העירייה לא צפויה להעלות את המיסים בשנתיים הקרובות עד סוף הקדנציה הנוכחית

בשורה לתושבי בית שאן:
העירייה לא צפויה להעלות את המיסים בשנתיים הקרובות עד סוף הקדנציה הנוכחית

העירייה לא תעלה את שיעור המיסים בבית שאן מעבר לתוספת שאישרה מועצת העיר בחודש יוני 2016. "חברי האופוזיציה מפיצים מידע כוזב כאילו תועלה בקרוב הארנונה. הם משקרים במצח נחושה, מסיתים ומפיצים שקרים בכוונה להטעות את התושבים". ובשורה נהדרת לסטודנטים: בעקבות יוזמה אישית של ראש העיר שוריין והוקצה בתקציב 2017 סכום נכבד של 550 אלף שקל עבור מלגות.

 

צפירת ארגעה ובשורה לתושבי העיר בית שאן :"במשמרת שלי לא תהיה העלאה בשיעור הארנונה". ראש העיר רפאל בן שטרית, הבטיח השבוע כי אין בכוונתו ליזום העלאת הארנונה וזאת בניגוד להודעות מוטעות, שקריות וזדוניות, של אחדים מחברי האופוזיציה. ראש העיר תקף בחריפות את יו"ר האופוזיציה חזי חריב שזורה חול בעיני הציבור: "חברי האופוזיציה משקרים במצח נחושה, מסיתים, מרעילים ומפיצים שקרים בכוונה להטעות את התושבים. מדובר בגניבת דעת ובמהלך שקוף ונקמני של מי שלא השלימו עד היום עם הפסדם בבחירות. חשוב שנזכיר למר חזי חריב וחבריו שבשנים 2003 עד 2013 צמחה הארנונה בבית שאן בשיעור של 40 אחוז בתקופה בה המדד עלה ב-% 23  בלבד".

לדבריו של ראש העיר, העירייה לא מעלה את שיעור המיסים בבית שאן מעבר לתוספת שאישרה מועצת העיר בחודש יוני 2016. העלאת הארנונה שאושרה כאמור אשתקד בוצעה כחלק ממחויבותה של העירייה כלפי משרד הפנים, אשר מחייב אותה במסגרת תכנית ההבראה. כזכור, חלק מהעלאת הארנונה שאושרה אשתקד היא במסגרת הפעימה שעליה התחייב השלטון הקודם בעיר. "גם התוספת אשתקד התגלגלה לפתחנו מאחר שבשנת 2013 היא לא התבצעה בגלל שהיתה שנת בחירות וראש העיר הקודם לא רצה לפגוע בסיכוייו להיבחר", ציינו ברשות.

מהעירייה נמסר עוד, שחברי האופוזיציה לא מזכירים, באופן מכוון ומגמתי, את העובדה, שבבית שאן, לעומת ערים אחרות, לא משלמים ארנונה עבור סככות ובריכות שחייה, לא מחייבים במסים על מרפסות, שטח מקורה, חנייה, פרגולה, חדרי משחקים ולא על שטחים שבהם מותקנות מערכות אנרגיה ומיזוג אויר.

יצוין, שבלי קשר להחלטת העירייה, הארנונה מתעדכנת מדי שנה באופן אוטומטי, על–פי נוסחה שאושרה בחוק בתוקף סמכות הרשות במסגרת חוק ההסדרים במשק. לפי נוסחה זו, תעלה הארנונה בכל הרשויות בארץ בשיעור של 1.77%.

ראש העיר, רפאל בן שטרית, אמר עוד, כי לקראת שנת 2017, על אף שלא צפויה העלאה דרסטית בצו המיסים (למעט כמובן אותו 1.77% כקבוע בחוק), בכל זאת צפויה עלייה חדה בהכנסות העירייה מארנונה, וזאת הודות לבנייה המואצת בכל רחבי העיר, מתחם הרכבת ומסוף המטענים, ממתחם הקארטינג המשגשג וממפעלים חדשים בפארק התעשייה צבאים.

בתוך כך, השבוע תאושר הצעת התקציב לשנת 2017 עם בשורות טובות ומעודדות מאוד לעיר כגון תקציבים מיוחדים שגוייסו עבור פיתוח בתחומים שונים. כמו כן, בעקבות יוזמה אישית של ראש העיר שוריין והוקצה בתקציב החדש סכום נכבד של 550 אלף שקל עבור מלגות לסטודנטים תושבי העיר בשנת 2017.

"השנה החולפת היתה בסימן של צמצום דראסטי בגירעונות העירייה ובחובות שרבצו עליה כאבן ריחיים. הצלחנו, כנגד כל הסיכויים, למחוק את הגירעון השוטף ולהביא את העירייה למצב של כמעט איזון תקציבי מלא. לא עוד דחיית תשלומים, תביעות כספיות הוצאות לפועל ועיקולים. אפשר לומר בביטחון מלא שקבלנים, ספקים ונותני שירותים מקבלים את כספם בזמן ולעיתים אף לפני המועד הקבוע לתשלום. השכר לעובדי העירייה והנלווים משולמים  בזמן. מוסר התשלומים שלנו השתפר פלאים ולמעשה חוללנו את הבלתי ייאמן: עיריית בית שאן סיימה את הרבעון השלישי ביתרה תקציבית של 900 אלף שקל. החזרנו את האמון בעירייה, כגוף רציני ומקצועי שעומד בהתחייבויות הכספיות שלו", אמר ראש העיר.

 

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן