מרכזי יום לגיל השלישי – הפעילות במרכזים

במרכזי היום מתקיימים חוגים והפעלות על ידי מורים מקצועיים, חוגי ספורט המותאמים לגילאי הוותיקים, וחוגי מלאכת יד: סריגה, פסיפס, חימר ופלסטלינה. בכל המועדונים מתקיימים בקביעות שיעורי תורה על ידי רב ורבנית.

 

פעילות שנתית שוטפת

במהלך החודשים האחרונים קיימה ההנהלה טיולים רבים ברחבי הארץ, בין השאר נסעו גמלאי העיר לטיול ליום שכלל ביקור בקבר הרשב"י, ביקור בחנויות טבע, הפלגה בספינה בכנרת בשילוב ארוחות בוקר וצהרים מפנקות, וכן יום כיף במלון חוף התמרים בעכו. במהלך היום נהנינו מאמן אורח, מסדנאות טיפוח אישי, ואפילו מחגיגת ימי הולדת לקשישים במעמד זה. מדי חודש לכל אורך השנה, נערך מפגש עם חניכי בית הספר נעם-נריה, על המפגש מנצח המורה המוכשר אשר בן שיטרית עם פעילות חווייתית ומהנה לקשישי המועדון.

חג במועדון

בין הפעילויות שנערכו במועדון ניתן למנות פעילות בנושא חגי ישראל, שכללה, למשל, העלאת מחזה בחג שבועות התואם את אווירת החג הייחודית, שלאחריו נערכה מסיבת ריקודים בשיתוף עם הגמלאים תושבי העיר, בחנוכה נערך נשף מיוחד לגמלאי העיר שכלל ארוחה חגיגית וטקס הדלקת נרות בהשתתפות הרב יעקב עזרא, ואחרי הטקס ובהמשך הערב נערכה שירה בציבור ומפגש חברתי שמח ומהנה. בחג סוכות נבנתה, לראשונה בתולדות המועדון, סוכה כשרה ויפהפייה שקושטה על ידי הקשישים. בסוכה זכו חברי המועדון לקבל שיעורי תורה ואפילו זכו בביקור אושפיזין של ראש העיר וממלא מקומו. בפורים נערך לכל הקשישים בעיר נשף מושקע בארמונות חנה בהשתתפות מייק קרוצ'י והבדרן אבנר דן. גם בימי הזיכרון של מדינת ישראל, התקיים לראשונה, טקס יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל שכללו סרטונים, סיפורי גבורה שקראו הקשישים ופינות הנצחה שהוקמו במועדונים.

חברות ושותפות

במרכז מבקשים ליהנות מכישורי הוותיקים ורותמים אותם להנאת הקהילה כולה, למשל, המחווה המרגשת במיוחד שנעשתה כאשר דדה כהן, מנהל העמותה, הזמין את אחד מוותיקי העיר, מסעוד כהן, לנגן במפוחית פה. מסעוד כהן הפליא לנגן בכישרון רב והנעים את הערב למאות המשתתפים במנגינות ובזמר, והפך אותו לערב היה מצמרר ומרגש ומלא עוצמה. וזוהי מטרתו של המרכז בשיתוף עם העירייה ובראשה ראש העירייה שהתחייב, במילותיו, כי "נמשיך לחזק את העמותה, לדאוג לכם, נרחיב את הפעילות ונעשה הכול למענכם". חשוב לנו שידעו תושבי העיר שהם יכולים להיות בטוחים כי הוריהם מצויים במקום טוב ובידיים בטוחות.

 

אנו מזמינים את כל תושבי העיר לבוא ולבקר במועדונים ללא הודעה מוקדמת ולהיווכח בעשייה המגוונות ובפעילות הענפה שנעשית בעזרת צוות מקצועי מחויב ומסור, המלא חום וחמלה כלפי הקשישים.

דילוג לתוכן