המשרד לפריפריה יתמוך ויסייע בתחומי החינוך ובמוסדות ציבור בבית שאן

כשהבשורה מיתרגמת לתקציבים:
המשרד לפריפריה יתמוך ויסייע בתחומי החינוך ובמוסדות ציבור בבית שאן

מנכ״ל המשרד לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה אריאל משעל התארח בעיר בית שאן והבטיח לסייע בתוספת תקציב לשדרוג מוסדות ציבור.

מנכ״ל המשרד לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה אריאל משעל התארח השבוע בעיר בית שאן. משעל, שמונה לתפקידו לפני חודשים אחדים פועל  לקדם שוויון הזדמנויות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בביקורו בבית שאן אמר משעל כי אחד מאתגרי המשרד בשנים הבאות הוא לחולל מהפכה ביישובים האלה "ולהפוך את האנשים השקופים המתגוררים שם, לשווי זכויות ושווי משאבים". הוא קיבל לידיו משרד ששילש את תקציבו בשנה האחרונה בעקבות צירופם של יישובי הפריפריה החברתית תחת אחריות המשרד.

ראש העיר רפאל בן שטרית העלה בפני המנכ״ל נושאים חשובים בתחום אחריות המשרד. בין השאר מיישם המשרד את התכנית לחיזוק הצפון שהושקה לפני מספר חודשים הכוללת בתוכה פיתוח מואץ של אזור הצפון בסכום של כ-15 מיליארד ₪. התכנית לחיזוק ישובים בצפון נוגעת בתחומים שונים כמו בריאות, תעסוקה, חינוך, תיירות דמוגרפיה ועוד.

במהלך הביקור השתתף המנכ"ל בסיור בבית הספר גלבוע ונחשף לתכנית ״סיסמא לכל תלמיד״. ראש העיר ומלוויו שמחו לשמוע על החלטת המשרד לתמוך כספית בתחום החינוך הבלתי פורמאלי ובהקמת מרכזי מצוינות ומוסיקה.

המנכ"ל הביע נכונות לסייע במסגרת תקציב למוסדות ציבור, בין השאר בשדרוג הבריכה העירונית. התקציב שיוקצה למטרה ייעודית זו יתווסף ל 4.5 מיליון ש״ח שהעירייה גייסה זה מכבר ממפעל הפיס לטובת הבריכה.

בביקור עלה נושא הצעירים ותקציב מרכז הצעירים בעיר בית שאן. כזכור המשרד שבראשו עומד של השר אריה דרעי  הקים את האגף הייעודי הראשון לקידום צעירים במשרדי הממשלה, אשר במסגרתו נפתחו עשרות "מרכזי צעירים". מנכ"ל המשרד מסייע ליישום ההחלטה ומשרדו מספק מעטפת של ליווי ותמיכה לבני 18-35 בפיתוח קריירה, יזמות עסקית, מנהיגות מקומית, מעורבות חברתית ופיתוח חיי קהילה. עוד עלה בישיבת העבודה נושא אירועי תרבות וספורט בעיר במימון המשרד.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן