורית ולתפקידים בכירים עוברת במסלול הזה, בדיוק שאותו אתם עוברים, דרך תנועות הנוער, מועצת התלמידים ועוד ", ציין בן שטרית.

בסוף היום התכנסו כולם לחדר הישיבות לסיכום ולדיון על בעיות אחדות שהתוודעו אליהם ממלאי התפקידים הצעירים במהלך התנסותם וניסו למצוא להן פתרונות יחד עם ממלאי התפקידים המבוגרים, שאותם החליפו ליום אחד. בני הנוער שיתפו את המליאה בחוויות, ברשמים והעלו רעיונות שונים . "אנו רוצים להודות לך ראש העיר על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות של העירייה ליום זה שהפך עבורנו ליום מאתגר ומעניין במיוחד", אמרו נציגי התלמידים.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן