מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב ברחבי בית שאן

מקדימים תרופה:

המבצע ממומן ע"י עיריית בית שאן בשיתוף השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות. ראש העיר הקצה 110 אלף שקל לטובת סירוס ועיקור החתולים. מנ' מח' התברואה הסביר כי מטרת המבצע היא לשלוט באוכלוסיית החתולים על ידי הפחתת המלטות לא מבוקרות.

בשבוע שעבר פתחה מחלקת התברואה בשיתוף הווטרינר הרשותי ד"ר דוד לאון במבצע עיקור וסירוס של 500 חתולי רחוב בעיר. במסגרת המבצע ייאספו חתולי רחוב על ידי פקחים של השירות הווטרינרי, יעוקרו או יסורסו, על פי הנחיות וטרינריות ארציות, ויחוסנו בחיסון כנגד מחלת הכלבת. לאחר תקופת התאוששות יוחזרו החתולים למקום בו נלכדו כאשר הם מסומנים על ידי קיטום האוזן (חיתוך קצה אוזנם) השמאלית. המבצע ממומן ע"י עיריית בית שאן בשיתוף השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות. ראש העיר הקצה לטובת המבצע 110 אלף שקל.
מנהל מח' התברואה, רפי חמו, הסביר כי מטרת המבצע היא לשלוט באוכלוסיית החתולים על ידי הפחתת המלטות לא מבוקרות, תוך צמצום הסבל הכרוך בחיי רחוב עבור החתולים מצד אחד, ומצד שני שיפור איכות חייהם של התושבים במקומות בהם ריבויים של החתולים מהווה מפגע סביבתי או תברואתי. לצורך הצלחת המבצע, העירייה מקדמת בברכה שיתוף פעולה עם ציבור התושבים בשימת דגש עם התושבים המאכילים חתולי רחוב.
הציבור בבית שאן מתבקש לדווח על הימצאות חתולי רחוב לא מעוקרים/מסורסים בסביבת מגוריהם. מאידך, הדגיש מנהל מחלקת התברואה בעירייה כי על בעלי חתולי הבית לסמן אותם בקולר, רצוי צבעוני ובולט, או למנוע את יציאתם מהבית בתקופת המבצע וזאת כדי למנוע לכידה מיותרת של חתולים ביתיים.
בנוסף, פנתה העירייה למשרד החקלאות לתקצב את כל עלויות החיסון נגד מחלת הכלבת שפשטה באזור. בישיבה שהתקיימה השבוע בין ראש העיר למנהל הלשכה הווטרינרית ד"ר שמעון פיסמניק נקבע כי העירייה תקבל גם 900 פיתיונות שנועדו לחיסון אוראלי של חיות בר (תנים, שועלים וזאבים). הפיתיונות ובהם חיסונים נגד המחלה יפוזרו בשטחים הפתוחים הסובבים את העיר ובהם קיימת אוכלוסייה של מאות שועלים ותנים. זאת על מנת למנוע התפרצות ואף את התפשטותה של מחלת הכלבת.
הווטרינר הרשותי ד"ר דוד לאון גודל הסביר שהפיתיון נגד כלבת וצורתו מזכירים קופסת גפרורים וצבעו חום/ירוק בגדול של 2 עד 5 ס"מ ואף שאין בו כל סכנה, חל איסור על שימוש בו. לדבריו, הפיתיון אינו מיועד לחיסון כלבים וחתולים. "אני חוזר ומבקש שכל בעלי הכלבים שלא חוסנו עד כה מתבקשים לחסן את הכלב כנגד מחלת הכלבת ולהקפיד על חיסון בר תוקף, של שנה לפחות", ציין הווטרינר הרשותי.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן