העירייה תעניק השנה מלגות בשווי 700 אלף שקל לסטודנטים תושבי בית שאן

בשורה לסטודנטים שלנו:

ראש העיר רפאל בן שטרית: "אני שמח באפשרות שלנו לסייע לסטודנטים במימון חלק משכר הלימוד ורואה בסיוע זה ביטוי למחויבות שלנו כלפיהם"

בשורה משמחת לסטודנטים, בני העיר בית שאן ובנותיה: גם השנה, תחלק עיריית בית שאן מלגות עידוד לסטודנטים תושבי העיר לשנת הלימודים הנוכחית. כזכור, בתקציב העירייה לשנת 2018 שהוגש זה מכבר לאישור חברי מועצת העיר, ראש העיר רפאל בן שטרית הקצה וייעד תקציב של 700.000 ש"ח (100.000 ש"ח יותר מאשר בשנה שעברה) עבור סטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה, במכללות ובישיבות, וזאת על פי קריטריונים שנקבעו על ידי ועדת המלגות העירונית.

ראש העיר כינס השבוע את חברי ועדת המלגות והנחה אותם להשקיע מאמצים גדולים להגיע לכלל הסטודנטים תושבי העיר הלומדים במוסדות החינוך השונים ברחבי הארץ. בן שטרית דאג לייצוג הולם בוועדת המלגות לנציגי ציבור, נציגות לסטודנטים ולצעירים וגם לנבחרי ציבור. בתנאי הסף הנדרשים להגשת המועמדות לקבלת המלגה על הסטודנטים להיות תושבי בית שאן שגרים לפחות 12 חודשים בעיר, גילם עד 35 והיקף שעות הלימוד שלהם לפחות 14 ש"ש אקדמיות.

השנה יוכלו הסטודנטים למלא את טופס הבקשה באמצעות קישור לטופס מקוון באתר העירייה. את הבקשה למלגה ניתן להגיש לא יאוחר מיום ה – 28 בפברואר 2018.

מנהל מרכז הצעירים ליאור בלאוי הודיע, כי כל צעיר וסטודנט בעיר מוזמן לקבל הדרכה וסיוע פרטני בדרך אל ספסלי האקדמיה. "גם במרכז לפיתוח ההון האנושי וגם במרכז הצעירים של בית שאן יש כתובת לכל אחד ואחת מהם. תמשיכו לחלום בגדול ואנחנו נמשיך לתמוך", אמר בלאוי לסטודנטים.

טקס הענקת המלגות החגיגי ייערך בחאן הסראיה כשבוע לפני חג הפסח (22.3.18) ויכלול הופעת אמן וחלוקת שי אישי לכל הסטודנטים מקבלי המלגות.

יצוין, כי בבית שאן ממשיכים לראות בחינוך יעד מרכזי. במסגרת זו גדל תקציב החינוך השנה עוד בשלושה מיליון ₪: מ- 35מיליון ₪ ב-2017 ל- 38 מיליון ₪ ב-2018. לדברי ראש העיר, הגדלת התקציב המיועד לחינוך ממחישה את חשיבות הנושא ואת מיקומו בראש סדר העדיפויות של העירייה בבית שאן.

יודגש, כי מאז נכנס ראש העיר הנוכחי לתפקידו הושגו מגוון מלגות בשיתוף פעולה עם גורמים חיצוניים ובהן- מלגות במסגרת תכנית "שותפות ביחד", מלגות במסגרת תוכנית "תנופה" מתקציב שיקום השכונות, מלגות הכשרה מקצועית, מלגות לבני העיר מטעם הפדרציה של ברית יוצאי מרוקו, מלגות מפעל הפיס ללוחמים ותומכי לחימה, מלגות מטעם עמותת 'שער שוויון' ועוד. אשתקד, כאמור, זכו כ- 500 סטודנטים בני העיר במלגת עידוד מטעם העירייה בשווי 1400 ש"ח כל אחד. ראש העיר אמר השבוע כי הוא מייחס חשיבות רבה למלגות אלה, כחלק מהסיוע שמגישה העירייה לסטודנטים שלה, שהיא רואה בהם שיקוף של ההון האנושי המצוין של העיר. "רכישת השכלה גבוהה היא תנאי הכרחי כיום לרכישת בסיס נדרש לקיום, לפרנסה מכובדת ולמיצוי כישורים ויכולות אישיים בעידן הנוכחי. אני שמח באפשרות שלנו לסייע לסטודנטים במימון חלק משכר הלימוד ורואה בסיוע זה ביטוי למחויבות שלנו כלפיהם", ציין ראש העיר.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן