קשישים

מרכזי יום לקשיש

במרכזי יום מתקיימות שלל פעילויות העשרה מגוונות בתחומים שונים, והוא משמש כמרכז חברתי תרבותי ותעסוקתי. זהו מקום מפגש שאליו מגיעים הוותיקים על מנת להיפגש עם חבריהם, בני גילם, המציע קשת של תכניות שמטרתן להנעים את זמנם ולעודד אותם לעסוק בפעילויות פנאי, ופעילויות גופניות, קוגניטיביות ויצירתיות. קהילת הגמלאים המצטרפת למועדונים ברחבי העיר הולכת וגדלה ובהתאם לקצב הגידול, כך גם הולכת וגדלה הפעילות המספקת מענה לשעות הפנאי בתחום הלמידה, ההעשרה והתרבות.

כתובת: ירושלים הבירה 2, בית שאן

תא דואר 643

מייל: maayano198@walla.com

מס' טלפון: 04-6581738 , 046581266

מס' פקס: 04-6585899

ימי פעילות: א- ה 08:00-16:00

ו' 08:00-13:00

 

תודות

אנו מבקשים לציין במיוחד את יו"ר העמותה אבי מיארה ואת חברת העמותה סימה ישי על הרוח ההתנדבותית היפה והשופעת שהם מעניקים לקשישים במרכז. רוח זו המתעוררת במיוחד בשעות הערב המאוחרות, כשהקשישים זקוקים יותר מכל לדאגה ולקרבה, בזכותם הם מקבלים את החום ואת הטיפול הנדיב והדואג, וכל זאת מכל הלב! וכמובן בשיתוף פעולה מלא עם מנהל העמותה, דדה חדד.

אוכלוסיית הגמלאים בעלי מוגבלויות בעיר

מרכזי היום לקשיש משרתים את אוכלוסיית הגמלאים בעלי מוגבלויות בעיר. במרכזים זוכים תושבים אלו לטיפול אישי וחברתי. הטיפול האישי כולל הסעה, מקלחות, כביסה, ארוחות ופדיקור. הפעילות החברתית כוללת חוגי התעמלות מלאכה והפעלה בבעלי חיים, מסיבות, טיולים.

במרכז נוכחים כ-60 קשישים, רובם במסגרת חוק סיעוד, וחלקם במסגרת רווחה, בזמנים שונים – בסה"כ נוכחים במרכז מדי יום כ-40 איש, רובם מקבלי חוק סיעוד, וחלקם מופנים על ידי המחלקה לשירותי רווחה.

מסגרת טיפולית וחברתית

מרכזי היום הם מסגרת טיפולית וחברתית, דבר המפנה את משפחת הקשיש לעיסוקיהם ולצבירת כוח להמשך הטיפול בהמשך היום, באחה"צ ובערב. בשנים האחרונות שופץ והורחב המרכז בעלות כוללת של 1.5 מיליון₪ במימון אש"ל, ביטוח לאומי ועדת התביעות ועיריית בית שאן. השיפוץ כולל הרחבת חדר האוכל, חדרי פעילויות, חידוש ושדרוג כל מערכות החשמל גז מים והתאמתם לצורכי הקשישים בעתיד. תוך שאיפה להגדיל את כמות הקשישים הנהנים משירותי מרכז היום. בשנת 2,010 נחנך במרכז חדר מחשבים חדש עם חיבור לאינטרנט העומד לרשות החברים הוותיקים, כולל הדרכות בהכרת המחשב למתחילים ולמתקדמים יותר.

5 מרכזי יום לקשיש – מהווי המרכז

בעיר בית שאן 5 מרכזי יום לקשיש הנמצאים ברחבי העיר: בשכונת אליהו, שיכון ד' ו-3 מועדונים במרכז יום לקשיש.

כמו כן, קיים מועדון נוסף, ראשון מסוגו, לקשישי העיר, ייחודי באופיו, במתכונות ובתמהיל הפעילויות המוצעות בו, הנמצא בשכונת אליהו ומהווה מוקד ומסגרת לפעילות חברתית, תרבותית וטיפולית ומיועד ל-30 חברים. במועדון מתקיימות פעילויות מגוונות, לגמלאים המקיימים במועדון חיי חברה מהנים, מוגשות ארוחות בוקר וארוחת צהריים חמה (בפעם הראשונה בתולדות המועדון), אשר מאפשרת לאוכלוסיית הקשישים להתמיד בחיים פעילים, ליהנות ממזון בריא, עם תפריט מיוחד שנקבע על ידי דיאטנית מקצועית, שהורכב בשילוב עם משאל בקרב חברי המרכז.

מדי שבוע פוקדים את המועדונים פדיקוריסטית וספר, המעניקים טיפול מסור ויחס אישי לכל אחד. גם מקלחות עומדות לרשות החברים ולרווחתם במרכז יום לקשיש, כמו גם ספרייה תורנית, שהוקמה לראשונה במרכז יום. וגינה מטופחת שכולה גינה, "גן עדן", שהוקמה ומטופחת על ידי הקשישים.

כל שבועיים מתקיימת הרצאה לקשישים בשיתוף קופת חולים כללית באמצעות אנשי מקצוע בליווי סרטונים. במקום מתקיים פרויקט ייחודי הנקרא 'סיפורי סבתא'. מדובר בפרויקט התנדבותי של סוהרים מבית הסוהר 'שיטה' שהעבירו פעילות שנתית כגון מעגלי היכרות, שמיעת סיפורים אישיים ואירועים משמעותיים עבור כל אחד ואחת.


דילוג לתוכן