גן לאומי בית שאן

מסע חוויתי מרגש אל עברה של עיר רומית וביזנטית מפוארת: התיאטרון הרומי היפהפה, המרחצאות, רצפת הפסיפס, רחובות העמודים המפוארים. בואו ליהנות מחוויה קסומה לכל המשפחה.
הגן לאומי בית שאן מציג עיר רומית שנקברה בהריסות רעידת אדמה בשנת 749. באמצע שנות ה-80 החל פרויקט חפירות יזומות מטעם משרד התיירות, רשות הטבע והגנים, קק"ל, עיריית בית שאן ורשות העתיקות. האתר נחשף ע"י משלחת האוניברסיטה העברית יחד עם רשות העתיקות.

במקום תמצאו רחובות בצידם חנויות שנשתמרו להפליא, מקדש פגאני , תיאטרון רומי מפואר שמארח בעידן המודרני הופעות של אומנים מובילים מהארץ ומחו"ל , אמפיתיאטרון למופעי גלדיאטורים, בית מרחץ , מזרקות מרהיבות, עוד נמצא בית שימוש שנחשף שלם. במקום מופעל במשך 9 חודשים במהלך השנה המופע האורקולי הייחודי "לילות שאן".
האתר מתאים לכל גיל ומציע חוויות ואטרקציות. האתר נגיש לנכים

טלפון גן לאומי: 04-6587189

גן לאומי בית שאן הוא אחד האתרים הארכיאולוגיים המרשימים ביותר בישראל. נכללים בו תל בית שאן, חפירות העיר לתקופותיה והתיאטרון הרומי המפואר שהשתמר באופן מעורר התפעלות. בימים מסוימים ניתן לבלות במקום גם בשעות הערב ולהשתתף בחוויה רב חושית "לילות שאן" המציגה את חייה של העיר בתקופות הקדומות באמצעות מקרני ענק שמאירים על האתרים ומספרים את סיפורם.

בחפירות שנעשו במקום החל משנת 1983 נחשפו חלקים של העיר מהתקופה ההלניסטית, הרומית והביזנטית. בתל בית שאן הסמוך התגלו ממצאים מכ-20 שכבות שונות.

הסיור בגן הלאומי מאפשר מפגש עם תגליות כגון בית מרחץ מהתקופה הביזנטית, רחוב העמודים פלדיוס, רחוב סילוונוס וחלקיו השונים של התיאטרון הרומי, כולל הבמה, האורכסטרה, מושבי הקהל, ומנהרות הכניסה המרשימות.

לצפייה בסיור הוירטואלי לחצו כאן

לצפייה בסרט המודרך לחצו כאן

לצפייה בסרט (Beit She'an (Scythopolis – בית שאן (סקיתופוליס)

מתחם החניה, כולל חניית הנכים, מרוחק ממבואת הכניסה. הדרך מהחניה לכניסה מכוסה בחלקה משטחי ריצוף לא מישוריים. לכן מומלץ להגיע עם הרכב עד לכניסה, להוריד שם את האדם עם המוגבלות ולהעביר את הרכב לחניה.

הכניסה הראשית לאתר ואזור המבואה נגישים ונוחים לאנשים עם מוגבלות. כך גם אזור המשרדים, מקום תצוגת דגם האתר, הקפיטריה ואזור המנוחה המוצל.
שירותי הנכים נמצאים באזור הכניסה והגישה אליהם נעשית על גבי רמפת כורכר בעלת שיפוע מתון. בהמשך, כל השבילים מכוסים כורכר דק.

שעות הפעילות:

בזמן שעון קיץ (אפריל-אוקטובר)
ימים ראשון – חמישי: 08:00 – 17:00
ימי שישי וערבי חג: 08:00 – 16:00
שבת וחגים: 08:00 – 17:00

בזמן שעון חורף (אוקטובר – מרץ)
ימים ראשון – חמישי: 08:00 – 16:00
ימי שישי וערבי חג: 08:00 – 15:00
שבת וחגים: 08:00 – 16:00

כניסה תתאפשר עד חצי שעה לפני סגירת האתר.

טלפון: 04-6587189
פקס: 04-6581899

קישור לאתר הגן

המופע "לילות שאן" מתקיים בימים א' – ה' בתיאום מראש. הסיור מותנה בתנאי מזג האוויר.
יש להירשם מראש בטל' 04-6481122.

קישור לאתר משרד התיירות

הפנייה לאתר מפה לגן לאומי בית שאן

הפנייה לאתר גן לאומי בית שאן – iNature

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן