העיר בית שאן העניקה לשר האוצר משה כחלון תואר אזרח כבוד

בטקס חגיגי ומרגש:

ראש העיר: במשך כל השנים האחרונות מגלה שר האוצר אוזן קשבת, לב חפץ, אורך רוח , סבלנות ומתן מענה מידי לצורכי העיר. שר האוצר:" הגדולה שלך ,רפי, היא בכך שמינפת את התקציבים שהעברנו אליך לטובת דברים חשובים כמו תעשייה, תעסוקה וחינוך"

מאות מתושבי העיר בית שאן, בראשם ראש העיר רפי בן שטרית ובכירי העירייה, רב העיר, חברי כנסת, ראשי רשויות ואישי ציבור גדשו אתמול, יום ג,21.11.17 את אולם מופת בעיר, שם העניק ראש העיר תואר של אזרח כבוד לשר האוצר משה כחלון. אות הכבוד ניתן לשר כחלון כביטוי של תודה על תרומה ייחודית לבניין העיר ולפיתוחה ומחויבותו להמשך שגשוגה וגם "על גילוי רגישות חברתית, שמירה על עיקרון הצדק החלוקתי ועל השקפת עולם צודקת ומוסרית".
בדבריו במהלך הטקס, ציין ראש העיר בן שטרית את ההישגים עליהם חתום השר משה כחלון למען העיר בית שאן: "הובלת בנחישות את החקיקה לעיגון הטבת המס לבית שאן בשיעור של 12 אחוז בחוק, ובכך תיקנת את העוול ההיסטורי שנעשה לנו תושבי הפריפריה. בהנחייתך גם אושרו הטבות מפליגות לתעשיינים בפארק צבאים, ומאז גדל בשיעור חד מספר היזמים ובעלי המפעלים הצובאים על שעריו של פארק התעשייה המשותף לבית שאן ועמק המעיינות", אמר לו ראש העיר.
ראש העיר הדגיש בדבריו בטקס כי "במשך כל השנים האחרונות מגלה שר האוצר אוזן קשבת, לב חפץ, אורך רוח, סבלנות ומתן מענה מידי לצורכי העיר. כאדם שצמח מן הפריפריה החברתית בישראל – משה כחלון מבין את האתגרים המורכבים איתם מתמודדת העיר בית-שאן והרשות המקומית בית-שאן".
בסיום דבריו, הפציר ראש העיר וקרא לשר האוצר להתמודד על ראשות הממשלה: "קראתי ואמרתי לשר לא לוותר ולרוץ לרשות המדינה. יש ציבור גדול ורחב שמאמין בדרכו, בניסיונו, בהישגים הרבים שהוא חתום עליהם וגם באישיותו הכובשת. היום צריך להניף ברשות המדינה את הדגל החברתי ומי שעושה את זה הכי טוב זה שר האוצר משה כחלון".
גם רב העיר יצחק יוסף לסרי בירך בהתרגשות את השר משה כחלון: "ברוך השם יש לנו שר אוצר שגם ליבו וגם מחשבתו הם לטובת אזרחי ישראל . אני בטוח כי הקדוש ברוך הוא יתן לך את הכוח ואת הסיוע להנהיג את מדינת ישראל כי אתה פועל רק מתוך ענווה ורצון לעזור לזולת ולחלש".
לאחר שצפה בסרט מיוחד ומרגש שהופק לכבודו הודה שר האוצר שהוא נרגש מהמחווה ומקבלת הפנים החמה שלה זכה. כחלון פתח את דבריו בדברי תודה לראש העיר וחברי המועצה, שמצאו אותו ראוי לכבוד: "אני גאה ונרגש לקבל מהעיר ותושביה תואר של אזרח כבוד של העיר בית שאן. משמח אותי לדעת שגם לי יש פינה בליבכם – ועל כך אני רוצה לומר לכם תודה". במהלך דבריו הוא פנה לראש העיר ואמר לו: "עזרנו לראשי ערים לא מעטים. אבל לא כולם ידעו לקבל ולהשתמש בתקציבים ובמשאבים נכון. לא מעט מהם החמיצו את ההזדמנות. הגדולה שלך רפי היא שמינפת את התקציבים שהעברנו אליך לטובת דברים חשובים כמו תעשייה, תעסוקה, רווחה וחינוך. אנחנו מחויבים לסייע לחלשים".
השר הוסיף ואמר "אני לא מתרגש ממאמרים וביקורות ושמח שבמשמרת שלי כשר אוצר ביצענו תיקונים ואיפה שיש בעיות אנחנו שם. אני רואה בעזרה לחלש השקעה בעתיד של מדינת ישראל ובעיניי בהחלט לא מדובר בהוצאה מיותרת. דור העתיד מסתכל וצופה בנו ורואה את קבלת ההחלטות של המנהיגים. אוי לנו אם לא נטפל במצוקות של המגזרים החלשים. אנחנו נוכל להתגבר על כל בעיות הביטחון ועל כל האיומים שאורבים לנו מסביב. על דבר אחד לא נוכל להתגבר וזה על הפערים החברתיים. זה צו השעה ואני שמח להיות השר שיכול להשפיע. גם בבית שאן נמשיך לשזור את סיפור הצלחתה של העיר בסיפור הצלחתה של מדינת ישראל", ציין השר כחלון בסיום הטקס המרגש בבית שאן. את הטקס הנחה בכישרון רב איש הרדיו המוכשר ניר גושן, ובמהלכו הושמעו שירי להקת הנוער העירוני עם המפיק והמנהל המוסיקלי חן הררי.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן