רפואה בקהילה

זוהא קטולה מנהל הבינלאומי של השגרירות הנוצרית בירך על שותפות הדוקה שמתקיימת בין עיריית בית שאן לקרן, "התרומה תאפשר לחדש את המרפאת שיניים בצורה כזו שאוכלוסיות מוחלשות שאינן מסוגלות להתמודד עם העלויות הכבדות של טיפולי שיניים שונים יזכו לטיפול הולם".

הבדיקה לזכאות לטיפולים בחינם תיעשה ע"י המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה. עד כה נאספו שמות של מעל ל-50 ממתינים לטיפול במרפאה. מנהל מחלקת הרווחה, שבתאי שמחי, בירך את הקרן על התרומה הנדיבה ועל נכונותם להרים את הפרויקט עבור רווחת תושבי העיר ואמר, "אני רוצה להודות לנדב טובול, יו"ר עמותת תנופה, שתוך פרק זמן קצר הצליח להכין את המרפאה כך שבימים הקרובים נצליח להפעילה בצורה שוטפת, ובנוסף לראש העיר שחרט על דגלו את הסיוע לאוכלוסיות המוחלשות בעיר".

ראש העיר, רפאל בן שטרית, אשר הצליח לגייס את התרומה מהשגרירות הנוצרית הבינלאומית, לפתיחה מחודשת של המרפאה לאחר הפסקה של יותר משנה וחצי בפעילות שם, הודה ואמר בטקס: "באדיבותם הרבה של אנשי השגרירות הנוצרית הבינלאומית הצלחנו לפתוח מחדש את המרפאה לאחר הפסקה ארוכה.
תודה מקרב לב לתורמים שנרתמו למשימה
שאין חשובה ממנה. הצטרפתם לעיר חמה בכל המובנים, עיר שמקדשת את הנתינה, את החסד ואת הערבות ההדדית", אמר בן שטרית, והוסיף "נמשיך לעבוד איתכם גם בעתיד באמצעות שיתופי פעולה נוספים לטובת פרויקטים נוספים. אנחנו מודים לכם על כל מה שאתם עושים לטובת העיר ואני רוצה לשוב ולהודות לכל מי שנמצא כאן שמכבד אותנו באירוע החשוב הזה. מרפאת שיניים קהילתית למען תושבי בית שאן היא בשורה חדשה בשורה גדולה, בשורה טובה מאוד לעיר".

אבי אזולאי, מחלקת דוברות והסברה – עיריית בית שאן || טל. 04.6489470 ; 052.6775205d

לכידה


‏יום שני ב' אלול תשע"ה ‏17 אוגוסט, 2015

הודעה לתקשורת

במעמד ראש העיר ונציגי השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים:
נחנכה מרפאת שיניים קהילתית בבית שאן

ראש העיר שרתם את הארגון לתמיכה בעיר בית שאן ציין כי במסגרת ההסכם תקבל העיר בית שאן סכום של כ – 400 אלף שקל להפעלת המרפאה בשנתיים הקרובות. מרפאת השיניים תעניק טיפולי שיניים חינם הן למבוגרים והן לילדים ממשפחות המוכרות במחלקה לשירותים חברתיים. "מרפאת שיניים קהילתית למען תושבי העיר – בשורה חדשה, בשורה גדולה ובשורה טובה מאוד לתושבי העיר", אמר ראש העיר, בן שטרית בטקס חניכת המרפאה השבוע.

בטקס מרגש במעמד ראש העיר, רפאל בן שטרית ומ"מ אליעזר כהן זדה ובהשתתפות יוהא קטולה, המנהל הבינלאומי של השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים, ניקול יודר אחראית על רווחה בשגרירות, קלאודיה פיארו, מרכזת קשר לדוברי ספרדית בשגרירות, מנהלת קשרי החוץ בעירייה מיכל אפרים, אנשי עמותת 'תנופה', אנשי מחלקת הרווחה, צוות המרפאה ומשפחות המטופלים נחנכה מרפאת השיניים המעניקה טיפולי שיניים חינם למשפחות הרווחה בבית שאן.

המרפאה תהיה מצוידת בציוד רפואת השיניים החדיש ביותר ובמקום יועסקו  רופא, סייעת ושיננית.

המרפאה תפעל באמצעות עמותת תנופה לבית שאן, שהוקמה בדיוק לצורך הנושאים החשובים הללו. "אנו עושים ימים כלילות  כדי לעזור ולסייע למשפחות קשות יום בעיר, שירות זה ופעילות זאת של מרפאת שיניים היא עוד פעילות נוספת של עשייה למען רווחת הכלל", אמר נדב טובול, יו"ר עמותת 'תנופה'.

על פי הערכת הגורמים המקצועיים, במוקד הרפואי יינתן מענה מיטבי ומספק לכ- 80% מהפונים, במקרי  טראומה  יידרשו החולים להגיע אל מחלקת המיון בבית החולים.
עלות הביקור במוקד: 79 ₪ בימי חול ו 40 ₪ (מחיר אותו מסבסדת קופת החולים) בסופי שבוע. על פי ההסכם,  ניתן יהיה להשיג תרופות בבית המרקחת שאמור להיות במסגרת מבנה חברת פארם שאמור להיפתח בקרוב במתחם 'צים סנטר' באזור התעשייה הצפוני בבית שאן ויתן מענה גם בשבתות ובחגים.
ההחלטה החשובה התקבלה בפגישה שהתקיימה ביום שני השבוע בלשכת ראש העיר בית שאן, רפאל בן שטרית, אשר, כזכור, פגישת העבודה הראשונה שקיים לאחר בחירתו הייתה בנושא זה. בפגישה השתתפו יורם סגל, מנהל מחוז צפון של קופת חולים כללית, ד"ר דורון אביטל, מנהל מנהלת העמקים של מחוז צפון בקופת חולים כללית, דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת בית שאן, יורם קרין ראש מ.א עמק המעיינות וסגנו ירון שפר  ומוטי פחימה, הפרוייקטור והמלווה את הקמת מוקד הרפואה דחופה.
מנהל המחוז יורם סגל אמר כי כבר בפגישתו הראשונה עם ראש העיר הוא התרשם עמוקות מנחישותו להביא לפתיחת מוקד לרפואת חירום דחופה בעיר בשעות הלילה. הוא ציין, כי מעתה ואילך ייהנו תושבי העיר והמועצות האזוריות השותפות משירותי רפואה טובים ואיכותיים ביותר.
ראש העיר בירך על ההסכם ואמר עם חתימתו: "מדובר בבשורה של ממש לתושבי העיר והסביבה. ההחלטה שקיבלנו היא מצילת חיים וכבר בפגישת העבודה הראשונה שלי בתפקידי ציינתי בפני נציגי קופת החולים את הצורך הדחוף, שאינו סובל דיחוי, בפתיחת מוקד לרפואה דחופה בעיר בשעות הלילה.
אני שמח שהחל מהשנה החדשה המצב ישתנה והתושבים יוכלו לקבל שירות חיוני זה". דובר העירייה מציין כי "ביקור רופא", החברה שזכתה במכרז להפעלת המוקד (מעסיקה 650 עובדים וצוותים רפואיים ב 36 מרפאות בכל רחבי הארץ) ניאותה להוזיל את המחיר שנקבה למתן השירות, 1.5 מיליון ₪ ל  1מיליון ₪ בלבד לאחר שקופת החולים הכללית ניאותה לממן את כל השירותים הלוגיסטיים שיינתנו במוקד. יצוין עוד, כי נציגי קופת חולים יערכו במקום ביקורים תקופתיים לביצוע בדיקת איכות השירות ואופן ניצלו על ידי התושבים הנזקקים. פעם בחצי שנה תיערך בדיקה מקיפה שבה תיבדק עמידתו של המוקד ביעדים שנקבעו לו

אבי אזולאי, מחלקת דוברות עיריית בית שאן   ||  טל. 04.6489465 ; 052.6775205לכידהd

 

‏יום שלישי 31 דצמבר 2013 ||  כ"ח/טבת/תשע"ד

 

הודעה לעיתונות
שנה חדשה, בשורה חדשה לתושבי בית שאן

החל משבוע הבא יפעל בעיר מוקד לרפואה דחופה בין השעות 19:00 בערב עד ל- 07.00 בבוקר
*בסופי שבוע ובחגים החל מהשעה 13:00 אחר הצהריים ועד למחרת החג והשבת בשעה 07:00 בבוקר*
ראש העיר רפאל בן שטרית בירך על ההסכם ואמר עם חתימתו: "מדובר בבשורה של ממש לתושבי העיר והסביבה. ההחלטה שקיבלנו היא מצילת חיים. אני שמח שהחל מהשנה האזרחית החדשה המצב ישתנה והתושבים יקבלו שירות חיוני זה".

 

מהפיכה בשרותי הרפואה לתושבי בית שאן בשעות הלילה בשבתות ובחגים:  אחרי תקופה ארוכה שלא ניתן שרות רפואי הולם בעיר, לראשונה יחל לפעול בבית שאן (משבוע הבא) מערך רפואי חדש ומתקדם שייתן מענה מקצועי לפניות דחופות של חולים גם לאחר שעות פעילות המרפאות.
השירות ייקרא –  'מוקד לרפואה דחופה' ויוענק במרפאה ג' בשכונת אליהו.  המוקד יפעל בכל יום החל משעה 19:00  עד לשעה 07.00 בבוקר שלמחרת, בסופי שבוע ובחגים החל מהשעה 13:00 אחר הצהריים ועד למחרת החג והשבת בשעה 07:00 בבוקר.
שירותי הרפואה הדחופה ניתנים במרפאה של קופת חולים כללית, אשר לקחה על עצמה לממן על חשבונה את כל השירותים הלוגיסטיים שיינתנו במקום. השירות יינתן לתושבי בית שאן ולתושבי המועצות האזוריות עמק המעיינות ובקעת הירדן.
במוקד הרפואי ישהה במשך 12 שעות רצופות רופא מטעם החברה ומזכירה רפואית. במקום יבוצעו כל הבדיקות הנדרשות, לרבות בדיקות דם, שתן,  א.ק.ג, טיפול באינהלציה ולמקרה חירום אמצעי החייאה  ויסופקו כל התרופות הנדרשות לטיפול חירום.

ראש העיר ציין כי המוקד יעניק שירות איכותי ומתקדם לתושבי העיר והסביבה והדגיש כי  אין מדובר בשינוי ארגוני בלבד אלא בשינוי מהותי של תפיסת מוקד הרפואה הפועל בשעות שהמרפאות אינן עובדות. "אני מקווה שהפעלת המוקד תימנע מ 80% מהפונים להגיע לחדר המיון. יש לברך את כל מי שהיה שותף למיזם החשוב הזה. הוכחנו שאפשר להוביל מהלך תוך שיתוף פעולה בין המועצות באזור וביחד רתמנו את משרד הבריאות, שירותי בריאות כללית, חברת ביקור רופא שנתנו כולם כתף חמה ובזמן קצוב עמדו במשימה"

בן שטרית ציין בדבריו את הפרוייקטור מוטי פחימה שליווה את כל התהליך של הקמת המוקד ושיבח את דבקותו במטרה שאין ראויה ממנה עבור תושבי העיר.

 

אבי אזולאי, מחלקת דוברות והסברה – עיריית בית שאן  || טל. 04.6489470 ; 052.6775205לכידהd

 

 

‏יום ראשון 02 מרץ 2014 ‏ל' אדר א תשע"ד

 

הודעה לעיתונות
בטקס חגיגי הושק השבוע מוקד שירות לילה בבית שאן
ראש העיר בן שטרית: "לא מדובר בשינוי ארגוני בלבד אלא בשינוי מהותי של תפיסת מוקד הרפואה"

בטקס חגיגי  הושק השבוע באופן רשמי מוקד שירות לילה בבית שאן. המוקד ישרת את כל תושבי העמק והבקעה והוא פועל בכל יום החל משעה 19:00 עד לשעה 07.00 בבוקר שלמחרת, בסופי שבוע ובחגים החל מהשעה 15:00 אחר הצהריים ועד למחרת החג והשבת בשעה 07:00 בבוקר.

הטקס התקיים במעמד ראש העיר  רפאל בן שטרית, רב העיר יוסף יצחק לסרי, ראש מועצת עמק המעיינות  יורם קרין,  ראש המועצה האזורית בקעת הירדן  דוד לחיאני, נציג משרד הבריאות ויקי וכסלר,  יורם סגל  מנהל 'כללית' מחוז צפון ומנכ"ל חברת ביקור רופא אמנון כהן.

שירותי בריאות כללית בוחנים אפשרות להקים גם מרפאה לבריאות הנפש כחלק מהשיפור המתמיד בשירות לתושבים. בנוסף, פנה ראש העיר להנהלת הקופה לאפשר הנפקת מרשמים לתרופות וקבלתם בבית המרקחת של סניף סופרפארם במרכז 'ישפרו' בעיר. השירות יאפשר לתושבי העיר לקבל תרופות גם בשעות לא שגרתיות בזמן שהמרפאות סגורות. יצוין עוד, כי בסיועו של הפרוייקטור העירוני מוטי פחימה, העיר הצטרפה למודל עירוני לאורח חיים בריא ולתוכניות מגוונות לכלל האוכלוסייה מטעם שירותי הבריאות.
ראש העיר בירך את הנהלת קופת חולים כללית על שיתוף הפעולה והקשר ההדוק עמם והודה להם על ההשקעה הרבה בתחום הבריאות בעיר בבינוי ובשירותים שנוספו לעיר בעשרת החודשים שחלפו.

"לשמחתנו, בשנה האחרונה הוכיחו בקופת חולים כללית כי בית שאן ראויה וזכאית ליחס אחר. מיד לאחר כניסתי לתפקיד הקמנו את המוקד לרפואה דחופה והידקתי הקשר עם הנהלת המחוז ובפרט עם מנהל המחוז יורם סגל. נציגי הכללית פועלים מתוך אמונה, כי בית שאן ראויה לקבל את תשומת הלב המרבית. זכינו מהם ליחס מתחשב ומהשקעה נרחבת ממנה נהנים היום תושבי בית שאן", ציין ראש העיר.  בן שטרית אמר עוד, כי הוא ממשיך לפעול בכל דרך להגביר את שיתופי הפעולה עם שירותי בריאות כללית ולאחרונה אף הזמין את שרת הבריאות יעל גרמן לביקור בעיר.

 

אבי אזולאי, מחלקת דוברות והסברה – עיריית בית שאן ||  טל. 04.6489470 ; 052.6775205


לכידהd

 

‏יום ראשון 10 אוגוסט 2014 ‏י"ד אב תשע"ד

 הודעה לתקשורת

"בתוך שנה איש לא יכיר את המרפאה בשכונה ד"
עוד בשורה משמחת לתושבי העיר: המרפאה בשיכון ד' תעבור "מתיחת פנים" כללית שתכלול שיפוץ ושדרוג נרחב. המרפאה תעבור באופן זמני למבנה מחלקת הרווחה הישן. שיפוץ המרפאה ושדרוגה צפויים להימשך 12 חודשים.

 בעוד שנה, על פי הצפי, איש לא יכיר את המרפאה בשכונה ד: היא תעבור "מתיחת פנים" כללית שתכלול שיפוץ ושדרוג נרחב לטובת רווחת תושבי העיר בכלל ותושבי השכונה בפרט. במסגרת תוכנית השדרוג יחודשו וישופרו התשתיות, יבוצע פיתוח סביבתי, תכנון מחודש של חדרי המרפאה, יירכש ריהוט חדש ותשתפר הנגישות. כך סוכם בין ראש העיר רפאל בן שטרית לראשי קופת חולים במחוז הצפון בפגישה שקיימו באחרונה.

המרפאה תעבור באופן זמני למבנה מחלקת הרווחה הישן  שישופץ אף הוא באופן נרחב ויותאם לשימוש התושבים לפני המעבר אליו. שיפוץ המרפאה ושדרוגה צפויים להימשך 12 חודשים.

בשלב  ראשון – מעבר זמני של מרכז בריאות הילד ,למבנה מחלקת הרווחה, עד למעברו למבנה חדש, עד למעבר למבנה חדש וקבוע מרווח יותר. עבודות שיפוץ במרפאה בשכונת אליהו הצפויות להתחיל ברבעון השני של 2016 ועוד.

ראש העיר, רפאל בן שטרית, בירך על המהלכים הרבים של שרותי בריאות כללית בעיר ועל שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית בית שאן. "הקשר ההדוק והישיר שלנו עם שירותי בריאות כללית בא לידי ביטוי בתנופה המואצת שבה מצויים תהליכים שונים שהכללית  מעורבת בהם. הבנתה את צרכי התושבים והשקעתה הכספית הגדולה למען רווחתם ראויה לכל ברכה. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את תושבי שיכון ד' עם חנוכת הסניף הישן- חדש שלהם ומקווה שהם ייהנו הן מהמבנה הרחב והמשודרג, הן מהמכשור המתקדם ומהציוד החדיש והמשוכלל וימשיכו ליהנות מהצוות הרפואי והמנהלי המצוין, שעושה שם עבודת קודש".

 

 

 אזולאי, מחלקת דוברות והסברה – עיריית בית שאן || טל. 04.6489470 ; 052.6775205לכידה

d

 

 

‏‏יום ראשון י"ב חשון תשע"ו ‏25 אוקטובר, 2015


הודעה לתקשורת
שירותי בריאות כללית השקיעה יותר מ- 4.5 מיליון ₪ והתוצאה לפניכם:
מרפאת כללית בשיכון ד' שופצה, שודרגה והורחבה
לרווחת לקוחות הכללית בבית שאן

 ראש העיר, רפאל בן שטרית: "תושבי העיר ייהנו ממבנה רחב ומשודרג, מהמכשור המתקדם ומהציוד החדיש והמשוכלל וימשיכו ליהנות מהצוות הרפואי והמנהלי המצוין שעושה שם עבודת קודש".

 מרפאת כללית בית שאן ב' – חזרה לפעילות במשכנה הישן- חדש בשיכון ד'. במהלך השנה האחרונה מבנה המרפאה שופץ, שודרג, הורחב ולמעשה נבנה מחדש והותאם באופן מיטבי לצרכי האוכלוסייה ולרווחתה. הכללית השקיעה בשדרוג המקום יותר מארבעה מיליון ₪ וחצי.

בין השאר הוחלפו התשתיות הישנות במקום, המבנה כולו עבר חיזוק נגד רעידות אדמה, מכשור וציוד רפואי חדיש ומשוכלל הוכנס לשימוש, נרכשו רהיטים חדשים לחדרי הצוות ולמשרד הקבלה הראשי.

המעבר למבנה המשופץ והמרווח הוא אחת מהפעולות הרבות, שהתבצעו במלך השנה החולפת בסיועו של הפרוייקטור לנושאי הבריאות, מוטי פחימה. בפגישה שהתקיימה לאחרונה עם רונן נודלמן, המנהל האדמיניסטרטיבי  של הכללית התבשרה העירייה בתכניות הפיתוח של הכללית בבית שאן:


טקס פתיחת מרפאת מתדון

d

לכידה

יום ראשון 26 ינואר 2014 ‏כ"ה שבט תשע"ד

 

הודעה לעיתונות
אחרי שנים רבות נפגעי סמים יקבלו את תחליף הסם  מתדון
במבנה חדש במתחם האצטדיון העירוני

 כתוצאה מהתערבות ראש העיר בית שאן רפאל בן שטרית: כ- 50 נפגעי סמים תושבי העיר
יזכו לקבל את תחליף הסם "מתדון" במבנה חדש ראוי ונגיש שימוקם במתחם האצטדיון העירוני
ולא כפי שהיה עד כה באזור התעשייה הצפוני.

 במשך שנים רבות נאלצו המטופלים במתדון ללכת ברגל מרחק רב על מנת לקבל את הטיפול בסככה ארעית שהוצבה באזור התעשייה הצפוני. המקום, שהיה לא רק מרוחק אלא גם לא נגיש לתחבורה ציבורית,הקשה מאוד על המטופלים שסיכנו את עצמם בדרכים ונאלצו לקבל את תחליף הסם בסככה פתוחה וללא תנאים ראויים .
בעקבות פנייה של נציגי ארגון מאמ"ץ לראש העיר בבקשה לקבל את סיועו להעתיק את מקום אספקת ה"מתדון" ולשפר את תנאי השירות לנפגעי הסמים, הורה ראש העיר למצוא מבנה ראוי ונגיש למטופלים. לאחר חיפושים קדחתניים נמצא מבנה מותאם עם כל התנאים הנדרשים. נציג משרד הבריאות בחן את המקום ונתן את הסכמתו להעתיק את השירות למתחם האצטדיון. מעיריית בית שאן נמסר, כי החל מה- 1.2.2014 יוכלו המטופלים לקבל את הטיפול במתדון במבנה החדש שהוצב באצטדיון העירוני; את הטיפול ילוו נציגי מחלקת הרווחה של העירייה ואנשי מאמ"ץ והוא יכלול ציוד חדש, מבנה ממוזג ותנאים נוחים יותר. ראש העיר רפאל בן שטרית ברך על ההחלטה שתביא לשיפור השירות עבור אוכלוסיות שנזקקות לסיוע ואמר כי העירייה בראשותו אחראית ומחויבת כלפי כל התושבים בכל וכלפי מי מהם הזקוקים לסיוע, בכל תחום שהוא בפרט "אני מודה לנציג משרד הבריאות על אישורו להעתקת השירות למקום קרוב ונגיש יותר עבור הנזקקים לסיוע חיוני ונדרש זה, שייעשה בתנאים אנושיים ראויים לרווחת הנזקקים לו".


אבי אזולאי, מחלקת דוברות עיריית בית שאן  ||  
טל. 04.6489470 ; 052.6775205


 שירותי בריאות לקהילה

• נרכש רכב חדש להסעת חולים: ביוזמתנו תרמה הקרן לידידות 200 אלף שקלים לרכישת רכב חדש להסעת חולים לטיפולים בבתי חולים לרווחת תושבי העיר .
• מרחיבים את השירותים לאוכלוסייה המבוגרת: גובשה תוכנית שנתית לקידום הבריאות בקרב האוכלוסייה המבוגרת בעיר.
• מתיחת פנים למרפאה ד': המרפאה בשיכון ד' תעבור "מתיחת פנים" כללית שתכלול שיפוץ ושדרוג נרחב. המרפאה תעבור באופן זמני למבנה מחלקת הרווחה הישן. שיפוץ המרפאה ושדרוגה צפויים להימשך 12 חודשים. שירותי בריאות כללית בוחנים אפשרות להקים גם מרפאה לבריאות הנפש כחלק מהשיפור המתמיד בשירות לתושבים. בנוסף, פנה ראש העיר להנהלת הקופה לאפשר הנפקת מרשמים לתרופות וקבלתם בבית המרקחת של סניף סופרפארם במרכז 'ישפרו' בעיר.

לכידה

d

 

 

‏יום ראשון 16 נובמבר 2014 ‏כ"ג חשון תשע"ה

 

הודעה לתקשורת
העיקר הבריאות…

ביוזמת ראש העיר רפאל בן שטרית התקיימה השבוע פגישה שעסקה בנושא שיפור הרפואה בקהילה. הישיבה התקיימה ונוהלה על ידי מוטי פחימה, הפרוייקטור העירוני לרפואה בקהילה בהשתתפות ד"ר דורון אביטל מנהל מנהלת העמקים של 'הכללית', מנהלי המרפאות בבית שאן, נציגי משרד הבריאות ושירותי בריאות של הכללית. בישיבה נבחנו מספר דרכים לקידום הרפואה בעיר ובהם, בין השאר, הרחבת שירותי המרפאה בשכונת אליהו, הקצאת שעות למקרים דחופים וביקורי אחיות בבתי קשישים ועריריים באופן סדיר.
אבי אזולאי, מחלקת דוברות והסברה – עיריית בית שאן  ||   טל. 04.6489470 ; 052.6775205

לכידה

 


לכידהd

 

‏יום ראשון 08 יוני 2014 ‏י' סיון תשע"ד

 

הודעה לתקשורת
מרחיבים את השירותים לאוכלוסייה המבוגרת
 

בפגישת עבודה שהתקיימה השבוע בין נציגי קופת חולים כללית עם נציגי העיר בית שאן גובשה
תוכנית שנתית לקידום הבריאות בקרב האוכלוסייה המבוגרת בעיר. התוכנית הרב שנתית כוללת
סידרת הרצאות בנושא הבריאות לגיל השלישי, זאת בנוסף לפעילות הרפואה
הניתנת בקהילה בעונות השונות לדוגמא: חיסוני שפעת בחודשי ספטמבר- דצמבר ועוד.
בישיבה נטלו חלק הגב' רחל דדון וגלית ישראלי ממנהלת וסיעוד כללית. חני גדליה, גאולה סיבוני,
וחנה פטיטו, אחיות קהילה ממרפאות ב' ו ג' ומנהל עמותת הגיל השלישי דדה חדד והפרוייקטור מוטי פחימה.


יוזמה נוספת שלו היא שילובן של אחיות שפרשו לגמלאות בעמדות הסברה במרפאות בנושאים רבים, כגון תחקור מבוגרים על התרופות שהם נוטלים. כמו כן, תבקש העירייה לקיים ביקורים סדירים של אחיות הקהילה בבתי קשישים/עריריים ובשיתוף עובדת סוציאלית מהגיל השלישי. נושא נוסף חשוב המחייב שינוי ומתן מענה הוא הצורך להוסיף אחיות נוספות לבדיקת דם לאבחון צהבת בתינוקות, אשר כיום אחות אחת בלבד מבצעת אותה. נוצר מצב בלתי מתקבל על הדעת שאם האחות אינה זמינה, הורים נאלצים לנסוע עם תינוקם לביצוע הבדיקה עד עפולה. ראש העיר מתכוון לדרוש, במסגרת השינויים, כי כל אחות תורשה לבצע לקיחת דם לתינוק על מנת למנוע מהורים לנסוע עד למרפאת עומר לביצוע בדיקת דם לצהבת לפני מתן אישור לביצוע ברית מילה.

ראש העיר ציין כי במסגרת השינויים בתחום הרפואה לקהילה מתבצעים בימים אלה עבודות ושיפוצים נרחבים לשדרוג משמעותי במרפאה בשיכון ד', העתקת מרכז בריאות הילד שיעבור בקרוב למבנה גדול ומרכזי בעיר. העירייה פועלת בשיתוף עם שירותי בריאות כללית גם על הקמת מרפאה פסיכיאטרית בעיר שתעניק תמיכה נפשית וטיפול במקרים של טראומה נפשית, מצבי משבר, דיכאון, פוסט טראומה, וכן הפרעות קשב וריכוז.

ובתוך כך, ראש העיר ביקש להודות למוטי פחימה על קיומה של תוכנית להרצאות בגיל השלישי הנערכות בעיר מספר פעמים בכל חודש. בן שטרית הודה גם לשירותי בריאות כללית על הירתמותם במסגרת צעדת בית שאן והקמת דוכן הסברה מטעמם שבו ניתן לקבל מידע בנושאים חשובים כגון  טיפול והיגיינה בשיניים, תזונה נכונה כולל בדיקת משקל וגובה, בדיקת מדדים כלליים של לחץ דם ודופק.

לכידה

d

 

 

   ‏יום שלישי 04 נובמבר 2014 ‏י"א חשון תשע"ה

הודעה לתקשורת
יוזמה משותפת של ראש העיר רפאל בן שטרית ושל הפרוייקטור העירוני לרפואה בקהילה:
"יש להרחיב את שירותי המרפאה בשכונת אליהו בעקבות גידול מואץ של השכונות הדרום מערביות בעיר – רבין ונוף הגלעד"


הבנה כי העלייה והריבוי במספר המטופלים מחייב התאמות והיערכות מתאימה הניע את ראש העיר ליזום כמה מהלכים ובהם: הקצאת שעות קבלת קהל למקרים דחופים של מטופלים קשישים בשעות נפרדות, יוזמה לשילובן של אחיות שפרשו לגמלאות בעמדות הסברה במרפאות, קיום ביקורים סדירים של אחיות בבתי קשישים ועריריים והוספת אחיות לבדיקת דם לאבחון צהבת בתינוקות.

בימים הקרובים צפויה להיערך פגישה עם מנהלי המרפאות בעיר, שבה ייבחנו דרכים לקידום הרפואה בעיר ולשיפור השירות הרפואי לתושביה. בפגישה יציגו ראש העיר ומוטי פחימה, הפרוייקטור העירוני לרפואה בקהילה את הצורך הדחוף בהרחבת שירותי המרפאה בשכונת אליהו. צורך זה נובע עקב הרחבת העיר וגידול מספר התושבים בחלק הדרום המערבי שלה עם התפתחותה המואצת של שכונת רבין וגידול במספר התושבים המתגוררים בחלק זה של העיר. עם המעבר של  משפחות רבות לשכונת רבין גדל, באופן טבעי, העומס על המרפאה בשכונת אליהו, שהיא הקרובה ביותר לשכונה. מטופלים רבים התווספו למרפאה, מה שמחייב התאמות כדי לעמוד בעומס הקיים והצפוי אף לגדול בעתיד הקרוב.

ההבנה כי ריבוי המטופלים מחייב התאמות והיערכות מתאימה הניע את ראש העיר ליזום הקצאת שעות קבלת קהל למקרים דחופים. בין השאר כוללת היוזמה קבלת מטופלים קשישים בשעות נפרדות על מנת להתחשב בקשייהם ולהקל עליהם ככל שניתן.

"הטענה שרופאים לא רוצים להגיע לבית שאן היא בעיה של הכללית והיא צריכה לתת פתרונות ומענה. תגמול, מענקים, הטבות ותמריצים לרופאים, כדי להניע אותם ולעודדם לעבוד בבית שאן. המציאות קשה ועגומה. הגיע הזמן שמשרד הבריאות וממשלת ישראל ישקיעו ויטו אוזן יותר במה שקורה בין גדרה לחדרה. אנחנו מקבלים מענה חלקי ולא מספיק".

בן שטרית ציין, כי בעקבות מחאתו בשבוע שעבר התבשר שרופא ילדים נוסף למערך המרפאה וכן יחידה נוספת של רופא במרפאת ג' בשכונת אליהו.  "גם מוקד לרפואת לילה לא היה כאן לפני שהגעתי וב"ה הצלחנו להביא לעיר מוקד ומענה רפואי בלילה". ציין ראש העיר.

תושבת העיר אתי וילינעמת שעלתה לשידור העלתה טענות רבות לגבי מחסור חמור ברופאים והשעות הרבות שבעיר אין למעשה רופא.

ראש העיר הדגיש כי העיר מתפתחת וגדלה, שכונת רבין שקמה לא קיבלה מענה וכולם פונים למרפאה בשכונת אליהו, שהיא בפני עצמה ישנה מאוד.  בעקבות שידור הכתבה מיהרו בשרותי בריאות להגיב ולומר כי בשנת 2016 יקום מרכז חדש לבריאות לילד וכבר השבוע ייכנס למרפאה ג' בעיר רופא חדש.

אבי אזולאי, מחלקת דוברות והסברה – עיריית בית שאן

טל. 04.6489470 ; 052.6775205לכידהd

 

 

 ‏יום רביעי 20 מאי 2015 ב' סיון, תשע"ה

 

הודעה לתקשורת
ראש העיר בית שאן רושם הישג ראשון במאמץ
מתמשך לשיפור שירותי הבריאות בעיר

בעקבות מחאתו בשבוע שעבר התבשר ראש העיר  רפאל בן שטרית על הוספת רופא ילדים למערך המרפאה וכן רופא נוסף במרפאת ג' בשכונת אליהו. בן שטרית אינו מסתפק בכך. בריאיון לתכניתו של העיתונאי רינו צרור בגלי צה"ל אמר השבוע ראש העיר: "המציאות קשה ועגומה. הגיע הזמן שמשרד הבריאות וממשלת ישראל ישקיעו ויטו אוזן יותר במה שקורה בין גדרה לחדרה".

לאחר שבשבוע שעבר התריע ראש העיר רפאל בן שטרית על הליקויים הרבים במערכת הבריאות בעיר, השבוע הוא תקף את אוזלת ידם של שרותי בריאות כללית. בראיון לתוכניתו של העיתונאי רינו צרור בגלי צה"ל, הוא פרס את הטענות שעיקרן – מחסור חמור ברופאים, מצוקת כוח אדם קשה ביותר של אחיות, כוח עזר, תורים ארוכים, המתנה של שעות, אי מענה ראוי לתורים דחופים ועוד.

ראש העיר אמר כי לאחר שנחשף לבעיות הקשות מהם סובלים התושבים בקבלת שירות הוא פתח בקמפיין לשינוי המצב הנוכחי, שבו, לדוגמה, שכונת רבין, שבה ישנם 800 בתי אב בקירוב נשארה ללא מרפאה. "העיר למעשה הכפילה את גודלה ושום מרפאה נוספת לא נבנתה בקהילה, מצוקה נוראית במרפאה לאם והתינוק, המתנה של שעות ארוכות של הורים ותינוקות לקבלת טיפול ראשוני", אמר בן שטרית. הוא ציין כי לפני כשנה וחצי ניתנה הבטחה לפתוח מרפאה חדשה ומרווחת ועד היום זה לא יצא אל הפועל.

דילוג לתוכן