"לבית שאן יש הזדמנות טובה להצטרף לנבחרת מכובדת של רשויות שעברו מהבראה להמראה"

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן וצמרת משרדו ערכו השבוע ביקור עבודה בבית שאן

אמר מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן השבוע, בתום ביקור עבודה מוצלח ומועיל בעיר בית שאן. המנכ"ל הוסיף ואמר שהוא מאמין כי כבר בעתיד הקרוב העיר תעבור מקיצוצים וגזירות לעצמאות, לעידוד השקעות ותמריצים ותוכל להעניק לתושביה את השירותים הטובים ביותר.

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן וצמרת משרדו ערכו השבוע ביקור עבודה בבית שאן במסגרתו נפגשו עם ראש עיריית בית שאן רפאל בן שטרית והנהלת העיר. בביקור נכחו מנהל המחוז בועז יוסף, מנהל תחום תקצוב רשויות במשרד הפנים דוד בן שושן ומנהלי המחלקות והאגפים בעיריית בית שאן. בן שטרית הודה למנכ"ל על ביקורו בעיר ועל תרומתו המכרעת להבראתה של העיר בשנים האחרונות.
ראש העיר וגזבר העירייה עטאללה סבאג, סקרו בפני הנהלת המשרד את האתגרים והיעדים של העירייה לקראת שנת 2018 במהלכה גם תסתיים תכנית ההבראה שהחלה לפני שלוש שנים.
בן שטרית הציג למנכ"ל המשרד ולצוותו סקירה מקיפה על העיר בית שאן, על תנופת הבנייה האדירה בה, על התעשייה המתפתחת בעיר ועל המפנה הדרמטי בפארק התעשייה צבאים שקולט עשרות מפעלים. ראש העיר הצביע על שיפור עקבי בהישגי מערכת החינוך לצד ההשקעה המאסיבית בתשתיות הרבות במערכת החינוך בעיר.
לאחר מיכן דנו המשתתפים במצבה הפיננסי של הרשות שהשתפר ללא הכר בשנתיים החולפות. בן שטרית אמר, כי לטעמו גולת הכותרת היא המפנה הדרמטי במצבה הכלכלי של הרשות. "למרות הקשיים והגרעון הענק שירשנו ולמרות המחלוקות שהיו בדרך, אני בהחלט שותף לחוות דעת של רואה חשבון חיצוני שקבע שאנו עומדים ביעדי התכנית, בכפוף למגבלות השכר שנקבעו ולא חורגים מהיקף כח האדם. כל מי שעובד עם הרשות לרבות נותני שירותים, ספקים ואמנים מעיד על התנהלות מכובדת תוך הקפדה על מוסר תשלומים הוגן וראוי. עם זאת, אנחנו עדיין לא רשות חזקה ועצמאית אבל העיר משתקמת וצומחת וזאת בזכות שיתוף פעולה הדוק ופורה עם הנהלת משרד הפנים", ציין.
ראש העיר אמר כי הוא משוכנע שעיריית בית שאן תוכל להתמודד על פרס ניהול כספי תקין בהתאם לנתונים כספיים ומנהליים, המתייחסים לעמידה בנהלים לגבי ניהול התקציב הרשותי.
בפגישה העלה ראש העיר בפני המנכ"ל את בקשתו לאשר את הפעלת השיטור העירוני בעיר, פרוייקט המחייב הקצאת משאבים רבים מצד הרשות, לרבות כוח אדם וכלים לוגיסטיים וטכנולוגיים מתקדמים. מדובר במערך אכיפה חדש שמורכב משוטרים ופקחים מטעם הרשות שיתמקד בסל עבירות אלימות ועבירות איכות חיים וסביבה. סוכם, כי מנכ"ל העירייה יציג בפני הנהלת המחוז תכנית מפורטת של עלויות והכנסות עתידיות הצפויות בעקבות התפתחותה של העיר.
גזבר העירייה, הציג את הדוח הכספי המבוקר לשנת 2016 המצביע על תזרים חיובי ויתרת זכות. לדבריו של הגזבר, הגרעון המצטבר ירד ביותר מחצי , ההכנסות והגבייה היו מעל המצופה, והנתונים מלמדים גם על חיסכון משמעותי בהוצאות על מים במקביל לניסיונות להקטנת הפחת על המים באמצעות חברה פנים עירונית.
מנכ"ל משרד הפנים לא הסתיר את התרשמותו הטובה מהתנהלות העירייה וההתקדמות עד כה והבהיר שההישג המשמעותי של הנהגת העיר בית שאן תהיה כאשר בסיומה של תכנית ההבראה תעבור העיר מקיצוצים וגזירות לעצמאות כלכלית, לעידוד השקעות ותמריצים. "לאחר שתסיימו בהצלחה את התכנית נוכל לסייע לעיר לעבור לצמיחה ולהיכלל ברשימה מכובדת של רשויות שעברו מהבראה להמראה". לדבריו, לעיר בית שאן יש הזדמנות יוצאת מהכלל להיות רשות המספקת את השירותים הטובים ביותר לתושביה.
במסגרת הביקור סייר המנכל בפארק האקליפטוס, בשכונת רבין, בגן הלאומי של העיר והתפעל מהפיתוח הניכר בעיר, מהשיפור בחזותה וחיזוק כוח המשיכה התיירותי שלה. את הביקור חתם כהן בסיור בפארק התעשיות צבאים שם קיבל את פניהם מנהל הפארק עזרא שמיר שמסר לאורחים עדכונים שוטפים על הקצב המדהים של התפתחות הפארק. המנכ"ל כהן הופתע מהתפתחותו של הפארק שהיה שומם וכעת כבר צפוי לאכלס את המפעל הראשון, שיעסיק כ 150 עובדים תוך חודשים ספורים ועוד יותר מ-35 מפעלים חדשים בשלבי קליטה.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8719" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8720" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן