במעמד שר החינוך נפתלי בנט:

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

טקס הנחת אבן פינה להקמת אולפנא אזורית לבנות בבית שאן נערך בשבוע שעבר

השר נפתלי בנט: "מגיעה מילה טובה לראש העיר. בית שאן מצויה כיום בזינוק גדול בהישגים במתמטיקה.  אין לי ספק כי ראש העיר ששם את החינוך בראש סדר העדיפויות שלו יהפוך את בת שאן, יחד עם הצוות הנפלא שעומד לרשותו, לעיר שהיא דוגמה ומופת לחינוך למצוינות ולהישגים. אני אעזור בכל דרך שהיא לבית שאן להרים את העיר  לגבהים".

טקס הנחת אבן פינה להקמת אולפנא אזורית – בי"ס תיכון שש שנתי – לבנות בבית שאן נערך בשבוע שעבר. הטקס התקיים במעמד שר החינוך נפתלי בנט ובכירי משרד החינוך, ראש העיר רפאל בן שטרית, הרב יוסף לסרי, חברי מועצת העיר, מנהלי מוסדות החינוך בעיר, אנשי ציבור, תלמידות האולפנא, אורחים ותושבים.

האירוע התקיים בסמוך לשכונת צמרת בעיר, שם עתידה לקום האולפנא במבנה מרשים בעלות של 18 מיליון ש"ח במימון משרד החינוך. לצד מבנה בית הספר יוקמו בנוסף מגרש ספורט משולב ולידו אולם ספורט (בעלות של 1.52 מיליון ₪ – מימון משרד הבינוי) שישרתו את בנות האולפנא ובית הספר.

מנהל מחלקת החינוך מנשה מוסאי אמר בטקס,  כי עד להקמתה של האולפנא בעיר לפני שנתיים וחצי, בנות העיר היו יוצאות את העיר מדי בוקר ללמוד במקומות מחוץ לעיר. כיום לומדות באולפנא במבנה זמני, 112 בנות. לדבריו, האחראי לשינוי הדרמטי הוא ראש העיר שעם כניסתו לתפקיד הגשים חלום ראשון בעצם הקמת האולפנא.

מוסאי סיפר לאורחים, כי מאז כינונה של האולפנא חיפשה הרשות המקומית את הדמות הנכונה שתוביל את האולפנא בדרך הנכונה ותוכל לחבר את העמק והבקעה לעיר. לאחר מאמצים ממושכים נבחרה מירב ירקוני שהפכה למועמדת המתאימה ביותר לשמש במשרה החשובה. ירקוני, שהיתה נרגשת במיוחד מהמעמד ההיסטורי החשוב, אמרה במהלך הטקס שהאולפנה מניפה את דגל האמון והאמונה בראש. "הבית שהתחיל להיבנות בבית שאן לפני שנתיים וחצי משתדל לסייע לבנות למצוא את הניגון המיוחד שלהן. שכל תלמידה שגדלה אצלנו תדע לגלות את עצמה, כוחותיה וכישרונותיה הייחודיים". היא הודתה בחום רב לראש העיר על היחס האישי לחינוך בעיר. "החינוך בבית שאן באמת בראש. כולם מלווים אותנו באכפתיות ובמקצועיות רבה, דוחפים ודואגים מכל הלב ומסייעים לנו בקידום בניית מבנה הקבע והוספת שעות על מנת להבטיח את הצלחת הבנות".

ראש העיר המארח, רפאל בן שטרית אמר בטקס כי זה יום שמח ומרגש, שבו מתגשמים חלום וחזון. "אנחנו מניחים היום אבן פינה לבי"ס תיכון שש שנתי לבנות .הגיע הזמן שהבנות שלנו ילמדו בבית-שאן. האולפנא יצאה לדרך הודות להירתמות של משרד החינוך, חברי מועצת העיר, אנשי חינוך כאן בעיר ולאמון מלא שקיבלנו מההורים שעודדו את הקמת האולפנא התורנית ותמכו בה. היום אנחנו מניחים אבן פינה לקריית חינוך שלצדה ייבנה אולם ספורט מפואר ומגרשי משחקים מפואר לתפארת מדינת ישראל".

שר החינוך נפתלי בנט שכיבד בנוכחותו את המעמד ההיסטורי אמר: "מגיעה מילה טובה לראש העיר. בית שאן מצויה כיום בזינוק גדול בהישגים במתמטיקה. אנחנו מחויבים לזמן לכל ילד וילדה בבית שאן  את אותה הזדמנות הניתנת לילדים ברמת השרון או בהרצליה. אין לי ספק כי ראש העיר ששם את החינוך בראש סדר העדיפויות שלו יהפוך את בית שאן, יחד עם הצוות הנפלא שעומד לרשותו, לעיר שהיא דוגמה ומופת לחינוך למצוינות ולהישגים. אני אעזור בכל דרך שהיא לבית שאן להרים את העיר. תודה רבה אני אוהב אתכם".

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="7724" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="7725" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="7726" img_size="full" alignment="center" onclick="img_link_large"][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן