החלה בניית מדרחוב תיירותי חדש בבית שאן בעלות של 4 מיליון שקל

תמונות הדמיה של המדרחוב של אדריכל הפרוקיט ראגב זועבי

משקיעים גם בתיירות:
החלה בניית מדרחוב תיירותי חדש בבית שאן בעלות של 4 מיליון שקל

השבוע החל הקבלן הזוכה (משה לוי מבית שאן!!!) של 'החברה הממשלתית לתיירות' בהקמתו של המדרחוב. מדובר בפרוייקט שראש העיר רפאל בן שטרית עמל עליו זמן רב לצורך שיפור מסלול המבקרים באתרים האטרקטיביים לאורך רחוב שאול המלך בבית שאן בדרכם אל מרכז העיר. בן שטרית:"השלמת המדרחוב התיירותי ישדרג ויעצים את התיירות בעיר ויאפשר לתיירים ולמבקרים להגיע רגלית גם אל העסקים במרכז העיר".

 

עיריית בית שאן בשיתוף החברה הממשלתית לתיירות החלה השבוע ביצירת ובניית שביל תיירות מרהיב ומרכזי שישדרג ויעצים את התיירות בעיר. המדרחוב החדש אמור לאפשר לתיירים רבים, מהארץ ומחו"ל, להתוודע אל נכסיה ההיסטוריים של בית שאן ולהתרשם מהפיתוח המואץ שלה.

מדובר בפרוייקט שראש העיר רפאל בן שטרית עמל עליו במשך זמן רב ורתם לטובתו את מנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות בסיור שקיים בעיר לפני כשנתיים. המדרחוב מתחיל בגן העצמאות, נמשך לאורך רחוב שאול המלך (דרך מרכזיית בזק) ומסתיים סמוך לרחוב אנדריי ללוש במתחם האמפיתיאטרון.

אדריכל הפרויקט זועבי ראג'ב סיפר כי העבודות שהחלו בראשית השבוע יכללו, בין השאר, ריצוף חדש וייחודי לאורך המדרחוב, מצללות , פיתוח אתר התקהלות מול ההיפודרום  ונקודת תצפית לאמפיתיאטרון. למעשה יוצרים פרגולה פנימיית עם תצפית, רצפה פנימית, עמדת הסברה, עמדות תצפית  ותאורה מרהיבה.  התאורה תאיר את כל המרחב של האמפיתיאטרון ולאורך הרחוב.

ראש העיר בן שטרית הוסיף ואמר, כי עבודות הפיתוח באזור התצפית על ההיפודרום יכללו לטובת המבקרים גם הצללות, מקומות ישיבה, חניון תיירים, החלפת מדרכות, עבודות תאורה, תקשורת והתקנת ריהוט גן. לדבריו, לאורך רחוב שאול המלך בצידו הדרומי (שכונת חיסכון)  הסתיים בסיוע משרד השיכון השלב הראשון שכלל קשתות ועבודות פיתוח שונות לאורך ציר התיירות שעובר בעיר. כעת  מסדירים מדרחוב בצד השני של רחוב שאול המלך (הסדרה של כל הרחוב משני צידיו) על מנת לחשוף את ההיפודרום. בן שטרית ציין, שבנוסף יצא לדרך בקרוב עוד פרויקט של החמ"ת במסגרתו יבוצעו עבודות להקמת מערך תאורה מרשים וייחודי של האמפיתיאטרון (ההיפודרום) ברחוב שאול המלך, שיואר בשעות החשיכה בתאורה מיוחדת לאתר ההיסטורי.

באזור התצפית על ההיפודרום נקבעה נקודת איסוף למבקרים ותיירים והדבר מתחבר לחזון העתידי של פיתוח שביל התיירות, אשר מסלול ההליכה בו כולל אטרקציות לכל אורכו עד לנקודת האיסוף של האוטובוסים.

יצויין כי בפרויקט שפרסמה החמ"ת זכה הקבלן משה לוי מבית שאן. בן שטרית אמר כי הקבלן אמור לסיים את ביצוע כל העבודות לא יאוחר משמונה חודשים. עלות הפרוייקט נאמדת בארבעה מיליוני שקלים.

מילה

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן