"לרכבת העמק השפעה דרמטית על בית שאן ועל רווחת תושביה בכל תחומי החיים"

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

מאות אלפי נוסעים בשנה הראשונה לחידוש פעילותה "רכבת העמק" ההיסטורית:

822,000 אנשים נסעו במהלך חצי השנה הראשונה לחידוש פעילותה של "רכבת העמק" בארבע התחנות שהוקמו בתוואי נסיעתה. ראש העיר רפאל בן שטרית: "אין ספק שמדובר בעידן חדש ואי אפשר להתעלם מהשפעתה על כל תחומי החיים. היא מנגישה ומזמנת אל העיר מספר רב, ההולך וגדל, של אנשים מכל קצווי הארץ".

בימים אלה מסתיימת השנה הראשונה להפעלתה מחדש של רכבת העמק, כ-65 שנה לאחר שהופסקה פעילותה. באוקטובר אשתקד, חידשה "רכבת העמק" את פעילותה ושבה להסיע נוסעים במסילות שהוקמו בין חיפה לבית שאן לפני שישה עשורים וחצי. לאורך תוואי המסילה החדשה הוקמו ארבע תחנות רכבת חדשות: בית שאן, עפולה, מגדל העמק-כפר ברוך ויוקנעם-כפר יהושע.
רבים מתושבי העיר, המסתייעים באופן תדיר וקבוע בשירותי הרכבת נוכחים לדעת, כי הנגישות והזמינות שלה מאפשרות הגעה מהירה ובטוחה מהעיר אל ערים ויישובים אחרים. קיצור משך הנסיעה לעפולה ולחיפה הופך את שתי הערים האלה כמקומות פוטנציאליים לעבודה ולבילוי. עבור סטודנטים, חיילים וגמלאים מדובר בלא פחות מאשר מהפכה.
על פי נתוני השימוש ברכבת של החצי שנה הראשונה, אותם פרסמו ברכבת ישראל עולה כי במהלך החודשים הללו השתמשו 822,000 אנשים בארבע התחנות בית שאן-עפולה-מגדל העמק-יוקנעם. לגבי הרבעון הראשון של שנת 2017 עולה כי 62% הם נוסעים רגילים, 22% הם נוסעים שהוגדרו "אחר", 15% הם חיילים ואנשי ביטחון ואחוז אחד הם סטודנטים. ראש העיר רפאל בן שטרית, שנפל בחלקו לחנוך בתוך שנה את פרויקט הרכבת ואת מסוף התחבורה העירוני, התייחס להשפעות השונות בהיבט התחבורתי, הכלכלי, החברתי והאזורי: "אין ספק שמדובר בעידן חדש. במלאות שנה להפעלתה, אי אפשר להתעלם מהשפעתה של רכבת העמק על בית שאן ועל רווחת תושביה בכל תחומי החיים. הרכבת מנגישה ומזמנת אל העיר מספר רב, ההולך וגדל בעקביות ובהתמדה, של אנשים מכל קצווי הארץ ואף מחוץ לה".
יצויין, כי עם תחילת פעילותו של מסוף המטענים בבית שאן, במקביל לרכבת המובילה נוסעים, ניכרת עלייה תלולה במספר היזמים והתעשיינים המגלים עניין בהעתקת פעילותם לאזור ובקיום קשרי מסחר עם יזמים ותעשיינים מירדן.
לדברי בן שטרית, תרומתה של הרכבת לפיתוח הכלכלי והמסחרי הוא דרמטי. "גולת הכותרת של השפעת פעילותה של רכבת העמק היא התנופה העצומה שהיא חוללה בפארק התעשייה שלוחת צבאים, הממוקם צפונית מזרחית לעיר בית שאן. כבר היום יש למעלה מ – 40 מפעלים ויזמים חדשים שנמצאים בשלבי אכלוס בפארק התעשייה המשותף לבית שאן ולמועצה האזורית עמק המעיינות. אמצעי שינוע מטענים וסחורות הפכה באחרונה לקלה ולנגישה כפי שלא הייתה מעולם בעמק בית שאן, ציין בן שטרית. בהקשר זה ציין ראש העיר, כי בימים אלה העירייה מקדמת תוספת של עוד 1000 דונם, כדי שאפשר יהיה להיענות על כמות הביקושים, ההולכת וגדלה, לשטחים נוספים בפארק.
בן שטרית נדרש גם להשפעת הרכבת בהיבט התיירותי-תרבותי: "בואה של הרכבת לבית שאן הביא אליה תנועה ערה, הולכת וגוברת, של תיירות פנים. חותמה החשוב והמבורך, טבוע באתרי התיירות השונים, במסעדות ובבתי הקפה שלה. הודות לרכבת חל גידול משמעותי במספר המשתתפים באירועים תרבותיים רבים הנערכים בעיר במהלך השנה, לרבות בפסטיבלים וירידי חוצות".
ראש העיר אמר עוד, כי הנתון המהותי והמשמעותי ביותר שניתן לייחס לבואה של הרכבת הוא בהתעניינות של יזמים בתחום הבניין להקמת דירות למגורים בשכונות החדשות. לדבריו, "את הפוטנציאל הזה מזהים גם זוגות צעירים ומשפחות צעירות, הבוחנות כדאיות בניית בית בבית שאן ונוכחים לדעת כי טמון בה עתיד מבטיח ומזהיר מכל הבחינות וההיבטים: עבודה ופרנסה, חינוך, תרבות, ספורט, איכות חיים במובן הבסיסי, האקולוגי, בסביבה ירוקה, שהאוויר בה נקי וצח".
לסיכום אמר ראש העיר "אני שמח וגאה על כך שהשינוי הדרמטי שחוללה הגעתה של רכבת העמק אל בית שאן חל בתקופת כהונתי כראש עיר. אני מאחל לתושבי בית שאן שימשיכו ליהנות מהשירות החיוני המצוין שהיא מספקת להם".[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image="8713" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן