מוזיאון בית שאן

לעיר בית שאן מורשת רוחנית וחומרית עשירה ועתיקת יומין ההולכת כ- 1,000 שנה אחורה. מורשת העיר היא חלק מההיסטוריה האנושית, ומוזיאון בית שאן מפעיל מערך שלם שנועד להציג, לתעד, לחקור, לשמר ולהפיץ אותה ובתוך כך את מורשת העיר ותולדותיה. במוזיאון בית שאן תמצאו את אוצרות העיר וממצאיה ותלמדו על הסיפורים שמאחוריהם. מוזיאון בית שאן פועל גם על מנת לרכז את כל אוצרותיה וממצאיה של העיר, ושוקד על איסופם, שחלק גדול מהם עדיין פזור בכל רחבי הארץ והעולם. המטרה היא להשיב אותם אל מקומם הטבעי, אל העיר בית שאן, אליה הם שייכים.

המוזיאון פועל גם כגוף לעידוד המחקר על תולדות העיר, אתריה ותושביה הקדומים, גם בדרך של הוצאה לאור של פרסומים מדעיים של תושבים, סטודנטים ואנשי אקדמיה אחרים המבקשים לעסוק בנושאים אלה.

 

המרכז התוסס

אך המוזיאון מבקש להיות לא רק מקום בו משמרים את העבר אלא גם פנים אל העתיד. הוא שוכן בבניין הדואר הישן במתחם התיירותי של בית שאן, בו שכנו בעבר מבני ציבור וממשל כמו הסאריה, המשטרה הבריטית, בית הדואר, ובסמוך למרכז החיים העסקי התוסס של העיר העתיקה. מוזיאון בית שאן הוא אחד העוגנים הדומיננטיים בעיר וחלק מההתפתחות המואצת שעוברת העיר בשנים האחרונות.

 

החזון שלנו

השאיפה היא לפעול למען חינוך הצעירים תושבי העיר, להכיר להם את ההיסטוריה המקומית שהיא חלק מההיסטוריה הענפה של האזור ושל האנושות כולה, ולקשור אותם אל מורשת עמוקה ועתיקה.

הציפייה היא שלא רק תושבי בית שאן והסביבה ימצאו עניין בפיסת ההיסטוריה המרתקת הזו של העיר בית שאן, אלא שגם יגיעו לבקר במוזיאון מכל רחבי הארץ והעולם, מורים, תלמידים, סטודנטים, חוקרים, אנשי אקדמיה, טיילים ותיירים, בני נוער, מבוגרים וגמלאים.

 

הסיור במוזיאון הוא מסע היכרות אל חיי האדם שחי כאן לפני כ- 1000 שנים, ומפגש עם השונה והדומה בין חייו לחיינו בהווה. זהו גשר בין העבר להווה המסתיים בפרק מרתק על חלקה של העיר בית שאן בתקומת המדינה.


כתובת
כיכר העצמאות 4 www.betshean-museum.co.il לאתר האינטרנט 

דילוג לתוכן