הסתיים פרויקט גדול לשילוט מבנים ואתרים היסטוריים בבית שאן

בשעה טובה ומוצלחת לכל אתר ומבנה יש שם:
הסתיים פרויקט גדול לשילוט מבנים ואתרים היסטוריים בבית שאן

טקס לציון הפרויקט בהשתתפות תלמידי מערכת החינוך ומתנדבי מוזיאון בית שאן ייערך ב 17.1.2017. ראש העיר: "נכון וראוי לשדרג את מערך התיירות וחשוב לספק מידע על תולדות העיר ותפקידם של מבנים היסטוריים, המהווים חלק בלתי נפרד ממורשתה העשירה של העיר לדורותיה".

מחזירים עטרה ליושנה. בבית שאן הסתיים לאחרונה בהצלחה רבה פרויקט שילוט מבנים חשובים ומרכזיים בעיר. הפרויקט בוצע ביוזמת ראש העיר רפאל בן שטרית ומחלקת ההסברה ובמימון תקציבי של משרד הבינוי והשיכון בליווי אגף שיקום שכונות במחוז הצפון בראשותו של בני תמים.

מעיריית בית שאן נמסר כי שילוט המבנים ההיסטוריים התבקש ואף נדרש כחלק ממאמצי הפיתוח ושדרוג מוצרים תיירותיים בתהליך המיתוג שהעיר עוברת באחרונה. לצורך מימוש הפרויקט התבצעה במהלך השנה האחרונה עבודה יסודית ומקיפה, שבה נאסף ונשמר מידע רב-ערך על כל המבנים. למעשה, במשך שנים רבות עמדו מבנים חשובים בעיר כמבנים נטושים, אשר אין עליהם  כל שלט המתאר ומסביר מה הם ואין גם שלט שמכוון אליהם.

הכוונה והמטרה של העירייה היו להתקין שלט על כל אחד מהמבנים, שיהיה בו הסבר תמציתי על אודותיהם, בעברית ובאנגלית, שיהלום, מבחינה עיצובית, את סמל המיתוג של העיר וישולבו בו צבעי הסמל ותמונות של המבנים כפי שהם נראו בשעתם. החל מה- 17.1.2017 הרעיון והיוזמה יקרמו עור וגידים.

מדובר ב- 25 מבנים בעלי חשיבות היסטורית עמוקה ועצומה.  בין השאר הוצב שילוט מידע בסראייה, במצודה הצלבנית, בית הדואר, כיכר העצמאות, מגדל המים, עיריית בית שאן המנדטורית. החווה החקלאית,  בית עומרי, בית נכות, השוק הישן  בניין ויצו, בית הנזירות ועוד. השילוט יאפשר לתיירים להתוודע אל התפקיד שמילאו המבנים בעבר ויקל על המדריכים בהסברים על אודותיהם.

ראש העיר הסביר כי בית שאן נחשבת לעוגן תיירותי בצפון הארץ- ובשנים האחרונות היא ביססה ומיתגה את עצמה כמקום המהווה יעד טבעי ומבוקש לביקורם של תיירים, מהארץ ומחוץ לה. "השילוט לכל מבנה מנגיש ומזמן אפשרות להעשיר את המידע של המבקרים בעיר על אודות עברה העשיר", ציין בן שטרית.

יצוין, כי עם פתיחתו של מוזיאון חדש בעיר הקדישו – בהתנדבות מלאה – אנשים טובים מאמצים ורצון טוב לשמר את המורשת ולהנחילה לצעירים. מנהל המוזיאון שייקה כהן שריכז את עבודת המתנדבים: "מתוך ההבנה שמטרת העל הינה חיבור התושבים והמבקרים בעיר למבנים ההיסטוריים, השלטים יספקו מידע חשוב לתיירי חוץ ופנים שיפקדו את העיר ויהוו נקודות ציון ומוקדים לביקורים בהם ולסיורים ולהדרכות שמקיימים מתנדבים מהעיר".

ראש העיר הוסיף ואמר, כי התחלת פעילותה בחודשים האחרונים של רכבת העמק צפויה להגדיל באופן משמעותי את מספר התיירים שיפקדו את בית שאן. בן שטרית שיבח והודה למרקו מרדכי שליווה את הפרויקט ולבני תמים מנהל שיקום שכונות במחוז, למתנדבי המוזיאון, למדריכי סיורים ואף לאנשי אקדמיה מהעיר ומחוצה לה שנרתמו וערכו מיפוי של כל המבנים החשובים. לדבריו, במקביל לשילוט האתרים הוכנה מפה עבור המבקרים בניסיון ליצור מסלול בין אתרים. בנוסף, הכוונה היא לתת חשיפה לעסקים כדי שהמבקרים בעיר ישהו בה, ילונו בה, יאכלו וייהנו בה מחוויית קניה. "המסלול שנוצר בעקבות השילוט עובר דרך מרכזי קניות ועסקים ברחבי העיר. המסלול מאפשר למעשה לכל מי שעובר בו למצוא אטרקציות שונות בעיר, מסעדות ובתי קפה, אתרים היסטוריים בנוסף על המידע העדכני המפורט", ציין בן שטרית.

 

%e2%80%8f%e2%80%8f%d7%9c%d7%9b%d7%99%d7%93%d7%94

(צילום: דוברות והסברה עיריית בית שאן).

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן