זינוק דרמטי ומשמעותי בהישגי התלמידים בבית שאן בשנת הלימודים תשע"ז

מבחן התוצאה של מבחני הבגרות- האותיות הקטנות והמספרים הגדולים:

ראש העיר רפאל בן שטרית: "התוצאות שהתקבלו השבוע מעודדות מאוד. הן מצביעות על מגמה ברורה, עקבית ומתמשכת, של שיפור מתמיד בהישגים הלימודיים. התוצאות משקפות מאמץ משולב של כל הגורמים העוסקים בחינוך".

מנתונים שפורסמו באחרונה על אודות תוצאות מבחני הבגרות בשנת הלימודים תשע"ז עולה, כי בבתי הספר התיכוניים בעיר בית שאן נרשמה עלייה חדה בהישגים. כך למשל, בבית הספר אורט 'אמירים' (אורט כללי) – מתוך 73 בוגרים קיבלו 59 תלמידים תעודות בגרות. בהשוואה לשנים קודמות מדובר באחוזי הצלחה מרשימים של 80 אחוז ועלייה חדה לעומת 64 אחוז בשנת תשע"ו. עוד עולה מהנתונים, כי אחוז התלמידים שסיימו בהצלחה את המבחנים במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד עומד השנה על – 17.8% לעומת 16.3% אשתקד. גם באחוזי התלמידים שסיימו בהצלחה אנגלית 5 יח"ל חלה עלייה ניכרת של 30% לעומת 16% אשתקד. נתון נוסף, ייחודי ומרתק – אחוז התלמידים שסיימו בהצלחה בגרות חברתית עומד על 95%, 43% מהם בהצטיינות.
גם ניתוח תוצאות בחינות הבגרות של בית הספר אורט 'פסגות' (אורט דתי) בשנת תשע"ז מגלה תמונה דומה: אחוזי ההצלחה בבחינות הבגרות (לפני מועד חורף) עומדים על 79% ( לעומת 64% בשנת תשע"ו) . על פי הערכה אחוזי ההצלחה עוד צפויים לעלות ל – 83% לאחר בדיקת תוצאות מבחני בגרות חורף. זינוק דרמטי חל גם במספר התלמידים הזכאים לבגרות איכותית: 18% מהתלמידים עברו בהצלחה 5 יח"ל במתמטיקה ועוד 14 אחוז עברו בהצלחה 4 יח"ל. 41% מהתלמידים עברו בהצלחה 5 יח"ל באנגלית ועוד 29% עם 4 יח"ל!!!
לדברי מנהל בית הספר, אורי דויטש, מהנתונים עולה, כי 98% מתלמידי השכבה קיבלו תעודת בגרות או תעודה טכנולוגית. 30% מתלמידי השכבה בחרו ללכת למכינות קדם צבאיות.
דויטש הודה להנהגת העיר על התמיכה המאסיבית בבית הספר ושיבח גם הצוות הניהולי והחינוכי, המורים והתלמידים. "לאחר שקיבלנו וניתחנו את תוצאות בחינות הבגרות של תשע"ז, אני שמח לבשר שחל זינוק משמעותי בכל המדדים. אני רוצה להודות לרשות המקומית על כל התמיכה, הגיבוי והעזרה. לשמחתי הרבה – עמדנו בציפיות", אמר מנהל בית הספר.
גם מנהלת אורט אמירים מירב אלבז ביקשה להודות לכל מי שלקח חלק בהצלחה והיו שותפים לדרך. "אני שמחה שהצלחנו לעמוד בציפיות ואני מודה לראש העיר, למנהל מח' החינוך, למפקחת מיכל אברכהן ולמשרד החינוך, לרשת אורט, למרים בוטבול וגם למשה יטיב וצוות אורט 'אמירים' העושים עבודת קודש ולא מוותרים לאף אחד ועל אף אחד".
ראש העיר רפאל בן שטרית אמר שהתוצאות משמחות אותו מאוד אבל הן אינן מפתיעות. "התוצאות שהתקבלו השבוע מעודדות מאוד. הן מצביעות על מגמה ברורה, עקבית ומתמשכת, של שיפור מתמיד בהישגים הלימודיים. התוצאות משקפות מאמץ משולב של כל הגורמים העוסקים בחינוך. יש לכל תושב בעיר סיבות להתגאות במערכת החינוך המשובחת. נמשיך השנה ביתר שאת להשקיע מאמצים ומשאבים כדי לשפר ולהעצים עוד יותר את איכות המערכת ולזמן תנאים להצלחה ולמצוינות", אמר בן שטרית.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן