יחידת הפיקוח תחל לפעול ביום ראשון ותחלק התראות בחודש הראשון לפעילותה

יחידת הפיקוח החדשה של עיריית בית שאן תחל לפעול ב-1 בדצמבר ובמהלך החודש הקרוב תחלק התראות למי שיפר חוקי עזר בתחום איכות הסביבה והניקיון. מצלמות מותקנות כעת ברחבי העיר לצורך אכיפה. מנכ"ל העירייה יורם אזולאי: "מערך האכיפה והשיטור העירוני המשולב נועד לשפר את איכות החיים, הביטחון האישי והמענה לתושבים"

לאחר שלושה חודשים בהם עברו פקחי יחידת הפיקוח בניהולו של תימור שוחט הכשרה בתחום האכיפה, הם יחלו לפעול ברחבי העיר ביום ראשון הקרוב ובמהלך החודש הקרוב יחלקו התראות בלבד.

יחידת הפיקוח תפעל על מנת לשפר את איכות החיים של התושבים והביטחון האישי והפקחים שלה יעבדו בצמידות עם שוטרי משטרת בית שאן. במהלך תהליך הקמת היחידה עברו הפקחים תהליך קליטת עובדים ארוך שכלל מיון ע"י משטרת ישראל והכשרה שכללו קרב מגע, מבדק פסיכולוגי וטיפול בסיטואציות מורכבות עם ובלי שוטר. בעירייה יבצעו בחודש הקרוב פעילות הסברה לתושבים בהם יפורט תפקידם של הפקחים והשוטרים ויחלוקו דוחו"ת אזהרה בלבד למפירי החוק.

היחידה תאכוף ותחלק דוחו"ת בתחומים הבאים: פסולת ביתית שנזרקת בסמוך לפח ולא בתוכו או בשטחים ציבורים, פסולת בניין שמושלכת ברחבי העיר ולא באתר הטמנה, חנייה על מדרכות וחנייה באדום לבן, מפגעי רעש, וונדליזם, חוק העישון במקומות ציבורים, צריכת אלכוהול בגנים ובמרחבים ציבורים, פיזור גזם בימים לא מורשים ועוד.

כאמור, בחודש דצמבר 2019 יחלקו הפקחים דוחו"ת אזהרה בלבד וזאת על מנת להטמיע את המדיניות החדשה. לאחר מכן, החל מינואר 2020,  יחלקו הפקחים במידת הצורך דוחו"ת בסכומים שינועו בין 100 שקלים ל-5000 שקלים. בימים אלו מתקינים ברחבי העיר מצלמות אשר יאתר אנשים שמבצעים מפגעים. סה"כ יותקנו ברחבי העיר כ-20 מצלמות נוספות באזורים שונים.

מנהל יחידת הפיקוח תימור שוחט: "לאחר חודשי הכנה ארוכים אנחנו יוצאים לדרך במטרה אחת: לשפר את איכות החיים של תושבי בית שאן. לא עוד השלכת פסולת במקומות לא מורשים, לא עוד ונדליזם ולא עוד חנייה לא תקינה שמסכנת עוברי אורח. בחודש הראשון נחלק דוחו"ת אזהרה ונסביר לתושבים את פעילותינו. אני קורא לתושבי בית שאן לכבד את הפקחים והשוטרים ולהימנע מעבירה על החוק. ביחד נשמור על בית שאן נקיה".

מנכ"ל העירייה יורם אזולאי אמר השבוע: "מערך האכיפה והשיטור העירוני המשולב נועד לשפר את איכות החיים, הביטחון האישי והמענה לתושבים. זאת לצד תקציבים גדולים שמושקעים בימים אלה בשדרוג מערך הניקיון ופינוי האשפה בעיר. הסברה נכונה לצד אכיפה ושיתוף פעולה מצד התושבים יביא אותנו בשנים הקרובות למקום טוב יותר ואיכות חיים גבוהה יותר".

בתמונה: מנכ"ל העירייה יורם אזולאי, מפקדת השיטור העירוני ג'וליאנה בן סימון ומנהל הפיקוח והשיטור העירוני תימור שוחט.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

חגיגות הקיץ "יחד בשכונה" עם קק"ל

  את חגיגות הקיץ מתחילים ב"יחד בשכונה" אחר צהריים של כיף משפחתי, כל פעם בשכונה אחרת. יש יותר קייצי מזה? עקבו אחר הפרסומים ובואו ליהנות

דילוג לתוכן