אולם הקונסרבטוריון העירוני בית שאן על שם דני רידר

 

 

בית שאן זוכרת ומוקירה:

אולם הקונסרבטוריון העירוני בית שאן נקרא על שמו של מנהלו המיתולוגי דני רידר ז"ל

הטקס החגיגי התקיים בהשתתפות בני משפחת רידר ותושבים רבים. ראש העיר ז'קי לוי: "דני רידר היה מהענקים שבית שאן ידעה מימיה, לא רק בקומתו הגבוהה, אלא בשל תרומתו האדירה לחיי התרבות והמוסיקה והשפעתו ניכרת גם היום"

 

בערב מרגש, מלא נוסטלגיה וזיכרונות נהדרים, כשעצב מהול בשמחה, שירת ילדים ונגינה הוקירה השבוע העיר בית שאן את זכרו של דני רידר ז"ל, ממקימי הקונסרבטוריון העירוני (בית המוסיקה) ומנהלו המיתולוגי במשך כ-17 שנים באמצעות קריאת אולם הקונסרבטוריון העירוני על שמו של דני רידר ז"ל, שנפטר לפני כ-5 חודשים. בטקס החגיגי בו השתתפו תושבים ותיקים רבים לצד ילדים ובני נוער הוסר הלוט מהשלט בכניסה לאולם בנוכחות ראש העיר ז'קי לוי, רעייתו של דני, דרורה, ילדיו ובני משפחתו, מ"מ ראש העיר חזי חרוב, מנהל המרכזים הקהילתיים יואל כהן ויו"ר המרכזים הקהילתיים, פרוספר דדיה.

מנהל הקונסרבטוריון העירוני, פלג ריפין, הנחה את הטקס בו נהנה הקהל משירתם של ילדי להקת 'הדור הבא' בניהולו המוזיקלי של זיו בן שמחון ומקטעי נגינה של תזמורת הנוער הייצוגית בניצוחו של דוד סולן.

גיל רידר, בנו של דני ז"ל: "היום הוא יום שמח! יום מרגש שמציף בזיכרונות על אבא, סבא ורב סבא, בעל, מנצח תזמורות, חצוצרן, שריונר שנלחם על המולדת, חיפאי, ביתשאני וכפר סבאי. כשאבא הגיע לבית שאן הוא ידע שכדי להצליח הוא חייב לחבר אליו את האנשים וכך עשה. זה יום של הוקרה ואמירת תודה ואהבה לכל מי שהגיע, שותף ליוזמה ולדרך, תודה לבית שאן! בערב שאבא נפטר וטרם לכתו הוא מלמל משפט שברצוני לאחל לכולנו: 'רק דברים טובים'!"

ציפי גוזלן, מי שהייתה תלמידתו של דני רידר לפני כ-50 שנה ריגשה את הקהל: "כשפגשנו לראשונה את דני חלמנו שתהיה לנו תזמורת ייצוגית והוא הבטיח להקים אותה וקיים את ההבטחה. אהבנו אותו מאד וכשהוא נפצע קשה במלחמת יום הכיפורים אמרתי להוריי שאני רוצה לנסוע לבקר אותו בביה"ח. הוא חששו מאד שכילדה יהיה לי קשה לראות אותו כך. לא סיפרתי להם ועם דמי הכיס שהיו לי נסעתי באוטובוס לבית החולים. האחות סירבה להכניס אותי לחדרו ואני חיכיתי בחוץ בוכיה. לבסוף הוא שמע שבמסדרון מחכה ילדה שהגיעה לבקרו וביקש להכניס אותי פנימה. נכנסתי לחדרו, נרגשת מאד, והמראה לא היה קל. שמחנו מאד כשדני התאושש וחזר לנהל את בית המוסיקה".

ראש העיר ז'קי לוי אמר בטקס: "דני ייסד את בית המוסיקה והחדיר את אהבת המוסיקה, הצלילים והשירה לדורות של ילדים. הוא זכה לחנוך, ללוות ולהצמיח מאות ילדים שפיתחו את כישרונותיהם המוסיקליים, ואשר לרובם היה בית המוסיקה, ביתם השני. דני ז"ל היה מהענקים שבית שאן ידעה מימיה, לא רק בקומתו הגבוהה אלא בשל תרומתו האדירה לחיי התרבות והמוסיקה והשפעתו ניכרת גם היום. הכבוד הוא כולו שלנו, לקרוא את אולם הקונסרבטוריון על שמו. נעשה הכל כדי להיות ראויים למורשת שלו ולהפוך את בית שאן לעיר מנגנת החל מגני הילדים ועד לתיכונים ולבוגרים שלנו".

 

צילום: דודו כהן.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן