בשורה לתושבי השכונות הוותיקות בבית שאן

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

10 מיליון שקל לתשתיות ולחיזוק בניינים ברחבי העיר בית שאן

ראש העיר רפי בן שטרית: "אני שמח שהצלחנו לרתום את חברת עמידר ואת משרד השיכון לפרויקט המשך שיפוץ במבנים שסבלו מתשתיות ירודות ומהזנחה רבת שנים".

בפגישה שהתקיימה היום (ב') בבית שאן התבשר ראש העיר רפאל בן שטרית על השקעה נוספת בהיקף של  10 מיליון ש"ח לטובת התחדשות עירונית, שיפוץ וחיזוק חמישה בניינים נוספים בשכונות ותיקות בעיר.

את הבשורה החשובה קיבל בן שטרית הבוקר במהלך פגישה וביקור עבודה של יו"ר עמידר, ד"ר יצחק לקס, מנהל עמידר במחוז העמקים, אליעזר טולדנו, ומנהל פרוייקט חיזוק מבנים יניב לסקר בעיר בית שאן. ראש העיר, שנפגש בשנה האחרונה עם נציגי עמידר פעמים אחדות, שומר על קשר טוב ומנהל קשרי עבודה שוטפים עם הנהלת חברת עמידר, ביקש כי תימשך ההתחדשות העירונית במבנים ובמתחמי מגורים נוספים בעיר.

בן שטרית התחייב בעבר לדאוג לפתרון נקודתי לתושבי השכונות הוותיקות לטפל בתשתיות ישנות ולהוביל את הנושא שהוזנח במשך שנים רבות וזקוק נואשות להתרעננות. הבשורה שקיבל היום מאפשרת לו לפרוע את שטר ההתחייבות.

לדבריו של מנהל פרויקט חיזוק מבנים, יניב לסקר, התקציב הנאמד בסכום של 10 מיליון שקל מיועד לחידוש ולחיזוק חמישה בניינים בעיר – מבנים 609, 614, 616, ועוד שני מבנים נוספים בעיר. הוא ציין, שבתוך חודש יסתיים תהליך התכנון של הפרוייקט החדש ולהערכתו בתוך חצי שנה יתקבלו כל ההיתרים להתחלת העבודות.

תהליך ההתחדשות יכלול, בין השאר , שיפוץ המעטפת החיצונית של המבנה, שדרוג מערכות התקשורת והחשמל, החלפת ריצוף, עבודות פיתוח ותשתית בשכונה, הסדרת שבילי גישה חדשים לכל בניין, הסדרת מגרשי חניה, גינון ועוד.

אחד התושבים ששמע את הבשורה במהלך הסיור הודה בחום לנציגי עמידר ולראש העיר על העשייה הרבה שלו למען רווחת תושבי העיר. ראש העיר רפאל בן שטרית: "אני שמח שהצלחנו לרתום את חברת עמידר ואת משרד השיכון לפרויקט המשך שיפוץ במבנים שסבלו מתשתיות ירודות ומהזנחה רבת שנים. ראוי שתושבי השכונה יתגוררו במרחב דיור מטופח ומשודרג. אמשיך בכל כוחי לגייס עוד ועוד משאבים עד שנחדש את כל הבניינים הישנים בעיר". בן שטרית ציין כי הוא פועל בכל המרץ והנחישות להשיג תקציבים נוספים לחיזוק ושיפוץ מתחם ה 400 בעיר ( שכונת אלי כהן) ובניינים נוספים.

יצוין, כי עד כה שופצו הבניינים והמרחב הציבורי שלהם במתחם ה – 600 בשכונת אליהו ומתחם ה 700 בשכונת טירת צבי. מתיחת הפנים בשיכון ט' תיפתח בשבועות הקרובים ויכלול שיפוץ מבנים ב'מתחם ה – 800' (רחוב אהבת ציון ויצחק שמש במעטפת המבנים – 827 828 840 841 847).

במהלך הביקור סיפרו נציגי עמידר  לראש העיר כי בארבע וחצי השנים האחרונות השקיעה חברת עמידר בבית שאן כ – 50 מיליון שקל. מנהל עמידר במחוז העמקים, אליעזר טולדנו,  אמר כי בית שאן זכתה בשנים האחרונות להעדפה ברורה ובולטת במחוז. לדבריו, בעיר קיימים  1000 דיירים ובתי אב והמדיניות המוצהרת היא אפס פינויים. בנוסף בבית שאן החל להתבצע פיילוט על התקנת תאורה בחדרי המדרגות ללא חיוב הדיירים אחרי שנים של העדר חשמל ואור בחדרי המדרגות.

כמו כן, סיפרו נציגי עמידר על כי הם דואגים לניקיון בתוך הבניין בנוסף לטיפוח החצרות וגילו כי בשנה האחרונה טופלו 1600 קריאות של דיירים ישירות מול הקבלנים המבצעים את העבודות בלי סחבת ועיכובים ביורוקרטיים שונים.

יו"ר חב' עמידר ד"ר לקס: "אני שמח על כל שיתוף פעולה מעולה עם עיריית בית שאן. אני יכול להצהיר בוודאות שרמת השירות שלנו השתפרה דרמטית. יש עוד הרבה מה לעשות ולתקן. אני מאחל לראש העיר להמשיך ולהצעיד את העיר למחוזות טובים ואנחנו נעמוד לרשותו לכל אורך הדרך ונסייע לו ככל שיידרש".

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8030" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="8031" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

החל הרישום לקייטנות קיץ!

מועד אחרון לרישום: 26.6.2023

דילוג לתוכן