העתיד של בית שאן: 5,500 דירות חדשות ומאות אלפי מ"ר לתעשייה

אושרה תכנית המתאר של העיר בית שאן לאחר תהליך של 6 שנים:

הוועדה המחוזית אישרה את תכנית המתאר לעיר שצפויה לגדול ל-28 אלף תושבים עם שתי שכונות חדשות בדרום ובמערב; אזור התעשייה יורחב, והגן הלאומי ישודרג. ראש העיר ז'קי לוי: "זוהי רק ההתחלה של השינוי הדרמטי שתעבור העיר, לא בדיבורים, רק במעשים"

עוד 5,500 דירות ומאות אלפי מ"ר של שטחי תעשייה, מסחר ותעסוקה. זו תוכנית המתאר החדשה לבית שאן שאישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז צפון שבמינהל התכנון לאחר שנים של דיונים. התוכנית כוללת תוספת של כ-5,500 דירות בשתי שכונות מגורים חדשות ובמסגרת התחדשות עירונית באזורים הוותיקים.

בבית שאן מתגוררים כיום כ-20 אלף תושבים, כשהתוכנית נועדה לתת מענה להיקף אוכלוסייה של כ-28 אלף תושבים בתוך 15-10 שנה במסגרת זו מתוכננות שתי שכונות חדשות בדרום ובמערב העיר, עם כ-3,500 דירות חדשות. שאר יחידות הדיור, כ-2,060, מתוכננות במסגרת להיבנות במסגרת הליכי פינוי בינוי ותמ"א 38 בבית שאן הוותיקה, בהם שיכון א', שיכון ד' ושכונת אלי כהן.

עוד כוללת התוכנית את הרחבת אזור התעשייה הקיים מצפון לעיר, לאורך מסילת רכבת העמק, באמצעות תוספת של כ-446 אלף מ"ר שטחי תעשייה, מסחר ותעסוקה, כך שיעמדו על 815 אלף מ"ר. בנוסף, התוכנית מסדירה את הגן הלאומי בית שאן ומחזקת את הקשר שלו לעיר, זאת בין היתר באמצעות הוספת מוקדי תיירות סביבו, כולל בתי קפה, והסדרת הכניסה אליו מדרום, מכיוון מרכז העיר.

עוד מתוכננת במסגרת התוכנית תוספת של כ-180 אלף מ"ר שטחי מלונאות ותיירות, עם כ-1,180 יחידות מלונאות ונופש. מוקדים אלו מתוכננים בין השאר באזור המלאכה, התעסוקה והמסחר שמצפון מערב לגן הלאומי, שיהפוך לאזור תיירות, מלונאות ומסחר, וכן מצפון מזרח לגן הלאומי, באזור שער דמשק, על שטח פתוח שמדרום לכביש 71, שם מתוכנן מוקד תיירות עם זיקה לעמק המעיינות.

מוקד תיירות ומלונאות נוסף מתוכנן באזור העיר המנדטורית ממזרח לגן הלאומי. בנוסף, התוכנית מרחיבה את מתחם הרכבת, במטרה להפוך אותו למרכז בילוי ותרבות לתושבי האזור.

מטרה נוספת של התוכנית היא לסייע בחיזוק מבנים בבית שאן, החולשת על שטח שיפוט של כשבעה קמ"ר, ונמצאת בסיכון גבוה לרעידות אדמה. חרף זאת, כפי שכבר נכתב במספר דוחות של מבקר המדינה, תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מרעידות אדמה, שאישרה הממשלה ב-2005, התבררה בה ובערים מועדות לסיכון נוספות בפריפריה כבלתי ישימה, בשל היעדר כדאיות כלכלית ליזמים.

ראש העיר ז'קי לוי בירך על אישור תכנית המתאר: "לפני למעלה מחמש שנים, בקדנציה הקודמת שלי כראש עיר, התחלנו בהליך של קידום תכנית מתאר לעיר בית שאן, תכנית שתתמודד לראשונה עם פוטנציאל התיירות והאירוח בעיר ותייצר אלפי דירות חדשות לבנות ובני העיר. כמו בהרבה נושאים, גם התכנית הזאת לא התקדמה כמצופה אבל מאז נכנסתי שוב לתפקידי, הקדשתי זמן רב לקידומה ואכן אתמול אושרה סופית תכנית המתאר של בית שאן. אני מבטיח, זוהי רק ההתחלה של השינוי הדרמטי אותו תעבור בית שאן, לא בדיבורים ובפוסטים- אלא במעשים".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

דילוג לתוכן