הצלחה מרשימה לביקור משלחת 'פותחים עתיד' מבית שאן ועמק המעיינות בקליבלנד

הקשר החם מתהדק בין בית שאן והעמק ובין קהילת קליבלנד
הצלחה מרשימה לביקור משלחת 'פותחים עתיד' מבית שאן ועמק המעיינות בקליבלנד

לצד זה, אחד הביטויים היותר מרגשים להצלחת הביקור היה הגעתה של שריל ויקאס, מתנדבת מקליבלנד, בת למעלה מ-70 שנים, שבשנה שעברה התנדבה במיזם השותפות, והסכימה להגיע על חשבונה גם השנה, כדי לסייע לעמותות מקומיות בגיוס משאבים.

משלחת 'פותחים עתיד' מבין שאן ועמק המעיינות בקליבלנד, ארה"ב, נחלה הצלחה רבה ואף סוקרה בהרחבה בעיתונות המקומית בארץ ובקליבלנד. הביקור היה חוויה מכוננת עבור משתתפיה.

לדברי דורית נתן- לביא, מנהלת שותפות בית שאן- עמק המעיינות- קליבלנד, החוויה הותירה בקרב משתתפיה "טעם של עוד" והיתה חלק מהשקעתה ארוכת השנים של קהילת קליבלנד בבית שאן ועמק המעיינות. אחד הביטויים היותר מרגשים של הקשרים החמים והייחודיים בין הקהילות היה הגעתה של שריל ויקאס, מתנדבת מקליבלנד, שבשנה שעברה התנדבה באזור השותפות במסגרת משלחת המתנדבים, והסכימה להגיע גם השנה, על חשבונה, כדי לסייע לארגונים ולעמותות המקומיות בגיוס משאבים. לדברי נתן- לביא, שריל עבדה במשך למעלה מ-30 שנים בתחום גיוס התרומות והיא מומחית בכתיבת בקשות לקרנות. במשך שבוע נפגשה עם משתתפי הקורס לגיוס ופיתוח משאבים מהעיר ומהעמק באופן פרטני. שריל ישבה עם כל אחד מהמשתתפים על הפרויקט שלו, זיהתה את האתגרים המשמעותיים בשלב בו הוא נמצא בגיוס המשאבים ונתנה ייעוץ והכוונה. היא גם סייעה בניסוח ובכתיבת בקשה ראשונית לקרנות והעבירה הרצאה לכלל המשתתפים במסגרת הקורס השבועי.

"היה מרגש לראות כיצד מתנדבת מקליבלנד, בת למעלה מ-70 שנים, יושבת בסבלנות, מקשיבה ומייעצת ליוזמות ברוכות בעיר ובעמק. משתתפי הקורס הוקירו לה תודה והחזירו לה אהבה", אמרה לביא- נתן.

 

בתוך כך, השבוע אמורה להגיע משלחת המתנדבים לשנת 2017 לבית שאן. חברי המשלחת ישהו כאן במשך כשבועיים ויתנדבו במקיף הכללי בתגבור אנגלית, ובמקיף הדתי בפרויקט אמנות עם התלמידים ובהפקת יום שיא באנגלית. בנוסף, שתי נשים מקליבלנד יגיעו בהתנדבות לבית הקשיש ויקיימו פעילות של עבודות אומנות עם הוותיקים.

בין היתר חברי המשלחת יפגשו את צוותי 'פותחים עתיד 'ויעשו פרויקט אומנות משותף לשדרוג חדרי המפגש בבי"ס רמב"ם עם הנאמנות וילדי התוכנית.

כשבועיים לאחר מכן משלחת של חברי מקהלת "הזמיר" תטוס לקליבלנד ולניו יורק ולאחריה מנהיגות הנוער האזורית תצא לביקור בן עשרה ימים בקליבלנד.

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן