המחלקה לביקור סדיר

קצינת ביקור סדיר: ברובן לאה
טלפון 04-6489418    ||   פקס 04-6489423

קרן אלימלך
טל' משרד 04-6489443 || נייד 050-6519208
קבלת קהל: ימים א'-ה' בין השעות: 8:00-15:00  יום ב' בין השעות 14:00-16:00
תפקיד:  אחראית על הביקור הסדיר של תלמידים בבתי הספר.
בתי ספר באחריותי: כל בתי הספר היסודיים בעיר+ מקיף דתי.

חזון -קצין הביקור הסדיר נותן מענה למגוון תלמידים ביישוב, תוך הכוונה ויצירת תכוניות התערבות ופועלת למניעת הנשירה והשמת תלמידים במסגרות מתאימות.

רקע ונתונים-קצין הביקור הסדיר פועל ע"פ מדיניות משרד החינוך לאכיפת חוק לימוד חובה.(חוזר מנכ"ל-תשסט 1949) . תפקידו המרכזי הוא מניעת נשירה של תלמידים ממערכת החינוך.

*השנה התבשרנו שבבית שאן אחוזי הנשירה מבין הנמוכים בארץ, חשוב לציין את  מה שנאמר בכתבה "הנתונים מלמדים שכאשר ראש העיר וגורמי החינוך ביישוב רואים חשיבות רבה במניעת נשירה יש לכך ביטוי בשטח"(ידיעות אחרונות 19.10)

*בפועל מס' התלמידים הנושרים  הם במספרים בודדים, וגם הם נמצאים בתהליכים של טיפול וקליטה מול מסגרות שונות.

הודות לשיתופי הפעולה  עם משרד החינוך, מנהלי בתי הספר , יועצים ,פסיכולוגים, מורים ועוסי"ם, ללא התגייסות של כל הנוגעים בדבר לא היינו מגיעים להישגים הנ"ל. ובעיקר בית הספר המח"ט -הנותן מענה לכל התלמידים הנושרים ועושים עבודה מבורכת להצלחת התלמידים אני כקב"סית היישוב לא מוותרת על אף תלמיד , בעבודה קשה נלחמת על כל אחד כאילו היה ילד שלי, ומנסה לתת מענה לכל תלמיד את הטוב ביותר עבורו בעבודה מסודרת ומקצועית.

לשם כך הקב"ס עוסק במגוון תחומים לטיפול בעניין:
1.איתור מוקדם של תלמידים בסכנת נשירה ותלמידים שאינם משובצים ע"י מדיווחים מבתי ספר, בדיקת יומנים , סיורים בשכונות ועוד..
2.טיפול- פתיחת תיק טיפול שיכלול את דרכי הטיפול בתלמיד, יצירת קשר עם גורמים מסייעים כגון:מנהל בית הספר,מחנך הכיתה, יועצת, לשכת רווחה ,פסיכולוג,משפחת התלמיד ועוד. בשיתוף פעולה עם כל הגורמים, הקב"ס מתחיל תהליך טיפולי בתלמיד ובכלל זה  מתן ייעוץ וסיוע, ביקורי בית, ישיבות בית ספריות, שיחות אישיות עם התלמיד, השתתפות בועדות ועוד .
3.בניית תוכניות התערבויות טיפוליות שתפקידם לצמצם את מימדי הנשירה,ומתן הזדמנות להצלחה.
4.שיבוץ ומעקב -הקב"ס יהיה אחראי לשיבוצו של התלמיד  במסגרות חינוך מתאימות לתלמיד בהתאם לועדות השונות. הקב"ס יערוך מעקב אחר כל התהליך.
5.בקרה ודיווח ממוחשב על הנשירה הסמויה והגלויה לתיק אישי ולמשרד החינוך.
דילוג לתוכן