התוצאות מוכיחות: מערכת החינוך בבית שאן במגמת שיפור

מנשה מוסאי מנהל מחלקת החינוך בריאיון לרדיו 'קול רגע': "אנחנו נמצאים במגמת עליה ויש דברים נוספים מעבר למספרים. אני אומר ויכול לקבוע בביטחון גמור שהמגמה הכללית של מערכת החינוך בעיר בית-שאן חיובית ובעלייה מתמדת".

בריאיון שהעניק לתחנת הרדיו האזורית "קול רגע", השיב מנהל מחלקת החינוך בעיריית בית שאן, מנשה מוסאי, על שאלות בעקבות פרסום ציוני המיצ"ב בכל בתי הספר.

מבחני מיצ"ב הם מערכת של מבחנים וסקרים הנערכים בבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים במקצועות המדע והטכנולוגיה, עברית, מתמטיקה ואנגלית. מבחני המיצ"ב נערכים מדי שנה בשליש מבתי הספר, כך שכל בית ספר משתתף במיצ"ב אחת לשלוש שנים. תוצאות הסקר שפורסמו באחרונה, בין השאר באתר האינטרנט YNET מתייחסות, למעשה, לבחינה שנערכה לפני שנתיים ב 2015 שבודקת תהליך למידה ומשקפת הלכה למעשה את התוצאות בשנים 2013-2015 .

אגב, ממצאי הבחינה הועברו לידיעת מחלקת החינוך בבית שאן כבר בשנת 2016 לפיהם בבית שאן נרשמה עלייה של 2 מקומות בדירוג הארצי ובניגוד לפרסום בית שאן נמצאת באשכול סוציו 4 ולא  5 כפי שפרסמו.

לדבריו של מנהל מחלקת החינוך בבית שאן, "כמערכת, אנחנו לומדים ובודקים את הנתונים מול הצוותים החינוכיים, מול הפיקוח, מול ראש העיר ואנחנו מגלים נקודות תורפה וחוזקות ולאור הנתונים בונים תוכנית עבודה. מיצ"ב נוסף אנחנו נקבל בשנה הבאה ואנחנו בתחושה ובתחזית מאוד טובה באשר להישגים הלימודיים ובאקלים החינוכי. אנחנו רואים שהצוותים בדרך הנכונה, יש לנו צוותי הוראה מצוינים ומנהלים מעולים. כחלק מהעבודה החינוכית, כחלך מהמטרות שלנו, אנחנו בודקים את עצמנו איך אנחנו מקדמים את התלמידים ובודקים את הפוטנציאל להישגים. אנחנו גם בודקים ורוצים להיות ערים לכל הנתונים וכן רוצים להביא את התלמידים שלנו להישגים גבוהים יותר. זה בא לידי עליה בנתוני הבגרויות שלנו שעלו ל 5 יחידות במקצעות המשמעותיים" אמר מוסאי.

יצוין, כי מוסאי נחשב למנהל שאינו נח על זרי הדפנה אלא בודק את עצמו ואת כל המערכת בקביעות; לצד זיהוי חוזקות ויתרונות הוא מזהה חולשות ונקודות תורפה ושוקד על תיקון וחיזוק.

את תהליך התיקון והשדרוג של המערכת, על פי התוצאות, אשר, כאמור, התפרסמו כבר בשנת 2016, החלו בבית שאן כבר עם קבלת הממצאים. בהקשר זה התייחס מנהל מחלקת החינוך: "אנחנו נמצאים במגמת עליה ויש דברים נוספים מעבר למספרים. יש את התחום הערכי, החברתי האווירה המשפחתית, יכולת הכלה לתלמידים בעיר ועוד יש הרבה נקודות בדרך שבהם אפשר לבחון אותנו. אני אומר ויכול לקבוע בביטחון גמור שהמגמה הכללית של מערכת החינוך בעיר בית-שאן חיובית ובעלייה מתמדת".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן