טקס השקת שכונת "אחוזת נבון" ייערך בהשתתפות משפחת יצחק נבון ז"ל הנשיא החמישי של מדינת ישראל

‏בית שאן חולקת כבוד לאחד הנשיאים האהודים בתולדות המדינה:

בנו של הנשיא לשעבר, ארז. "אני מודה לעיריית בית שאן על ההנצחה הראויה ומאחל כי "אחוזת נבון" תמלא משפחות וילדים אשר ישאבו השראה ממורשתו של אבי ומעשייתו למען העם והמדינה". ראש העיר בתגובה למשפחת נבון: "נשמח ונתרגש יחד אתכם במעמד חנוכתה הרשמי של השכונה החדשה, אשר בשמה יונצח זכרו הקדוש של כבוד הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל לעד"

בעוד כשלושה חודשים תיחנך שכונת מגורים חדשה בבית שאן, "אחוזת נבון" הקרויה של שמו של יצחק נבון ז"ל הנשיא החמישי של מדינת ישראל. שכונה זו, הממוקמת בדרום מערב העיר, משיקה לכביש 90, כוללת מתחם מגורים לקראת איכלוס ובו 200 יחידות דיור. יצחק נבון, כיהן כנשיאה של מדינת ישראל בשנים 1978- 1983, שירת גם כחבר הכנסת, סגן ראש הממשלה ושר החינוך והתרבות בממשלות ישראל.

בתשובה למכתב, שבו הודיע ראש העיר, רפאל בן שטרית, למשפחת נבון על הכבוד שהעיר החליטה לחלוק לנבון, השיבה באחרונה משפחת נבון במכתב הוקרה חם. בנו של הנשיא לשעבר, ארז, העומד בראש העמותה להנצחת מורשת יצחק נבון, כותב לאחר קבלת ההודעה מעיריית בית שאן: "ברצוני להודות לכם על החלטתכם לקרוא לשכונה בבית שאן "אחוזת נבון" ע"ש אבי. אבי חתר לסולידריות חברתית, לקליטת עלייה ולצמצום הפערים בחברה הישראלית בכל תפקיד שנשא, בחייו הציבוריים והאישיים כאחד. כמורה ומחנך הוא עמד בראש "ביעור הבערות", מיזם שעסק בהוראת מבוגרים שאינם יודעים קרוא וכתוב, ופעל להקמת המתנ"סים ברחבי הארץ. כשר החינוך והתרבות ביקש נבון להטמיע בתלמידים ערכי יסוד ובהם כבוד למורשת, לדת ולמגוון המסורות בארץ ושאף לקירוב לבבות בין העדות והדתות במדינה".

נבון חותם את מכתבו: "אני שב ומודה לעיריית בית שאן על הנצחה ראויה זו ומאחל כי "אחוזת נבון" תמלא משפחות וילדים אשר ישאבו השראה ממורשתו של אבי ומעשייתו למען העם והמדינה".

בן שטרית הודה לבנו של הנשיא נבון על הדברים  החמים והמחמיאים שכתב בעקבות החלטת הנהלת העיר לקרוא לאחת משכונותיה החדשות על שמו של אביו, יצחק נבון ז"ל. "אנו מאמינים שבתוך זמן קצר תתמלא השכונה החדשה משפחות, ומייחלים כי הקמתה תביא לפיתוחה ושגשוגה של בית שאן כמוקד משיכה לתושבי העיר ומתיישבים חדשים מרחבי הארץ".

לקראת האביב 2018 תקיים העירייה טקס מכובד ותחנוך את השכונה החדשה בהשתתפות המשפחה, כאורחי כבוד. "נשמח ונתרגש יחד אתכם במעמד חנוכתה הרשמי של שכונת "אחוזת נבון", אשר בשמה יונצח זכרו הקדוש של כבוד הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל לעד", ציין בן שטרית.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן