התוצאות מוכיחות: מערכת החינוך בבית שאן במגמת שיפור

מנשה מוסאי מנהל מחלקת החינוך בריאיון לרדיו 'קול רגע': "אנחנו נמצאים במגמת עליה ויש דברים נוספים מעבר למספרים. אני אומר ויכול לקבוע בביטחון גמור שהמגמה הכללית של מערכת החינוך בעיר בית-שאן חיובית ובעלייה מתמדת".

בריאיון שהעניק לתחנת הרדיו האזורית "קול רגע", השיב מנהל מחלקת החינוך בעיריית בית שאן, מנשה מוסאי, על שאלות בעקבות פרסום ציוני המיצ"ב בכל בתי הספר.

מבחני מיצ"ב הם מערכת של מבחנים וסקרים הנערכים בבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים במקצועות המדע והטכנולוגיה, עברית, מתמטיקה ואנגלית. מבחני המיצ"ב נערכים מדי שנה בשליש מבתי הספר, כך שכל בית ספר משתתף במיצ"ב אחת לשלוש שנים. תוצאות הסקר שפורסמו באחרונה, בין השאר באתר האינטרנט YNET מתייחסות, למעשה, לבחינה שנערכה לפני שנתיים ב 2015 שבודקת תהליך למידה ומשקפת הלכה למעשה את התוצאות בשנים 2013-2015 .

אגב, ממצאי הבחינה הועברו לידיעת מחלקת החינוך בבית שאן כבר בשנת 2016 לפיהם בבית שאן נרשמה עלייה של 2 מקומות בדירוג הארצי ובניגוד לפרסום בית שאן נמצאת באשכול סוציו 4 ולא  5 כפי שפרסמו.

לדבריו של מנהל מחלקת החינוך בבית שאן, "כמערכת, אנחנו לומדים ובודקים את הנתונים מול הצוותים החינוכיים, מול הפיקוח, מול ראש העיר ואנחנו מגלים נקודות תורפה וחוזקות ולאור הנתונים בונים תוכנית עבודה. מיצ"ב נוסף אנחנו נקבל בשנה הבאה ואנחנו בתחושה ובתחזית מאוד טובה באשר להישגים הלימודיים ובאקלים החינוכי. אנחנו רואים שהצוותים בדרך הנכונה, יש לנו צוותי הוראה מצוינים ומנהלים מעולים. כחלק מהעבודה החינוכית, כחלך מהמטרות שלנו, אנחנו בודקים את עצמנו איך אנחנו מקדמים את התלמידים ובודקים את הפוטנציאל להישגים. אנחנו גם בודקים ורוצים להיות ערים לכל הנתונים וכן רוצים להביא את התלמידים שלנו להישגים גבוהים יותר. זה בא לידי עליה בנתוני הבגרויות שלנו שעלו ל 5 יחידות במקצעות המשמעותיים" אמר מוסאי.

יצוין, כי מוסאי נחשב למנהל שאינו נח על זרי הדפנה אלא בודק את עצמו ואת כל המערכת בקביעות; לצד זיהוי חוזקות ויתרונות הוא מזהה חולשות ונקודות תורפה ושוקד על תיקון וחיזוק.

את תהליך התיקון והשדרוג של המערכת, על פי התוצאות, אשר, כאמור, התפרסמו כבר בשנת 2016, החלו בבית שאן כבר עם קבלת הממצאים. בהקשר זה התייחס מנהל מחלקת החינוך: "אנחנו נמצאים במגמת עליה ויש דברים נוספים מעבר למספרים. יש את התחום הערכי, החברתי האווירה המשפחתית, יכולת הכלה לתלמידים בעיר ועוד יש הרבה נקודות בדרך שבהם אפשר לבחון אותנו. אני אומר ויכול לקבוע בביטחון גמור שהמגמה הכללית של מערכת החינוך בעיר בית-שאן חיובית ובעלייה מתמדת".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן