הילה אלפרט, נדב יעקבי, ולילך שם-טוב יתארחו החודש בספרייה העירונית בבית שאן

בשנת תשע"ח תהיה הספרייה העירונית גדושה בפעילות ובוודאי תחזק את מעמדה כמוקד פעילות חברתית, חינוכי ותרבותית. מרצים מרתקים, פעילויות מגוונות, בני נוער שיובילו יוזמות קהילתיות, התנדבות ובעיקר מיזם 'ראש גדול מנהיגות' להעצמת בני נוער במסגרת הספרייה. אלה ועוד ימתגו את הספרייה כמתנ"ס רב זרועות. הכניסה ללא תשלום.

שנת תשע"ח כבר כאן והספרייה העירונית מבשרת ומפרסמת מקצת מהפעילויות הצפויות לנו במהלכה. תשע"ח בספרייה נפתחה בסערה השבוע באירוע המרכזי בגן הספרייה עם דון קישוט וסנשו פנשו, הספרייה הניידת, מתחם דוכנים מרתק ואטרקציות חזותיות בהשראת דמויות מהספרים, בהובלת צוותי התיאטרון והחבורה של הספריה.
בשבוע הבא (10.09) תיפתח עונת ההרצאות למבוגרים בספרייה, עם הרצאתה של לילך שם-טוב 'לעוף בניגוד לחוקי הטבע', המביאה את סיפורה הבלתי יאמן על בחירתה בחיים בצל הטרגדיה הבלתי נתפסת שחוותה עם הירצחם של ילדיה. עונת ההרצאות תפגיש את הקהל בין היתר גם עם עיתונאית הקולינריה הילה אלפרט, הזכורה מתוכניותיה בערוץ האוכל, איתה נצא למסע קולינרי מרתק, וכן עם נדב יעקבי, בכיר שדרי ערוץ הספורט, בהרצאה מרתקת על מסי ורונאלדו ומאחורי הקלעים של יריבותם התרבותית-ספורטיבית.
גם תחום הנוער בספרייה ימשיך לקבל דגש מיוחד השנה ובמסגרתו יחלו תהליכי עומק והכנה להתנדבות משמעותית מול כיתות ט' באורט אמירים, וכן מיזם 'ראש גדול -מנהיגות' להעצמת בני נוער במסגרת הספרייה. צוות פיתוח יוזמות יוביל את מיזמי הנוער השנה, אליהם תצטרף גם העונה החדשה של 'שרים בגן'. בני נוער יובילו יוזמות קהילתיות חודשיות במסגרת צוות יומטוב והספרייה הניידת.
בתחום רצועות העומק ועידוד הקריאה והכתיבה יוביל צוות פיתוח כישרונות בין היתר את מיזם 'כיתת כתיבה', הסדנה לכתיבה יוצרת לנוער ומבוגרים. מיזם 'החצר – גינה קהילתית בספרייה' ייפתח גם הוא השנה בשיתוף הרובע המזרחי, מתנ"ס בית שאן, גשר לעתיד ושותפים קהילתיים נוספים, ויהפוך את חצר הספרייה לפינת חמד ירוקה עם אטרקציות תרבותיות קסומות.
בגזרת רצועות התוכן ניתן למצוא השנה בספרייה את רצועת 'נשים שרות' הוותיקה בהובלת אילנית עובדיה, 'אולפן פתוח', רצועת ראיונות המתנדבים הבועטת מבית היוצר של צוות תיעוד ומדיה, 'סדנאות שלישי' של צוות פיתוח סדנאות, 'המנהרה- מסריטים ספרים' של החבורה ועוד ועוד. רצועת 'זמנמסך', הזכורה מ – 2015, תשוב בגרסה מעודכנת עם חומרים חדשים ומרצים מרתקים מבית שאן והעמק.תיאטרון קוקייה המוכשר יוביל גם השנה את קו הצגות הילדים בספרייה עם הצגות מושקעות וערכיות המכוונות לאהבת האדם ולקבלת האחר.
העונה החמישית של 'סופרים בבוקר' תצא בחודש נובמבר הקרוב לדרך במפגש עם סופרת הנוער אורה קרופיק ('חברות עם שחר'). במסגרת הרצועה צפויים עוד לבקר שחקן התיאטרון גילי עברי (תיאטרון קוקייה) שיציג כיתת אומן לתלמידים, וכן סופרת הקטנטנים נועה בקר ('לילה מטפסת למעלה').
מנהל הספרייה, ערן מוסקוביץ', אשר כל הפעילויות העשירות והמגוונות טבועות בחותם אישיותו וביצירתיות השופעת שלו אומר לקראת פתיחתה של שנת פעילות נוספת: "ההפתעות הגדולות של השנה עוד לפנינו. צוותי הנוער שלנו הורחבו השנה, כמו כן שיתופי פעולה המכסים תחומים רחבים יותר, על מנת לאפשר הזדמנות לכמה שיותר אנשים להיות מעורבים כאן בשנת פעילות מעשירה, מעצימה ומשמעותית."

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן