במתנ"ס בית שאן יוקמו תיאטרון לילדים ומקהלת מבוגרים

ראש העיר ביקש – מינהל התרבות נענה לבקשה.
במתנ"ס בית שאן יוקמו תיאטרון לילדים ומקהלת מבוגרים

ראש העיר רפאל בן שטרית: "אין עדות יפה יותר לקיומה של קהילה תוססת ומתפתחת מאשר הקמתם של גופים ומסגרות לתרבות ולאמנות. בשנים האחרונות ניכרת בעיר לא רק תנופת בנייה וצמיחה קהילתית מרשימה אלא גם פריחה תרבותית".

ראש העיר בית שאן, רפאל בן שטרית הודיע על הקמתו של תיאטרון לילדים ועל הקמתה של מקהלת מבוגרים אשר יפעלו במתנ"ס העירוני. הקמת שני גופים תרבותיים אלה מתאפשרת הודות לתקציב ייעודי בסכום כולל של 100.000 ₪ שאותו השיג ראש העיר במטרה לטפח ולהעצים את הפעילות התרבותית בעיר.

את קבוצת התיאטרון לילדים ינחה הבמאי המנוסה והמוערך עידו ויס. המפגשים יכללו בין השאר היכרות עם עולם התיאטרון, גיבוש ולמידה של עולם המשחק והתיאטרון, בניית דמויות והעלאת הצגות מול קהל. במהלך השנה המשתתפים ייחשפו למורים אורחים ויעברו סדנאות מקצועיות מתוך מגמה להפוך את הקבוצה לאטרקטיבית ולהגדיל בכל שנה את מספר המשתתפים. למעשה, הקבוצה תהווה גוף אמנותי חינוך קהילתי וייצוגי של העיר בית-שאן. פעם בשנה תעלה קבוצת התיאטרון הצגה חדשה המבוססת על סיפורים מקומיים.

על מקהלת הזמר למבוגרים, גברים ונשים, תנצח הדס שטורמן, מנצחת בעלת שם וניסיון רב בהובלת מקהלות בארץ ובעולם (במסגרת מקהלות "הזמיר" העולמי).המקהלה תפעל במהלך השנה והמפגשים יכללו בין היתר, היכרות, גיבוש ולמידה מוסיקלית, סיוע וליווי בפיתוח קול. מטרת המקהלה להוות מקהלה ייצוגית שתופיע בטכסים ובאירועים עירוניים.

ראש העיר אמר כי הוא שמח על העשרת התרבות המקורית בבית שאן בשני גופים אשר ייתנו מענה  לרצון וליצירתיות של ילדים בתחום התיאטרון ושל המבוגרים בתחום השירה: "אין עדות יפה יותר לקיומה של קהילה תוססת ומתפתחת מאשר הקמתם של גופים ומסגרות לתרבות ולאמנות. בשנים האחרונות ניכרת בעיר לא רק תנופת בנייה וצמיחה קהילתית מרשימה אלא גם פריחה תרבותית".

בן שטרית הודה למשרד התרבות ולמינהל התרבות שנענו ומימנו לבקשתו את תיקצוב הפרויקטים בבית שאן. "אני זוכים לשיתוף פעולה פורה ומקבלים יחס טוב ומיוחד ממשרד התרבות במסגרת תרבות בפריפריה. לשמחתי, אנו מוצאים באחרונה אוזן קשבת כדי למנף את התרבות בעיר. מחמאות רבות מגיעות להנהלת המתנ"ס ולעובדיו שתחת חסותם מתקיימים הפרויקטים הרבים במקצועיות ובהצלחה רבה".

"אשמח להמשיך ולהשקיע כל מאמץ שיידרש כדי לגייס תקציבים שיאפשרו להעשיר את בית שאן בפעילות תרבותית משמעותית", ציין ראש העיר.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן